SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

burun amelıyatı,estetık..:)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: burun amelıyatı,estetık..:)
    Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:37
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:37
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:38
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:38
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:39
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:39
http://www.uzmantv.com/burun-estetigi-ameliyati-nasil-yapiliyor
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 18:40

Deviasyon (burun içi eğrilik) ameliyatı nasıl yapılır?

Deviasyon ameliyatı aslında çok zor değildir ama halk arasında geçmişten gelen bir tampon korkusu var.

Ancak artık tampon bir sorun olmaktan çıktı. Hiç tampon konmayan veya hastanın içinden nefes alabileceği tamponların konduğu teknikler uygulanıyor.

Keza ameliyat tipine göre, en fazla 18-20 saat duran, septumu baskı altında tutarak kanamalara engel olan, içinden nefes alması rahat olan tamponlar kullanılıyor.

Dolayısıyla deviasyon ameliyatından korkmamak gerekir.

GENEL ANESTEZİ

Genel ya da lokal anesteziyle yapılabilir.

Lokal anestezide hastanın ağrısı olmaz ama kemikler kırılırken veya düzeltilirken çıkan sesleri duyar. Bu açıdan kalitesiz bir ameliyat olur.

Genel anestezinin ilerlemesinden ötürü lokal anestezi bir yana bırakılmıştır.

Ameliyat öncesi zaten gereken tetkikler yapılır. Diğer tüm tedbirler de alındığı takdirde günümüz modern hastanelerinde bu tür ameliyatlarda komplikasyon olmaz.

BURUN ETLERİ DE KÜÇÜLTÜLÜR

Deviasyonun ortaya çıkardığı bir sorun da, konkaların (burun etlerinin),nazal septumun eğri olduğu tarafın aksi tarafında, boşluğu doldurma amacıyla şişip büyümesidir. Bu da nefes almayı engelleyen bir durumdur.

Ameliyatta onlara da müdahale edilir. Bunlar ya yana doğru kırılarak itilirler, ya radyo frekans denilen yöntemle, ya da içindeki kemik yapının bir parçası çıkarılarak küçültülürler.

Konda işlemi ile beraber deviasyon ameliyatının süresi 35-40 dakika civarındadır.

(İlginizi çekebilir: Deviasyon (burun içi eğrilik) belirtileri nelerdir?)

AMELİYAT SONRASI

Hasta genelde 1 gün sonra hastaneden çıkar. Aynı gün taburcu eden meslektaşlarımız da var ama şahsi fikrim, genel anestezi olan bir hastanın o geceyi hastanede geçirmesidir. Ayrıca ameliyatın gecesinde ağrısı ve sızıntısı olabilir.

Tampon alındıktan sonraki 10 gün içinde en fazla görünen sorun kanama olabilir. Ama günümüzde bu da çok sık gözlenmez. Ameliyatın bundan başka bir komplikasyonu da yoktur.

Hasta taburcu olduktan 3 gün sonra bir pansumanla burun içindeki döküntüler ve kan akıntıları alınır. 10 gün sonra ikinci bir pansumanı vardır. Hasta belki bir kez daha, 1 ay kadar sonra kontrole gelebilir.

Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 19:18
Super ne kadar degismisler
18.03.2010

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 21:12
Iyi dr bulsam tutmayin beni..:)
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 22:15
Gönül araştırırken buldum gerçek İlker şiriner diye bir operatör doktor varmış çok iyi diyorlar ama ankara da Cem adrianı ameliyat etti diyorlar haberin olsun estetikçilerin bozdukları burunları düzeltiyormuş falan bir araştır istersen
Pınar için düşünmüştüm ama unuttum söylemeyi oda okursa burayı oda bir baksın doktora
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 11-Mart-2014 Saat 23:35
Tsk ederim dilos..
Daha benim burunu bozamadilar,hos zaten bozuk solabakiyor..:))
Ankara olmasaydi keske..
Korkuyom dilek korkuyommm..
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:03
bende koyayımmı öncemi sonramı burası herkese açık mı?
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Zeynep'im 21 Ağustos 2017
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:07
iyiki yaptırmışım o kötü görüntüden kurtulmuşum diyorum ama birde nefes sorunum olmasaydı daha iyi olurdu :(

View Raw Image' jQuery1394607993265="44">Click for a larger view
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:09
gönül keşke olmasa ama ankara'da :)))
burun ameliyatı her yiğidin harcı değil anlaşılan 
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:16
Orjinal mesaji gonderen datceken datceken yazdi:

Gönül araştırırken buldum gerçek İlker şiriner diye bir operatör doktor varmış çok iyi diyorlar ama ankara da Cem adrianı ameliyat etti diyorlar haberin olsun estetikçilerin bozdukları burunları düzeltiyormuş falan bir araştır istersen
Pınar için düşünmüştüm ama unuttum söylemeyi oda okursa burayı oda bir baksın doktora

şimdi farkettim yazdığını canım taaa ankaraya nasıl gitcem
hadi gittim bana kim bakacak orda LOL
ben izmirde bi dr buldum da gitcem inşallah ayarlarsam
aslında benim estetikçinin dğilde kbb doktorunun hatası cnm.
deviasyon ameliyatı sırasınada halletmiş burnumu
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:43
pınar görüntü şahane sakallarına iyi güldüm haaahahaha :))
18.03.2010

Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 09:46

hehehe burası herkese açık galiba emin olamadım bende sakallandırdım kendimi :)

Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 10:31
Yalniz pinar senin burnunun sekli on numara ,harika yapmislar ben cok begenmistum
Keske delinmeseymis..:(

Gardasss sana ne olmus boyle sakallarinin once de sonra da yok edememisler..sac renginle uyumsuz sakallarin boyamak lazum...:))
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 10:40
Orjinal mesaji gonderen feelings feelings yazdi:

Yalniz pinar senin burnunun sekli on numara ,harika yapmislar ben cok begenmistum

Gardasss sana ne olmus boyle sakallarinin once de sonra da yok edememisler..sac renginle uyumsuz sakallarin boyamak lazum...:))

annem bana hamileyken ayıya bakmış böyle olmuşum lazerde fayda etmiyo bana napalım   LOL
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 13:49
Allah seni pınar deliiiii :))))
18.03.2010

Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 13:56
Orjinal mesaji gonderen pinar35 pinar35 yazdi:

Orjinal mesaji gonderen feelings feelings yazdi:

annem bana hamileyken ayıya bakmış böyle olmuşum lazerde fayda etmiyo bana napalım   LOL

Cok guldum harbiden ha...:))))))
Cok yasa...
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 13:57
LOLHug
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Mart-2014 Saat 14:07
pınar sakallar çok yakışmış:) işin şakası çok güzel olmuş burnun canım yaa 
Gönül bende cesaret edemiyorum valla deliklerden biri sürekli tıkanık çok zor nefes alamamak bazen gece uyurken efdunun eli geliyor burnuma nefessiz kalıp sıçrıyorum yataktan :(
SONSUZ HAMD SANA ŞÜKÜR SANA OLSUN ALLAHIM
GÖNDERDİĞİN HEDİYE SANA EMANET
GÜLBEŞEKERİM ELIF DURUM HOSGELDIN ARAMIZA 02.10.2011..20:23
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +