Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat

2.kere ANNE olanlar buraya..

Printed From: Gebelik ve Annelik
Kategori: Gebelik ve Annelik
Forum Adi: Bebekler ve Cocuklar
Forum Aciklamasi: Bebeklerimiz - cocuklarimiz hakkinda bilgileri basligimizda bulabilir, sorunlarinizi paylasabilirsiniz.
URL: http://www.gebelikveannelik.net/forum/forum_posts.asp?TID=21721
Yazdirilma Tarihi: 01-Agustos-2015 Saat 11:13
Yazilim Versiyonu: Web Wiz Forums 10.17 - http://www.webwizforums.com

Baslik: 2.kere ANNE olanlar buraya..
Mesaji gonderen: manolya80
Baslik: 2.kere ANNE olanlar buraya..
Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 17:00
Arkadaşlar 2. kere anne  olanlar burada paylaşımlarda bulunalım ..
Kardeşine karşı hareketleri, kıskanıyormu ,huyu değiştimi bunları paylaşalım neler yapabiliriz tartışalım Tongue
şuan için melihte kıskançlık yok hiç aksine sürekli oyunlar oynatıyor şarkılar söylüyor ama bu kıskanmıcak anlamına gelmiyor şöyle hareketlenmeye başlayınca arda eminimki sorun yaşıcam Confused
arasında 6 yaş var ama bilemiyorum nasıl günler bekliyor beni Confused

-------------
06/04/2003(13:15) İlk gözağrım MELİH'İM

06/11/2008(22:05) Minikkuşum ARDA'M

Canözlerim benim,tekvarlıklarım

Cevaplar:
Mesaji gonderen: feelings
Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 17:02

ellerine sağlık manoşum

Allah ım hayırlısı ile ,sağlıklıca beni de bu sayfaya nasip eyle....Hug

-------------
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..

Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 17:09
inşallah canım aminHug

valla ne zormuş bazen yemek yapmaya vaktim olmuyor inanki  al işte uyandı bile vallaaConfused

-------------

Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 18:57

anamm bi benmi varım 2 çocuklu yaww Confused

-------------

Mesaji gonderen: pericik
Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 19:06
canım benim 2 çocuğum yok ama eltimin 2,5 yaşında bi kızı var.
biz hep beraberiz..
bu zamana kadar ceylini hiç kıskanmazdı çünkü ceylin mamasını içer uyurdu. hep kardeşim benim derdi
ama şimdi ceylinde hareketlenmeye başladı konuşuyo oyuncak falan istiyo doğal olarakta eltimin kızı kıskanmaya başladı...
oyuncaklarını vermiyo mesela biz görmeden ceyline vuruyo sıkıştırıyo...
bizde onun yanında pek ceylini sevmemeye başladık

-------------
CEYLİN'İM
(27.06.2008 11.30)

Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 19:09
hadi yaa işte tek korkum o
hani böyle  kendini toparlayıpta ayaklandığında melih kıskanıpta zarar verirmi acaba
doğru diyosun önünde çok ilgilenmemek lazım :(
aman canım sende dkkat et Allah korusun zarar verir bide

-------------

Mesaji gonderen: laram
Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 19:40
bende varim 2 cocuk annesi olarak.....
kizim simi 5 bucuk yasinda oglumda 10 bucuk aylik aralarinda 5 yas var......
kiskanclik oluyor ister istemez.....ama kardesini herseyden cok seviyor ve asla zarar vermiyor..........cok düskün kardesine....
kiskancliklar mesela nerde oluyor...
mesela sertana birsey alirsam ve laraya almassam orda yapior iste bana nye bis almadin ibi falan............
bende anlatiorum mesela gecen sana almistim sertana almamistim gibi ....bunlar yani ufak tefek kiskancliklar....yasina göre cok olgun kizim...o yüzden cok mutluyum yani cok sansliyim..........
sertani alip sseverken mesela herzaman onuda cagririm canim kizim ilkgözagrim benim diye.......
nebileyim aklima geldikce yazarim daha...
manosum sanmam melihte kiskansin o da cok olgun anlatigin kadariyyla..daha cok sevinir mesela yürümeye baslayinca........
ha bide su var tabiii kavgalara basladilar tabiii ee ayaklandiya artik pasamamiz ablasinin esyalarini karistirmaya basliyor ozaman kziyor tabiii kirp dökerse birseyleriiiii....

-------------
YARINLAR HEP GÜZEL OLUCAK DERLER....
OYSA BUGÜNLERDE DÜNLERIN YARINI DEGILMI???????

Mesaji gonderen: esraerman
Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 20:28
bende geldim 2.kez anne adayı olarak buradayım.. ne güzel bi konu olmuş umarım birbirimize faydamız olur. arkadaşşlar ben nette oturduğum zaman hep piskolog pedagog sitelerinde çoçuk piskolojisi hakkında fiikir edinmeye çalışıorum .
malum bizim 2. süpriz bebeğiminn hemen geldi ceylin için endişelerim çok ama ben yıpranmaya razıyım nolursa olsun ceylini sağlıklı bi birey olmasını için herşeyi yapıcam...
ilk çoçuklar herzaman zorluk çeker derler. ama

yazılarınızı özenle okucammmm çok saol manoşummm

-------------
---- CEYLİN & ÇAĞAN EGE ----

Mesaj Tarihi: 29-Ocak-2009 Saat 20:32
rica ederim canım esracım
sağlıkla alırsın inşallah kuzunu şeker

laracım melihte şuan öyle koruma kollama dönemindeyiz kimselere elletmiyor dokundurtmuyor v.s..
ama bi banyo yaptırcam zaman ardayı hemen atlıyo bende banyo yapıcam zaten belirli günler yıkanıyor çocuklar yani 2 gün arayla yıkıyorum ikisinide içindeniçinden kıskanıyor ama belli etmiyor gibi geliyor bana
ardaya kıyafet bile almıyorumki ben hep melihe alıyorum hatta ardanınkileri bile senindi diyorum o küçük giysin diyor sırıtıyor abimiz :)
hayırlısıyla bu dönemleri atlatsak büyüyünce unutulurda :)

-------------

Mesaji gonderen: ecemm
Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 04:31
görürgörmez geldim bende varım:)
manoşumm çok güzel bi konu olmuş inan çok sevindim teşekkürler...
benim kızlarımın aralarında nerdeyse 10 yaş var.ecem kardeşini çokkk seviyor,deli oluyor ona asla zarar vermez eminim...ama gelgör ki daha bugün sorun yaşadık:(
naz ın giyecek bişeyi kalmadı bu aralar nerdeyse hepsi küçüldü.bu konuyu ecem le daha öncede konuştum"sana yaza ve kışa girerken alışveriş yapmam yeterli oluyor kızım ama kardeşin sürekli büyüdüğü için sık sık alışveriş yapmam gerekecek,bebekken sana da yapmıştık"demiştim.bugün naz için alışverişe çıktık.çıkarkende ecemi tembihledim(malum kriz işleri etkilediği için)dikkatli almam lazım sadece ihtiyaçları alalım gereksiz şeyler tutturma ecemcim dedim.daha girdiğimiz ilk mağazada bir cüzdan tutturdu 35 TL
pahalı kızım olmaz dedim üstelik cüzdanı varda....naza bikaç kıyafet aldım.ecem sürekli ihtiyacı olmayan abuk sabuk şeyler istedi almadıkçada surat astı...hep ona aldın da şöylede böylede....kızım evde ne konuştuk niye böyle yapıyorsun....sonuç aynı....onada kıyafet almaya çalıştım gösterdiğim hiçbirşeyi beğenmedi....eve geldikten sonra bile saatlerce surat yaptı...çok üzüldüm inanınCrynasıl davranıcağımı şaşırıyorum bazen..aslında kızmayı hakediyo yaptığı resmen kapris ama kızsam daha kötü olur diye korkuyorum.....geçen gün istediği oyuncağı aldım,3-4 tane tişört aldım..vallahi alıyorum onada ama bugün naz için almam gerekiyordu...ihtiyacı olsa gene alırdım ama yok....
bide bugün girdiğimiz her mağazada,yolda hep yolumuzu kesip nazı sevdiler...galiba bu ilgide gerdi ecemi....normalde okulda olduğu için bu kadar tanık olmamıştı naza gösterilen ilgiye....üzülüyorum içinde ne yaşıyor diye merak ediyorum offfffffffffff.....

gördüğünüz gibi tamda bugün çok dertliydim bu konu bana açılmış gibi oldu ne çok konuştumEmbarrassedkafa şişirdim kusura bakmayın...bana akıl verin nasıl davranmalı...

-------------
Bütün dünyada ‘bir tek’ güzel çocuk vardır.
Bütün anneler de ‘ona’ sahiptir...

Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 04:54
nedemek cnm ne kafa sisirmesi...............
biliyorum cok zor ama bu durumda ne yapilir bende bilmiyorum konusuyorsun ama yine anlamiyor.....
anlamiyor demiyelim anlamak istemiyor bence...............
oda hakli ama bir yandan 10 sene yanlizi hic bir seyi paylasmak zorunda degildi oysa simdi ise paylasmak zorunda...
zamanla alisacak cnm mecbur buna....yaptigi sadece kapris dahada gözünüze girmek istiyor bence.........
Allahim bize kolaylik versin ne diyeyim baska.........

-------------

Mesaji gonderen: butterfly
Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 13:41
sanırım en şanslı benim buyuk 9 küçük 1.5 yaşında
sanki ablası değilde küçük annesi
bütün gün oynatır suyunu yemeğini verir altını ile değişirir
kardeşi oyuncağını kırar defterini yırtar genede zarar vermez
bakalım inşallah hep böyle devam eder

Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 18:38
ecemcim inanki böyle sorunlar oluyor özellikle alışverişte
melihte ardaya bişey alsam aynını yapıyor onunda öyle bakışı beni bitiriyo ama evde olan şeyide almak istemiyorum bazen bende çıkmaza giriyorum aynı senin gibi :(
mümkün olduğu kadar artık eşime sipariş veriyorum o getiriyo görmeden koyuyorum dolabına veya çekmeceye artık :(
bazen süt bile içsem niye hamile değilsin artık içme anne diyo aboo büyümüşte küçülmüşler anam bunlar :(
kelebeğim özge çok tatlı ya maşallah annesi küçük annede oldu ablası maşallah hep böyle devam eder inşallah canım

-------------

Mesaji gonderen: ASMiN
Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 19:24
kizlar ben büyük oglumun kaedesini kiskandigini tahmin etmiyordum dogrusunu söylemek gerekirse kücügüne genelde muratin éski kiyafetlerini giydirdim hep temizlerdi atmaya kiyamamistim gecen gün hem yeni dogacak olana hemde kücügüne kiyafet almak icin muratla gittim benim önce kiskananacagi hic aklima gelmedi bir kizardi bir mizmizlandi konusmamaya basladi sonunda aklima geldi onada bir kac parca alcagimi söyleyince keyfi yerine geldi bazen ne düsündügünü tahmin edemiyorum

-------------
MURAT 26.09.2005
RIZGAR23.03.2008
BAHOZ ADAR 03.03.2009

Mesaji gonderen: COOKIE
Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 19:29
ben de geliyorum  cok az kaldi ikinci kizimizi kucagimiza almamiza (39. haftaya basladik) ilk kizim 7 yasinda , coook ozgur ve sevgi arsizi bir kiz kendileri , kardesini cok heyecanla bekliyor ama dogunca bu heyecan nasil bir duyguya donusecek bilmiyorum, acikcasi kendimi de iki cocukla hayal ederken zorlaniyorum , ustesinden gelirim degil mi kizlar...
bu arada bu bolum cooook super bir fikir , cook tesekkurler

-------------
15.03. 2002 & 09.02.2009

Mesaji gonderen: fusunnn
Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 21:12
ayyyyyyyyyyyyy cok yasa manolyacim yaa ne guzel derdime derman oluyorsun valla konunu acmana cok sevindim valla artik cikmam burdan hihihihihi feelingscim insallh sende bu konuda bizimle paylasacak cookk seyin olacak biraz daha dayan biraz daha sabir canim allah hayirlisini versin

-------------
ilk goz agrim egecigim:18.05.2006
minik farem efecigim 13.12.2008
GUZEL kızım ELA_NIL HAYATIMIZA HOSGELDIN 25.11.2010

Mesaj Tarihi: 30-Ocak-2009 Saat 22:32
cookie canım benim seninde az kalmış had sağlıkla dünyaya getir inşallah
melihte öyleydi görsen kanrımdayken ama çıkınca azda olsa içinden içinden kıskanıyor:(

asmincim çok doğru bende artık küçükte olsa melihede alıyorum bişyler yoksa depresyona girecek :(

fusunumm benim inşallah burada çoğu sorunumuza beraberce çareler bulucaz paylaşımlarımızla deneyimlerimizle :)

-------------

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 02:16
evet arkadaşlar alışacaklar mecbur...çocuk bunlar ertesi güne unutuyorlar olan bize oluyor:) kafaya taktığımızla kalıyoruz...önemli olan onlar kafalarına takıp içlerinde büyütmesinler,dışa vursunlar içlerinde kalırsa tehlikeli...
naz ın ablasına yaptıklarını görseniz var yaaa.....:)) inanın o hareketler kurtarıyor durumuLOL yeminle gözlerinin içi gülüyor ecemi görünce..ne sesler çıkarıyor ne kahkalar atıyor ona....ecemde bayılıyor tabii...manoşum eşin alabiliyorsa çok güzel bi çözüm...benimki beceremez

-------------

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 02:18
şimdi yürüteç le mama sandalyesi almak istiyorum kara kara düşünüyorum valla nasıl alsak ne desek diye:))

-------------

Mesaji gonderen: Aykiz__
Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 03:01
ecemim birisii hediye etse yinede kiskanirmii
yani siz oyle desenizzz eceme
bana niye hediye yok dermi ki bu seferde Wacko
ayy ne zor yaa çocuklarla ugrasmakk .. Ouch

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010
Hakan efendi de 4 mart :)

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 03:26
evet aykızım bu seferde etrafındaki herkezi kaybettiğini düşünmeye başlıycak...çünkü zaten teyzeleri kapıda nazı kapıp dönüp gidiyolar bize bakan yok...tabi bu durum anneyle babanın yani bizlerin hoşumuza gitsede ecem için durum farklı...çok zor gerçekten dengeyi sağlamak,insanın içi gidiyor üzülecek diye...oda evlat oda evlat...
aslında bi anlasalar ki (büyük çocuklar) onlar bebekken rahat rahat sevdik,istediğimizi aldık kısıtlayan,karışan kimse yoktu......eşim bazen kaptırıyor kendini nazı severken...eyvah diyorum hemen kaş göz işareti yapıyorum susuyor... bu durum küçüklere haksızlık bence ama gelde anlat:)
ecem çokk istedi bi kardeşinin olmasını aslında,çokda mutlu biliyorum.bazen bana"inanamıyorum haala annecim bu benim kardeşim dimi"deyip sıkı sıkı sarılıyor naz a...ama bunca yıldır tek başına olduğu evi,sevgiyi,anneyi,babayı,teyzeleri,kuzenleri paylaşmak yoktu tabii hesaplarındaSmile

-------------

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 03:40
ecemcim yürüteç için kızına naza i yürüteç alalımda artık kucağımdan insin bende seninle daharahat ilglilenebiliim diyebilirsin
doğru bir davranışmı bilemem ama etkili olacağı kesin

Mesaji gonderen: kelebbek
Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 04:11
selam kizlar ben de geldim. oglum 3 aylik, kizim 12 yasinda.

ecem biz benzesiyoruz sanirim. yas farki ne kadar olursa olsun buyuk cocuk etkileniyor. benim kiz da kardesini degil ama kardesine gosterilen ilgiyi kiskaniyor ister istemez. sevmeye gelince bayiliyor o ayri.

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 14:56
evet kelebek doğru yaşı kaç olursa olsun çok seviyorlar ama kardeşine söylenen küçücük bir sevgi sözcüğü bile onları etkiliyor:(

-------------

Mesaji gonderen: kelebbek
Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 15:42

bir kere dedi ki:

"anne, ben bebekken bana da boyle hep gozlerinin ici gulerek bakiyor muydunuz ?" Confused

tokat yemis gibi oldum. Stern%20Smile

Mesaji gonderen: COOKIE
Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 16:13
ayyy ke;ebekcim kiyamam ona ben, nasilda hassas , caniiim

denge kurmak ne zor , bende kara kara dusunuyorum nasil beceririz diye,cunku benim kizimda cok iyi bir gozlemci , ve de cooook ilgi isteyen bir cocuk,
bebegin yatagini hazirladik , onun yatagi daha guzel diye agladi , ona da yeni uyku seti alininca rahatladi , insallah kolayllikla atlatiriz bu gunleri

-------------
15.03. 2002 & 09.02.2009

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 16:38
aman yarabbim görüyonmuu yaa neler düşünüp söylüyorlar off:(

bende ranza aldım ama sadece melihin kini kurdum ardayı beşiğinde yatırıom hala
uyku setine kadar sıfırladım anlıcanız melihe içi rahat şimdilik alındı die ama korkmuyo değilim en ufak bişeyde sorun çıkaracak die :(

-------------

Mesaj Tarihi: 31-Ocak-2009 Saat 22:07

BUTTERFLY bilmemki naz ı istemiyormuşum gibide algılamasın...nette okumuştum kesinlikle  kıskanmaması için kardeşini kötüleyen yada dışlayan davranışlarda bulunmayın diyordu...

KELEBBEK evet yaş farketmiyor demekki:) bende ecemden geçti artık kıskançlık falan olmaz diyordum ama...

şimdi sürekli nazın ablasını nekadar çok sevdiğinden bahsediyorum kızlar işe yarıyor tavsiye ederimm:)

-------------

Mesaj Tarihi: 01-Subat-2009 Saat 16:06
ececim bende senin gibi yapıyorum hadi kardeşini yıkayalım o seni seviyo dyorum oda bende onu seviyorum diyip rahat ediyoruz baya faydası olsunda aman herşeyi yaparız :)

-------------

Mesaj Tarihi: 01-Subat-2009 Saat 16:18
en iyisi ikisini ayni anda dogurmak galiba
ikizler yanii :)))
hersey ayni anda olur ne guzelll

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 01-Subat-2009 Saat 16:45
hee valla aykızım doğru dion

-------------

Mesaj Tarihi: 01-Subat-2009 Saat 22:30
BENCEDE VALLA EN İYİSİ İKİZ:))ONLAR ANLIYANA KADAR BÜYÜRLER ....

-------------

Mesaj Tarihi: 02-Subat-2009 Saat 02:53
LOLLOLbencede cok dogru bir karar..............

-------------

Mesaji gonderen: NALAN_1985
Mesaj Tarihi: 03-Subat-2009 Saat 00:37
benimde oğlum 1 yaşında....meleğim 8 haftalık....belki kıskanma olabilir ;belki zorlanılabilir ama herşeye değer....

-------------
PAŞAMMMM 4.5 YAŞINDA.... PRENSESim 3 YAŞINDA.....ŞÜKÜRLER OLSUN BÜYÜDÜLER........

Mesaj Tarihi: 03-Subat-2009 Saat 01:14
kızlarr bugün naza yürüteç ve mama sandalyesi aldıkk...
öncesinde de ecem e bir süpriz yaptık...ne zamandır Dolmabahçe Sarayına gitmek istiyordu...yürüteç bakmaya gidiyoruz deyip direk Saraya götürdük ecemi...çokk sevindi,çok güzel bi gün geçirdi,dönüştede nazın eşyalarını alıp evimize geldik:))
böylece bu alışverişi atlatmış oldukSmile

-------------

Mesaj Tarihi: 04-Subat-2009 Saat 16:44

ne güzel ecemde sevinmiştir mutlu olmuştur

aslında ilk olarak bebekle değilde büyükle ilgilenmek gerekiyor bence bişey alınırken veya dışarı çıkılacakken değilmi :)

-------------

Mesaj Tarihi: 04-Subat-2009 Saat 20:43
evet manoşum küçükler nasıl olsa anlamıyor,önce büyükleri memnun etmek daha iyi oluyor:)

-------------

Mesaji gonderen: ESENN
Mesaj Tarihi: 04-Subat-2009 Saat 20:59

ben 3 cocukluyum kim nederkiLOL 

esma kardesini kiskanmiyor gibi görünüyor her zaman kucaginda tutmak isdiyor  düsürmekden korkuyor ama gecenlerde ayagini isirmis  niye isirdigini söylemedi Confused

neyaparsaniz yapin kiskancligi önleyemessiniz malesef yaslari kac olursa olsun

bize düsen görev ikisinide cok sevdigimizi anlatmak hissettirmek

-------------
!NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE!

Mesaji gonderen: güldane
Mesaj Tarihi: 04-Subat-2009 Saat 21:20

KONUYU GÖRÜNCE BENDE GELDİM MALUM BİZİM 2. EBEBKTE SÜRPRİZ YAPTI. KIZIM 6,5 AYLIKVE MİNİK KELEBEĞİM 7+6 GÜNLÜK, BİZİ ÇOK ZOR GÜNLER BEKLİYOR BİLİYORUM,A MA ÇOK KISKANÇLIK OLMAYACAK SANIRIM, NE OLDUĞUNU ANLAMADAN BÜYÜYECEKLER:)

BEN YIPRANMAYA RAZIYIM, YETERKİ BEBEKLERİM ÜZÜLMESİN. MİNİK DURU MU VE GELECEK OLAN BEBEĞİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK İSTİYORUM, SİZ YAZIN KIZLAR BEN FIRSAT BULDUKÇA GİRER OKURUMWink

-------------

HAYATIMIZIN ANLAMLARI MİNİK KELEBEKLERİM HAYATIMIZA HOŞGELDİNİZ

23.07.08/11.25 DURU NİLHAN
09.09.09/14.35 ALİ ÇINAR

Mesaji gonderen: Whisper
Mesaj Tarihi: 18-Subat-2009 Saat 09:38
Güzel konu gerçekten.. ama nedense peşi gelmemiş.. benim değil 2, tek çocuğum bile yok henüz.. ama 2 yiğenim var biri 6 biri 9 yaşında.. küçük yiğenim kendi payına düşeni yer, abisi kendisininkini yerken ağlar bende istiyorum diye.. abisinin oyuncaklarını kırar abiye yeni alınsın ona alırlarken ağlarım banada alırlar diye.. kıskançlık diz boyu yani.. büyük yiğenim sakız bile alsa kardeşinede alır, onu düşünür gibi görünür.. ama arkadaşlarının yanına götürmek istemek haklı olarak.. ilk önceleri ne güzel anlaşıyo kardeşiyle hep onu düşünüyo diyodum ama sonradan çözdüm olayı.. annesi küçük oğlunu daha çok seviyo (görünüşde) işten gelince canım kuşum bebeğim diye sarılıyo ama büyük olana o ilgi yok.. işte kardeşine şeker bişiy alınca kardeşinide düşünüyo ne güzel abi falan oluyodu.. anladımki çocuk kardeşine bayıldığından değil annem beni sevsin diye yapıyomuş.. çok acı verici.. 

Mesaj Tarihi: 18-Subat-2009 Saat 14:44
gercekten cok kötü bir olay cnm kiymam onaa yaa......
istecogu zaman böle oluyor.....ufaklar gelince büyükler unutuluyor bazen......
yade unutuluyor demeyimde gözümüze büyük geliyorlar artik..onlar herseyi anliyolar...
ben böyle yapmamaya cok dikkat ediyorum........
kiyamam bitaneme yaa o benim ilk göz agrim cnm yavrum benim...
insss fark edmeden kirmiyorumdur ama gercekten cokkkkk dikkatliyim bu konudaaaaa...
cocuklarin üzülmesine dayanamiyorum cünkü......

-------------

Mesaj Tarihi: 18-Subat-2009 Saat 17:58
evet yaa çok üzücü çokk dikkatli davranmak lazım çok...yavrum içinde ne duygular taşıdı demek ki...:(
inşallah benim kızımda içinden yanlış düşüncelere kapılmıyordur,çok üzülürüm yoksa...

-------------

Mesaji gonderen: değişken
Mesaj Tarihi: 27-Mart-2009 Saat 12:55
MERHABA KIZLAR;MANOSUN SAYESINDE GELDIM BURAYA.TESEKKURLER MANOLYA;İLGIN VE ALAKAN ICIN....
BENDE 2.KERE ANNE OLACAGIM INSALLAH.AMA NE TUR ZORLUKLARLA KARSILASACAGIMI BILMIYORUM.OGLUM KARDESI OLACAGINA O KADAR COK SEVINIYORKI KISKANACAGINI YADA ONU SEVMEYECEGINI DUSUNMUYORUM...KARSILASACAGIM TEK ZORLUk SU OLABILIR;OGLUM BEBISIMIZ GELDIGINDE 7 YAS OLUYOR VE OKULA BASLAYACAK,ONUN SIKINTISI OLABILIR DIYE DUSUNUYORUM..SIZLERIN TECRUBE VE GORUSLERINE IHTIYACIM VAR..GUZEL PAYLASIMLARDA BULUNMANIZ DILEGIYLE....

Mesaj Tarihi: 27-Mart-2009 Saat 13:11

merhaba canım sağıkla al inşallah kucağına

benimde çok endişem vardı ama çok şükür hiç sıkıntımız olmadı bazen buyuk kızım en çok kimi seeviyorsun der
bende ikinizde benim çocuğumsunuz ayırt edemem eşit seviyorum diorum

ona doğruyu söylediğimi hissettiği için çok mutlu oluyor

hiç bir zaman en çok seni seviyorum demedim bu cevap şüpheleri kabartıyorWink

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:22
füsuncum böyle bir konumuz var canım ..:)

-------------

Mesaji gonderen: acelyafr
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:32
bende gelmek istiyorum burayaaaTazmanya

-------------
Emir & Eda

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:46
GELMISIN YAAA KIZ ISTE DAHA NE ISTIYONNN LOLLOLLOLLOLLOLLOLayyyy bende istiyom daaaaaa ben ucuncu kez olarak gelsem keskeeee allah nasip ederseee insallah allah snada hayirlisini versin gonlune gore versin acelyacim sen adet falan oldunmu giii sen ne zaman dogum yapmistin canim

-------------

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:48
yaziyomus ya kiz burda ben de onumdeki yaziyi gormuyom iyimiii eeee senin daha 2ay olmusssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss deliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gerciiii bende senden deli sanki benim cok olmus gibi benimde 4.5ay LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLpeki sen adet oldunmu acelyacim

-------------

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:49
dun adet oldum fusuuunnnnHalayLOL
kalici olmak istiyom bu bolumde:)))))2. gelirse tabbi
Rabbim senin ve herkezin gonlune gore versin canim(benimde insallaahhhh)

-------------
Emir & Eda

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 15:52
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ne guzelll kizzzzzzzzzzzzzz adet olmusunnnn iyiiiii o zaman fazla gec kalmaz insallh melegin canim allah gonlune gore versin insallah ....bide ben adet olsammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ruyamda bile goruyomm adet oldugumuuuuu kizzzzzzzzzzzzzz LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2009 Saat 16:03

LOLLOLLOLLOL

Allah'im fusunda adet olsuuunnn, ne olurrrr ya rabbilm:))))))))

-------------
Emir & Eda

Mesaji gonderen: deniz_z
Mesaj Tarihi: 29-Nisan-2009 Saat 00:54
LOLLOLLOLLOL
bende istiyorum ama daha soraaaaa. Bu arada füsuncum ben ikinci ayında adet oldum hemen. Daha doğrusu hiç ara vermemiş gibi oldu. Kırkım çıktıktan 10 gün sonra adet oldum ve sonraki aylarda devam etti.

-------------
Canım oğlum Mustafa Ege'm hoşgeldin dünyamıza 1 Aralık 2008 (23:45)minik rukiye ece miz 39+1

Mesaji gonderen: seda30
Mesaj Tarihi: 29-Mayis-2009 Saat 01:56
Bende annelik duygusunu iki kere yaşayanlardanım çok şükür.Başlangıçta alışmak hiç kolay olmuyor iki çocuğa ama sonra zamanla herşey rayına oturuyor.Oğlum 6 yaşında başlangıçta çok heyecanlıydı kardeşi olacak diye ama sonrasında kıskançlık bu heyecanın yerini aldı malesef.Aslında onu seviyor,mümkün olduğunca korumaya çalışıyor ama içten içe kıskanıyor.Anasınıfına gidiyor sürekli şikayet getirmeye başladı kardeşten sonra.Aşırı ilgi hastası oldu herkes onunla ilgilensin istiyor.Elimden geldiğince konuşmaya anlatmaya çalışıyorum ama fazla etkili olmuyor malesef.Ben şimdi okul döneminden korkmaya başladım bile anasınıfında bu kadar şikayet getiren bi çocuk okulda ne yapacak.Çocuk psikiyatristinden yardım almayı düşünüyorum bu konuda fikri olan yada istanbulda iyi bi doktor tanıyan varsa yazarsa çok sevineceğim.Şuan herşeyi bıraktık oğlumu nasıl düzelteceğiz eşimle bunun derdine düştük.Tecrübeli annelerden yardım bekliyorum.

Mesaj Tarihi: 29-Mayis-2009 Saat 02:36

dengeyi sağlamak çok zor. gün geçtikçede zorlaşıyor ben eceme hak veriyorum , naz büyüdükçe daha da ilgi çekmeye başladı, neredeyse tanıdık tanımadık herkes bizimle naz için görüşüyor,konuşuyor...Confusedbu duruma sevineyimmi üzüleyimmi bende şaşırdım...

bu ilgi karşısında ecem ne kadar sessiz kalır bilmem valla gerçi arada dile getiriyor şakayla karışıkta olsa...geçen akşam ablam çağırdı naz uyumuştu.ecem direk" naz uyudu teyze bizi istemezsin heralde "dediConfused
ecemin okuluna gidiyorum arkadaşları nazın etrafını bi çeviriyorlar çıkamıyoruz kalabalığın arasından valla...inşallah üzülmüyordur ne diyim bende şaşırdım kaldım...

-------------

Mesaj Tarihi: 29-Mayis-2009 Saat 02:43
uff ne kadar zormu$ rabiacim yaa
kiyamam ben ecmee :((

en iyiisi ikinciyi hmen yapmak :))) oldu bitiiye gelir, kiskanmaya firstalari olamz
guçlu olan digerini ezer napalim :)) doga kanunu buBig%20smile

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaji gonderen: yaprak
Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 01:35
aa ben burayı şimdik gördm.. bende ikinci kez anneyim.. bizim yaş farkımız biraz fazla.şimdilik bir kıskançlık olmadı..küçük ane oldu kızım kardeşine..inş hep böyle gider.):)

-------------
☺BETÜL İPEK ♥BEYZA☺ KIZLARIMM..

Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 01:52
selam kıslar
bende arda beyden zaman bulup giremiyorum çok sitemize:(
melihim öyle güzel bakıyorki kardeşine arada oluyor tabi küçük kıskançlıklar ama benden bile çok ilgili ve sahipçi kardeşine
biçok şeyide o öğretti  gell baba anne dede abi mama demeyii öyle güzel söylüyoki ardamda maşallah yavrumaa göz bile kırpıyo abimizden öğrendi :)
şimdilik sorun yok ama okullar açılınca ne yapıcam bilmiyorum :(

-------------

Mesaji gonderen: deniz_z
Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 02:00
tabi yardımcın gidiyo demi:))

-------------
Canım oğlum Mustafa Ege'm hoşgeldin dünyamıza 1 Aralık 2008 (23:45)minik rukiye ece miz 39+1

Mesaji gonderen: seda30
Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 04:29
Orjinal mesaji gonderen manolya80 manolya80 yazdi:

selam kıslar
melihim öyle güzel bakıyorki kardeşine arada oluyor tabi küçük kıskançlıklar ama benden bile çok ilgili ve sahipçi kardeşine
biçok şeyide o öğretti  gell baba anne dede abi mama demeyii öyle güzel söylüyoki ardamda maşallah yavrumaa göz bile kırpıyo abimizden öğrendi :)
Bizim çocuklar yaşıt.Büyük ilkokula başlayacak dersler ödevler.Küçük yeni yeni herşeyi keşfetmeye karıştırmaya vede abisiyle çekişmeye başladı.Bu sene nasıl geçecek nasıl ders yaptıracağım onu düşünüyorum.Sonuçta oturup ilgilenmek gerekiyor küçük etraftayken çok zor Allah bize yardım etsin bu sene.

-------------
ENES'İM İlk göz ağrım,yakışıklı prensim 27.06.2003
ZERRİN'İM İnci tanem,minik prensesim 06.06.2008

Mesaji gonderen: güll
Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 07:56
MALÜMUNUZ BEN OLMASSAN OLMAZ
ÇOK ÇABUK 2. ANNE OLANLARDANIM VALLA HİÇTE KORKTUĞUM GİBİ OLMADI KIZLAR ARDARDA OLMASI ÇOK İYİ OLDU BİRDEN KURTULDUM VE ZORLUĞU ATLATTIM GİBİ BİZİM ERKEKİMİZ KISKANMIYO DAHA ÇOK KÜÇÜK BÜYÜĞÜ KISKANIYO OĞLUŞUM KIZIMIZ AĞLADIMI NE YAPACAĞINI ŞAŞIYO ANNE BEBEK AĞLIYOO DEYİP DURUR EMZİĞİNİ VERİR OYUNCAĞINI VARİR KÜÇÜK ADAM İŞTE ŞİMDİ DEĞİLDE AZCIK DAHA BÜYÜDÜLERMİ BAŞIM DERTTEConfused

-------------
AŞKSINN SENNN

Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 08:04
ayy yerim ben senin kuçuk pa$ani kizzz

buraya gelmenin darisi ba$ima :))))

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 08:14
AMİN BACIM EN YAKIN ZAMANDA BEKLEYRUZZZZ
KIZ ANAM BENİM İKİNCİ ÇOK FENA OĞLUŞUM ÇOK SAF KISKANÇLIK BİLMEZ İNAT BİLMEZ HERŞEYİ ANLAR KÜÇÜK CADI ORTALIĞI YIKIYO RESMENNNLOL
EEEEE AZCIK BABAANNE VE HALADAN ALMIŞŞŞWinkLOL

-------------
AŞKSINN SENNN

Mesaj Tarihi: 07-Eylül-2009 Saat 11:26
Orjinal mesaji gonderen seda30 seda30 yazdi:

selam kıslar
Bizim çocuklar yaşıt.Büyük ilkokula başlayacak dersler ödevler.Küçük yeni yeni herşeyi keşfetmeye karıştırmaya vede abisiyle çekişmeye başladı.Bu sene nasıl geçecek nasıl ders yaptıracağım onu düşünüyorum.Sonuçta oturup ilgilenmek gerekiyor küçük etraftayken çok zor Allah bize yardım etsin bu sene.
evet sedacım baktımda aynı bizim çoçuklar :(
benimde tedirginliğim o biri okullu olacak dersi ,okula alışacakmı 2 yıl anaokula gitti ordaki gibi rahat olamıcak bilemiyorum nasıl yapıcam arda yürümeye başladı neredeyse bi yandanda onun istekleri yaramazlıkları ödevler oyy şimdiden girdim korkuyo ben valla kimsemde yok gurbetteyim hani biri küçükle ilgilensede ben büyük oğlumun ödevleri ile ilgilensem :(
bakalım Allahım yardımcımız olur artık inşallah Confused

-------------

Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2009 Saat 04:42
Orjinal mesaji gonderen Aykiz__ Aykiz__ yazdi:

dualarin kabul olmuss kizzz...
hemde aynii gündeeeeLOLLOL
gerci bu yaziyi yazarken minik kurdun karnindaymisss zatenn......LOLClapClap
tekrardan tebriklerrr cnm....ClapClapClap

-------------

Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2009 Saat 05:56
Orjinal mesaji gonderen güll güll yazdi:

AMİN BACIM EN YAKIN ZAMANDA BEKLEYRUZZZZ
KIZ ANAM BENİM İKİNCİ ÇOK FENA OĞLUŞUM ÇOK SAF KISKANÇLIK BİLMEZ İNAT BİLMEZ HERŞEYİ ANLAR KÜÇÜK CADI ORTALIĞI YIKIYO RESMENNNLOL
EEEEE AZCIK BABAANNE VE HALADAN ALMIŞŞŞWinkLOL

LOLLOLLOLLOL

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2009 Saat 05:56
Orjinal mesaji gonderen laram laram yazdi:

EmbarrassedTongueDeadEmbarrassedTongueLOL

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2009 Saat 17:14

Orjinal mesaji gonderen laram laram yazdi:

EmbarrassedTongueDeadEmbarrassedTongueLOL

LOLLOLLOL
LOLLOLLOL

-------------

Mesaj Tarihi: 08-Eylül-2009 Saat 17:53
sen ikinciyi doğur görürüzz gülüyonmu ağlıyonmu
LOLLOL

-------------
AŞKSINN SENNN

Mesaji gonderen: Özlem66
Mesaj Tarihi: 28-Ocak-2010 Saat 15:48
selam bende yakında buraya gelicem inş. :) yani 28 haafta sonra felan :D ben oğlum için çok endişeliyim kardeşiyle napcak kıskancakmı şimdilik çok sevinçli ama ortada bişi yok tabi
ne olursa olsun kabullencekler nasılsa diyorum ama
sizlerin paylaşımlarını okudum burda korkum arttı açıkcası :D off ne zor dengeyi kurmak :S

-------------
Furkan'ım 11.05.2002 Seninle güzelleşti Dünyam..
Fatih Burak 10.08.2010 Süt kokulu paşam

Mesaj Tarihi: 28-Ocak-2010 Saat 19:50
ben buraya niye uğramıyorum acep ? :)
kısmetse ben de 2. kez anne olacağım...
alperim bebişi hem seviyor hem biraz bozuluyor....

-------------

Mesaj Tarihi: 22-Subat-2010 Saat 03:47
feeling 2. den sonra nete uğrayamıyo galiba insanlar kimse yazmıyo cnm buraya :D düşün başımıza gelecekleri :D

-------------

Mesaj Tarihi: 22-Subat-2010 Saat 16:03
Orjinal mesaji gonderen Özlem66 Özlem66 yazdi:

feeling 2. den sonra nete uğrayamıyo galiba insanlar kimse yazmıyo cnm buraya :D düşün başımıza gelecekleri :D

yani zor oluyor 2 çocuk diyorsun
ben 2 çocuk büyütmede tecrübeliyim
doğurduğum 2. ama büyüttüğüm 3. olacak canım...:)

-------------

Mesaj Tarihi: 23-Subat-2010 Saat 12:52
selam 2 kere anne olan güzel anneler :))
nasılsınız nasıl gidiyor hayat :)
biz zorlanarak ilerliyoruz inanın hiç tahmin etmezdim böyle zorlukları olacanı :(
büyük okulda ödevi sorunları küçük 1 buçuk yaşında koşturması dişi yeme sorunu derken kendimi bırakıp onlara göre ayarladım saatlerimi tabi bide malum 2 erkek çocuktan sonra kocada var adam başta birde onun istekleri düşünün beni gari:DDD
neyseki biraz düzene girdik artık buralardayım sorunlarımızı paylaşıp beraberce çareler arayalım kıslar :)

-------------

Mesaj Tarihi: 23-Subat-2010 Saat 13:04
Orjinal mesaji gonderen feelings feelings yazdi:

Orjinal mesaji gonderen Özlem66 Özlem66 yazdi:

yani zor oluyor 2 çocuk diyorsun

ben 2 çocuk büyütmede tecrübeliyim

doğurduğum 2. ama büyüttüğüm 3. olacak canım...:)

Allah yardımcımız olsun cnm.
    Her erkek çocuk gibi ama senin ki biraz farklı sanırsam cnm
     Büyür inş.:)

-------------

Mesaj Tarihi: 23-Subat-2010 Saat 13:06

selam 2 kere anne olan güzel anneler :))
nasılsınız nasıl gidiyor hayat :)

biz zorlanarak ilerliyoruz inanın hiç tahmin etmezdim böyle zorlukları olacanı :(

büyük okulda ödevi sorunları küçük 1 buçuk yaşında koşturması dişi yeme sorunu derken kendimi bırakıp onlara göre ayarladım saatlerimi tabi bide malum 2 erkek çocuktan sonra kocada var adam başta birde onun istekleri düşünün beni gari:DDD

neyseki biraz düzene girdik artık buralardayım sorunlarımızı paylaşıp beraberce çareler arayalım kıslar :)

Gözüm iyice korktu :S
Bende büyük okulda küçük evde tek çocuk gibi olur diyordum o da zor demekki
Allah yardımcın olsun

-------------

Mesaj Tarihi: 09-Nisan-2010 Saat 21:46
2. 3. 4. anne adaylari
ya kizlar kendinizi nasil koruyorsunuz,ev isi ve cocuklardan??
ben oglumu kucagima alirken yada aniden birsey yaptigim zaman,arabada, hemen hamile oldugum aklima geliyor,acaba yanlis hareket yaptimmi die,sonradan huzursuz oluyorum
sizler kendinizi koruyormusunuz,yoksa normalmi davraniyorsunuz??

-------------
Emir & Eda

Mesaj Tarihi: 07-Mayis-2010 Saat 19:24
açelyamm ben bu sorunu gormemi$im
anacim hiçç ugrasma, kafa yorma

ben tam 4 ay kendimi korumak için herseyi yaptim
bakiciya bile evrdim kuzumu kendim evde bo$ oturuken :((

biraz sancin oluyo, kasilmalar oluyo vs ama o kadarina katlanican artik
bura ta$ininca 35 haftada 3.5 kg dediler emreye, bende saldim çayira mevlam kayira :)))
5. kat meridven çikdik aysnurla indikde tabi,^parklara gittik , her$eyi yaptik
dogurdugum gune kadar direksiondan inmedim ben

aysnurdan yedigimiz tekme tokatlarda cabasi :s

sonuçta bildigin gibi 40+3 de çokk kolay bi $ekilde dogum yaparak sagliklica aldim kucagima oglumu

tabi bu dedikelrim rahimde açiklik falan yoksa geçelri yani son ay için dedikelrim :)

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 07-Mayis-2010 Saat 19:28

iki çocuklu annelerr

buryada ugrayin yaa

bizim i$ler kari$io
emre uaynik kalmayi ogrendi :))

biri uyurken digerini yikiom , o uyurken digerini
acikinca biraz kari$iklik oluyo ama idare edioz $imdilik

aysneur opmek daha dogrusu yalamk istio durmadan

dun babasi bi saatligine geldi i$den
bende aysneuru park a goturdum
hava guzel olunca eve tikmaya kiyamiom kizimi ama elim kolum bagli :( bi$ey yapamiom :(

emre bi kaç aylik olsaydi hayirlisiyla
iyi kotu çikmaya çali$icam ikisiyle birlikde

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaji gonderen: mucize
Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 15:47
merhaba kızlar bende ikinci kez anne olanlardanım.büyük kızım ecrin 27 aylık,küçük kızım iclal 7 aylık.iclal ilk eve geldiğinde ecrin çok kıskandı hatta onu sardığımız ilk battaniyeyi aldı ve bir daha vermedi,şu an o battaniye olmadan uyumuyor,oturmuyor ve o oadar kötükü battaniyeyi gizli gizli yıkıyorum çünkü kıyametler kopuyor.normalde ecrinim birtek uyurken yalancı meme emrdi kardeşi geldikten sonra meme ağzından düşmez oldu.ilk başlarda kardeşine çok vuruyordu ama şimdi kardeşini herkesten sakınıyor.tv seyrederken diyoki kuzucum ''anne kardeş getir beber telebio seyredelim''yani şimdilik bir sorunumuz yok kardeşler arası ileride ne olur bilmemLOL

-------------
Canım kızlarım;İLKİM ECRİN'İM(28/02/08-13.10)ve EKİN İCLAL' İM(21/10/2009-11,55).Rabbim her ana-babaya sağlıklı evlat nasip etsin(amin)...

Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 16:03
ayy kiz mucizee seninkielrin arasi benimkilerl ayniymi$ :))
aysnur gorunurde bi ksiaknçlik yok yani a$irisi yok
emzirikrn yanima gelip ba$ini yaslio falan, onu svememi sitio, bende bi elimle saçalrini ok$uyom , SIKILINCA gidio :d
dun emre babasindaydi , aysneur da elini çocugun kulagina gozune sokmaya çali$iodu :s  kendi gosterio ya kulak goz diye aynisini yapmak istedi galiba .. bende kizim babada goster emreyi birak falan dedim, ama kesinlikle kizarak deil .. birden yuzu dei$ti, dudagini buzdu :(( kuser gibi yapti, babasi hemen bana verdi emreyi onlar oyna$tilar .. benim kucagimdayken hiç bole yapmio, galiba babasindan ksikandi emre yi .. onu az goruyo ya, ozluyo herhalde, emreyi alinca ayrilmio pe$inden .. benleyken bi sorun olmuyo ..

e$imde oglani sevmeye kokruyo aysnerr kiskanack diye :(
sessiz sevioz emreyi :( , operken bile sessiz opuyom aysenurun arkasi donukken .. elimden geleni yapiom , $imdilik bi sorun yok bakalim
oglan ayakalninca nolur  bilmiom :s

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 21:05

geçen cimcimeme mevlüd kıyafeti aldım

alperimin iki gözü iki çeşme hüngür hüngür ağladı,hep ona alıyorsun bana almıyorsun
elbiseyi ben giyeceğim diye
gülemmi ağlayammı tosunum benim  LOL
onada istediği bir tişörtü aldım
cimcimeme çok şey almadım oysaki alperime doğmadan dünyaları doldurmuştum
bakalım doğduğunda ne olacak ,güzelce konuşup anlatıyorum

-------------

Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 21:13
elbisemizde bu teyzoşları....Embarrassed

-------------

Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 21:16
hehehe ben olsam bende kiskanirim gonulum :))
pek ciciymi$ elbiseniz
içindede goruruz in$ cimcimeyi

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 21-Mayis-2010 Saat 21:53
teşekkürler canım
aminnnnnnnnnnn...:)

-------------

Mesaji gonderen: fatma
Mesaj Tarihi: 27-Eylül-2010 Saat 14:09
nerdesinizz kızzlarrr
benim doğum yaklaşıyo ve sormak istediğim bi şey var hastaneye gittiğinizde çocukları götürdünüzmü kardeşini hastanede mi gördü yoksa evde mi ilk karşılaşma oldu? bu aralar bunu düşünüyorum sürekli bana kalsa yanımda yatsın diyorum ama beni o hade görmesi ne kadar doğru bilmiyorumConfused

-------------
22 11 2008 SARP
06 11 2010DERİN

Mesaji gonderen: esraerman
Mesaj Tarihi: 27-Eylül-2010 Saat 16:15
aslıhann h.g sende ve tüm 2.kez anne olanlar çok büyük bir başarı şu yaptığımız iş annelik zor ve 2. bebekle çoook daha zor.

-------------
---- CEYLİN & ÇAĞAN EGE ----

Mesaj Tarihi: 28-Eylül-2010 Saat 22:42
SELAM kıslar

bendeki sorunlar dahada arttı:(

eşim hakkaride biz muğlada melih okullu 2.sınıf depresyonda babasını göremiyo:(
kücük arda 2yaşında hic oturmuyo off kafayı yedim resmen :(((

-------------

Mesaj Tarihi: 28-Eylül-2010 Saat 23:04
ho$geldin mano$ummmm
senin arda dogu$dan kuduruk zaten :))
Alalh kolaylik versin :d

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 28-Eylül-2010 Saat 23:10
aslihan aysenur evde gordu
hatta beni 5 gun goremedi
eltim bakdi, bura 1 saat uzakda oturuo
ben doguma girdim e$im kizimi goturudu oraya

5 gun sonrada hastaneden çikinca geldi eve

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:09
Orjinal mesaji gonderen esraerman esraerman yazdi:

aslıhann h.g sende ve tüm 2.kez anne olanlar çok büyük bir başarı şu yaptığımız iş annelik zor ve 2. bebekle çoook daha zor.

hoşbulduk :)
Allah yardımcımız olsun...

-------------
22 11 2008 SARP
06 11 2010DERİN

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:13

aslihan aysenur evde gordu
hatta beni 5 gun goremedi
eltim bakdi, bura 1 saat uzakda oturuo
ben doguma girdim e$im kizimi goturudu oraya

5 gun sonrada hastaneden çikinca geldi eve
ne bileyim ayrı kalmak istemiyorum ben,ama o halde görmesi ne kadar doğru bilmiyorumConfused bana kalsa oda yanımda yatsınDead bi tarafımda hiç hastaneye gelmesin yatakta görmesin diyo karmakarışığım

-------------
22 11 2008 SARP
06 11 2010DERİN

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:17
gelmesin bence
zaten kaç gun kaliosunki ahstanede
1 gunden bi$ey olmaz
ben ilk defa ayrildim kizimdan emre dogdugunda
ama mecburdum

bence kardesini suçlayabilir annem onun yuzunden acidi falan diye, sonuça dogum yapacaksin bi $ekilde bi yerin acir oflarsin :))

kardesle yetrince sorun oluo oda eksik kalsin bence

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:20
bizim en son bombamizz
az once aysneuru kuvete yatirip yikadim
oyle arzu etti  hanimefendi hazretleri
çunku emreyi oyle yikiom
emre yatti deyip duruodu, bende onuda yatirdim napiyim
sesi çikmadi keseledim ayaga kaldirip suyunu dokdum çikardim

daha neler gorcem bilmiorummm
neler beklio beni hiç bi fikrim yok

tek bildigm aysenur kardesini çok kiskanioooooo :(((((((((

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaji gonderen: sedef_85
Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:47
Hepte kıskanacak ama çaktırmadan sahipleniyor şimdiden bile burun temizleme olayında sana yapma demesi gibi
Kolluyor kardeşini hep olucak alışşş... hele bi büyüsünler saç başa girerler

-------------
Hayatın tadını çıkar.... Baktın onu beceremiyosun Tadını kaçıranı Hayatından çıkar..! :)

12.11.2008/11.07 En kıymetlim

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 01:59

ayy oynamakda istio aslindaaa

otur emre dio :) gidio oyuncak getirio :)
ay bi buyuselerde gorsem oynadiklarini :d

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 14:41

gelmesin bence
zaten kaç gun kaliosunki ahstanede
1 gunden bi$ey olmaz
ben ilk defa ayrildim kizimdan emre dogdugunda
ama mecburdum

bence kardesini suçlayabilir annem onun yuzunden acidi falan diye, sonuça dogum yapacaksin bi $ekilde bi yerin acir oflarsin :))

kardesle yetrince sorun oluo oda eksik kalsin bence
haklısın, zaten 1 gün kalcam

-------------
22 11 2008 SARP
06 11 2010DERİN

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 14:44

bizim en son bombamizz
az once aysneuru kuvete yatirip yikadim
oyle arzu etti  hanimefendi hazretleri
çunku emreyi oyle yikiom
emre yatti deyip duruodu, bende onuda yatirdim napiyim
sesi çikmadi keseledim ayaga kaldirip suyunu dokdum çikardim

daha neler gorcem bilmiorummm
neler beklio beni hiç bi fikrim yok

tek bildigm aysenur kardesini çok kiskanioooooo :(((((((((
abimle aramızda 2 yaş var ben evlenene kadar kavga ettik, tencere tava havada uçuyodu evde sağlam bi şey kalmıyodu.biz küçükken annem çok rahatmış abim hiç kıskanmazmış büyüyünce sapıtmışız o daha zor belki seninkilerde büyüyünce iyi anlaşır

-------------
22 11 2008 SARP
06 11 2010DERİN

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 14:47
bizde çok kavga ederdik kardesimle :) aramizda da ayni benimkiler gibi 19 ay var
aynen herseyi firlatirdik birbirimize :)))))))

ama $imdi o benim herseyim ..

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaj Tarihi: 29-Eylül-2010 Saat 14:48
ben kiskanmiodum ama kardesim çok haylazdi
beni mutlaka kizdirirdi :)

-------------
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Mesaji gonderen: gülünhüznüyüm
Mesaj Tarihi: 01-Nisan-2012 Saat 11:50
bende ıkıncı kez anne olacagım 33 hafdayım oglum nısan 6
4 yaş olacak bıraz kıskanmaya basladı cok duygusal oldu...

ıkıncı annelerın tecrubelerını beklerız..

ılk karşılaşmalarında neler yapmalıyız neler yapmamalıyız..

-------------

Aslında hayatın hiçbir evresinde kötü insan yoktur. Her insan huzur verir; kimi geldiğinde, kimi gittiğinde..

Sayfayi Yazdir | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk