SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

GİZLİ NOLAR NASIL ENGELLENİR?(TÜM OPERATÖRLER İÇİN

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
manolya80 Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 11-Nisan-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti manolya80 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: GİZLİ NOLAR NASIL ENGELLENİR?(TÜM OPERATÖRLER İÇİN
    Gonderildi: 15-Ocak-2008 Saat 00:57
Cep telefonlarında gizli numaradan aranmayı engelleyen servisin devreye girmesi için kullanıcı tarafından aktif hale getirilmesi gerektiği bildirildi.

GSM operatörleri tarafından 1 Ocak 2008'den itibaren ''gizli numaradan aranmayı engelleme servisi'' ücretsiz olarak hizmete sunuldu.

Ancak, servisten yararlanmak için hattın kullanıcısı tarafından aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu nedenle çok sayıda hat kullanıcısı, halen gizli numaradan aranabiliyor.

Servisi aktif hale getirmek için Turkcell ve Avea'da, aranacak numara olarak *253# yazıp, arama tuşuna basmak yeterli oluyor. Servisi iptal etmek için ise #253# yazarak işlemi tekrarlamak gerekiyor.

Vodafone'da ise önceden alınmış olan 6 haneli şifre, ardından bir boşluk ve ''GIZLINUMARAYAKAPALI AC'' yazıp, 7048'e kısa mesaj göndermek gerekiyor. Servis iptali ise aynı işlem(alınan şifre ile vodofonun sitesinden de yapılabiliyor:bireysel menüden servis işlemleri=servis tercihleri açılınca en altta)

'GIZLINUMARAYAKAPALI KAPAT'' yazarak yapılıyor.

Servis ayrıca, üç GSM operatörünün internet sitelerinde kullanıcı girişi yapılarak veya satış noktalarına başvurularak da aktif hale getirilebiliyor.
06/04/2003(13:15) İlk gözağrım MELİH'İM

06/11/2008(22:05) Minikkuşum ARDA'M

Canözlerim benim,tekvarlıklarım
Basa don
barosum Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti barosum Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Ocak-2008 Saat 03:16
teşekürler canım
Basa don
mavi_boncuk Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mavi_boncuk Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Ocak-2008 Saat 03:40
teşekkürler canım:)
Basa don
ipek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ipek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Ocak-2008 Saat 16:14
sağol manoş hemen yaptım:)
Rabbim! Ben sana dua etmekle hiç bedbaht ve mahsûn olmadım...
(27.08.2010 09:30) Elif...
Basa don
manolya80 Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 11-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti manolya80 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Ocak-2008 Saat 19:56
Rica ederim kızlar :)
06/04/2003(13:15) İlk gözağrım MELİH'İM

06/11/2008(22:05) Minikkuşum ARDA'M

Canözlerim benim,tekvarlıklarım
Basa don
destına Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 07-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti destına Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Nisan-2008 Saat 18:16
ben seyı merak edıyorum canımm
hanı numarayı yazıp o numaranınn bı daha benı aramasını ıstemıyorsamm ne yapabılırımm
yanı numarayı nasıl engellerım telden
pıtırcıgım
kuzucugum
mınık prensesım tuana'm
25 07 2008
evımıze hosgeldın
Basa don
berfinim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 23-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti berfinim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Nisan-2008 Saat 03:59

tskrler canm saol...

nar taneleri nur taneleri annesinin birtaneleri...
canim oglum mehmet berken:02.07.2010 10:20
canim kizim ecrin ruken :02.07.2010 10:22
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +