SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Karatay Diyeti

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 32>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Karatay Diyeti
    Gonderildi: 13-Kasim-2013 Saat 22:12
Karatay diyeti ozeti

1. Sızma zeytinyağlı her türlü sebze yemeği yenebilir. Bakla, kabak, kalye, kuru ve yaş fasulye gibi.
  2. Bir tabak kıymalı taze veya kuru sebze yemeği yenebilir.
  3. Yemekler ile ekmek,pirinç pilavı ve makarna yenilmeyecek!
  4. Yoğurt ve salatalara her türlü taze maydanoz,taze veya kuru nane,kekik,fesleğen vb otlar eklenebilir.
  5. Yemeklerde ve salatalarda zeytinyağı olarak ısıl işlem görmemiş soğuk sıkım zeytinyağı kullanılabilir.
  6. Mısırözü ve ayçiçeği yağları yemek pişirme ve kızartmalarda kesinlikle kullanılmayacak!-Isıtılmaları ile trans yağlar oluşur.
    -Yüksek ısıda sıvı yağlar doğal özelliklerini kaybederek trans yağlara dönüşüler. Trans yağlar,kan yağlarından trigisedleri yükselterek karaciğer yağlanmasını başlatır. Bu nedenle kalp,damar hastalıkları,felç ve her türlü kanser nedeni olan en zararlı yağlardır.
    -Trans yağlar, hayvansal katı yağlardan daha tehlikelidir ve daha öncede bahsetmiş olduğumuz gibi her türlü dejeneratif hastalığın,alerji ve kanserin başlama nedenidir.
    -Trans yağlar, insülün direncini başlatan en tehlikeli kimyasal maddelerdir.
    İnsan vücudu doğal olmayan bu yağları tüketmeye programlanmamıştır.
  7. Margarin haline dönüştürülmüş olan sıvı yağlarda da  fazla miktarda trans yağ meydana gelmektedir. Bu sebeble margarin kullanılmayacak!
  8. Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutlaka doğal geleneksel usul-tereyağı ve esansiyel sıvı yağlar tüketilmelidir. Doğal balık yağı omega-3 ve kolesterol, bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.-Hücresel tıp, hücre zarlarının yapısını inceleyen bir bilim dalıdır. Çağımızda nano teknolojinin ilerlemesi sonucu, hücre zarlarının yapısını en ince ayrıntılarına kadar inceleyebilmeyi mümkün kılmıştır. Elde edilen ayrıntılı bilgiler sonucu hücre zarlarının doğal yapı taşı olan Omega-3 yağ miktarının azalması ve Omega-6 yağ miktarının fazla olması sonucu, hücrelerin normal olarak çalışamadığı; zayıflayarak her türlü hastalığa zemin hazırladığı bilimsel olarak gösterilmiştir.
    -İleri yağlarda ortaya çıkan bütün dejeneratif hastalıkların nedeni olarak, hücre zarlarında  Omega-3 yağ miktarının azalması, buna oranlar Omega-6 ve trans yağ miktarının çok artmış olması gösterilmiştir. Taş devrinde yaşayan insan kalıntılarından alınan DNA örneklerinde dejeneratif hastalıkların bulunmadığı ve Omega-3/Omega-6 oranının 1/1 olduğu bildirilmiştir.
  9. Bal,reçel ve pekmez yok!
    -Kan glukozuna hızla dönüşen, boş kalorili tatlı oldukları için…
  10. Tatlılara, çaylara ve kahveye hiçbir şekilde tatlandırıcı eklenmeyecek.
    -Suni (yapay) tatlandırıcılar karaciğer ve iç yağlanmasına neden oluyor ve şeker hastalığna başlatıyor.
  11. Üzerinde diyet yazan kurabiye,bisküvi,çikolata, şeker vb yenilmeyecek.
  12. Hiçbir şekilde diyet ve gazlı içecekler kullanılmayacak.
  13. Keten tohumu ve balık yağı (omega-3), kan yağlarını düzenler,kanı sulandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır, kilo almayı önler,hipertansiyon vve depresyon gelişmesini engeller.
  14. Keten tohumu azar azar yiyeceklere eklenebilir. Susam da keten tohumu kadar faydalıdır. Arzu edildiğinde onun yerine kullanılabilir.
    -Keten tohumu, doğal olarak kabızlığın giderilmesinde yararlıdır. Fazlası ishal yapabilir.
  15. Tüketilen yiyeceğin doğal ve bütün olmasına dikkat edilmelidir.
  16. İşlenmiş olan yiyeceklerde gizli olarak damak tadını etkilemek amacı ile, tehlikeli ve kanser yapan , damar sertliğini başlatan zararlı trans yağlar ve bozuk şekerler bulunur.
  17. Yemeklerimizde tuz miktarı azaltılmalıdır. Rafine tuz yerine kristal kaya tuzu (cam veya ahşap değirmende öğütülerek) kullanılmalıdır.
  18. Tahıllar, un ve nişastalı bütün gıdalar tüketildikten hemen sonra kan şekerine dönüşürler. Bu tür gıdalar, daha sonra karaciğer yağı ve iç organ yağı olarak depo edilirler. İnsülin ve leptin direncini başlatır ve giderek artırırlar. Bu sebele tüketilmemelidirler.
  19. Aşırı miktarda meyve ve meyve suyu tüketildiğinde de, vücudumuzun kan şekerinde aşırı miktarda yükselme görülür. Enerji olarak kullanılmadıkları için kan yağlarına dönüşür ve yağ olarak birikirler. Selülit nedenidirler. Selülit, insülin ve leptin direncinin önemli bir belirtisidir. Bu nedenle meyveler, önceki bölümlerde anlattığımız ölçüde ve özellikle az miktarda tüketilmelidir.
    -Araba lastiği şeklinde göbek yağlanması çok tehlikelidir. Göbek yağlanması, karaciğer yağlanmasının ve insülin-leptin direncinin önemli bir kanıtı ve belirtisidir. Göbeği olan herkesin önce karaciğeri yağlanır,daha sonrada göbek yağı artmaya başlar.
    -Kslp,damar,böbrek gibi organların yağlanması da karaciğer yağlanması ile başlamaktadır. Kadınlarda selülit,kalça ve göbek yağlanması;erkeklerde göbek yağlanması ve memelerin büyümesi de saydığımız bu nedenlerdendir.
    -Kan yağlarının bozulması, kan kolesterolün yükselmesi de karaciğer yağlanmasının kaçınılmaz bir sonucudur.
    -Şişmanlık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından en tehlikeli hastalıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Dejeneratif dediğimiz, ileri yağlarda ortaya çıkan öldürücü hastalıkların nedeni kilo alma, yani vücudun yağ miktarının artmasıdır.
    -Ancak unutmayalım ki şişmanlık ve şişmanlığın neden olduğu, ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıklar, genel kanının aksine önlenebilir hastalıklardır. Özellikle 30’lu yaşlarda farkında olmadan yavaş yavaş karaciğer yağlanması başlamaktadır. Bunun zamanında farkına varılarak karaciğer yağlanmasını önlemek mümkündür.  Bu şekilde 40-50 yaşlarda ortaya çıkacak olan birçok sağlık sorunu yaşanmayacaktır. Bu hastalıkların genetik olmadığını, önlenebilir olduğunu daha önce birkaç kez vurgulamıştık.
  20. Her gün 2-2.5 litretaze limonlu doğal kaynak suyu içilmeli.
  21. Beslenmenin önerildiği şekilde düzenlenmesinin dışında hergün 40-50 dakika sık adımlarla yürüyüş yapılmalı. Evde 10 dakika ip atlanabilir. 30 dakika sevilen bir müzik dinlenebilir. Bir arkadaş, kardeş yada eşiniz ile 10-20 dakika dans edilebilir.
  22. Son olarak her gün 2-3 gr katkısız Omega-3 tüketilmelidir.
    -Omega-3 yağ kapsülleri içince kesinlikle Omega-6 yağı bulunmamalıdır.
  23. - Ogunler arasi 4-5 saat olucak..
    - Aksam 8 den sonra hicbirsey yenmeyecek..
    - Ara ogun olarak ayran limonlu ve sekersiz cay icilebilir..

ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
EsraErsin Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti EsraErsin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Kasim-2013 Saat 03:52
ayy bende bu diyete baslamak istiyorum ama cesaret edemiyorum bir türlü:((
hadi benide gaza getirin kizlar...

menülerinizi yazin neler yiyorsunuz gün icinde, bana bi kac örnek verin lütfen
Annesinin Bitaneleri ECRINI'm 25.04.2009, 01:25

ELZEM SERRA'm 16.12.2012, 20:58

Süpriz Yumurtam 21+4

Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Kasim-2013 Saat 12:50
arkadaşlar burası yeri değil belki ducana yazmam lazım ama siz aktifsiniz diye sorayım dedim. yabancı bi site varmış.. ingilizceymiş sanırım. dukan amca mı ne dedi hatırlayamadı arkadaş tam ismini..
bilgilerini giriyomuşsun. işte boyunu kilonu sana ona göre kaç kilo vermen lazım, hangi listeyi uygulaman lazım falan söylüyomuş. çünkü herkesin vermesi gereken kilo farklı farklı ve diyet de öyleymiş. biliyo musunuz o siteyi. siz hiç ordan bilgi aldınız mı??
o arkadaşım kendi de başladı dukana. kızkardeşi ve oğlu 20 küsur kilo vermişler...
Canımın içi yavrum dünyamıza geldi, ay gibi doğdu... Sonsuz şükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ımız sana emanet..
28.11.2011
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Kasim-2013 Saat 13:07
dukan diyeti karatydan kadar unlu bi diyet canim
evet sana gore liste çikiyor
ne zaman kilo verceksin ne zaman duracak kilo verme geri ba$layacak vs
ama butun gun et yiyorsun bildigim kadariyla, kahvalti da dahil
ha$lanmi$ et  olacak tabiki

ben bi ara ara$tirdim ama butun gun et yemeyi gozum kesmedi hiç ba$lamadim bile :)
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Kasim-2013 Saat 13:11
kahvalti da et yazmiyor bakdigim yerlerde ama onceden oyle okumu$tum
dukanin  tarif ettigi ekmegi pi$iriyorsun vs  protein diyeti bu nesrincim
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Kasim-2013 Saat 14:17

ben de dukana falan cesaret edeme de datalarımı yazsam acaba ne der diye merak ediyorum Big%20smile

Canımın içi yavrum dünyamıza geldi, ay gibi doğdu... Sonsuz şükür sana Ya Rabbim,
28.11.2011
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2013 Saat 19:00
nesrin canan karatay dolandırıldı diye boşadın mı kadını:)))
zaten kaç kg fazlan vardır ki senin 3-5 kg cuktur eminim
1 ay karatay yapsan 4-5 kg gider

biz eşimle oturttuk hamdolsun karatayı
yiyerek kg vermenin adı karatay:)) amma reklam yaptım he:))
elifim güzel kızım..
01.12.2011
Rabbim sen yavrularımı koru
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Durum: Aktif
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2013 Saat 19:13
ankara_06 valla sen resmen gaza getiriyorsun ben gibi diyet beceriksizi bir insanı bile karataya başlatacaksın.İmrendim resmen eşinle size
Gözümün iki nuru...
İpek & İnci

Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2013 Saat 19:17
eşimle çiçek yaptırıp canan teyzeye teşekküre gidicez
hele bi 15-20 kg verelim:))
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Durum: Aktif
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2013 Saat 19:37
Orjinal mesaji gonderen ankara_06 ankara_06 yazdi:

eşimle çiçek yaptırıp canan teyzeye teşekküre gidicez
hele bi 15-20 kg verelim:))

bu gidişle biz de çiçeğimizi alıp eşimle size geleceğiz teşekkür içinLOLLOLLOLLOL
Gözümün iki nuru...
İpek & İnci

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2013 Saat 21:34
gulsum bravo kiz e$inle sana
karatayin yuz karasiyim ben, bugun arabasi yedim :(
aç karnina 56 , tok karnina 57 geliyorum en az :( hareket sifir :(

bide etli pide yapayim sonra soz ba$liycam tekrar diyete :))))))))
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 03:12
Orjinal mesaji gonderen ASYA ASYA yazdi:

ankara_06 valla sen resmen gaza getiriyorsun ben gibi diyet beceriksizi bir insanı bile karataya başlatacaksın.İmrendim resmen eşinle size

estağfurullah canım
benide sağolsun aykız matteacher ve diğer arkadaşlar motive ediyorlardı ama eşle yapmayınca zor oluyordu
kitabı aldım eşim benden önce kitabı bitirdi ve kesin dönüş yaptı:)

bugün düşünüyorumda 29 yıllık hayatımda 1 aydır ağzıma ekmek girmiyor...çok enteresan valla yaa
evede girmiyor çok şükür.
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 03:14
Orjinal mesaji gonderen Aykiz__ Aykiz__ yazdi:

gulsum bravo kiz e$inle sana
karatayin yuz karasiyim ben, bugun arabasi yedim :(

aç karnina 56 , tok karnina 57 geliyorum en az :( hareket sifir :(

bide etli pide yapayim sonra soz ba$liycam tekrar diyete :))))))))

sağolasın seren burda geze geze bende karataycı oldum ya şükür yani:))
3-4 yıldır göremediğim kg larımı görüyorum
artık herkes farkediyor ya insan daha çok motive oluyor
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 03:16
ve biz var ya öyle yüzde yüz de uymuyoruz diyete
h.sonları hele güme gidiyor
ben misal börek kurabiye vs yiyorum her h.sonu
ama vucut alışmış galiba etkilemiyor bile

ince lavaş alıp etimizi içine sarıp yiyoruz h.sonları misal..yani özgürüz biz baya:)))

diyorum ya yiyerek kg vermenin adı karatay
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 03:20
ay gülsüm maşallah ne güzel ya emeklerinin karşılığını almak ne güzel değil mi ben ekmeksiz duramıyorum maalesef bu ara ekmeğe dadandım ekmekten ayrılırsam başlayacağım tekrar karataya Big%20smile
18.03.2010

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 11:43
gulsum az once 57 geldim tabiki aç karnina  daha bi$ey yemedim sabahin korunde :s
ve yumurtalarim kaynasin kahvaltimi yapicam, karataya ani dönü$ yapiyorum bugun itibariyle, u dönü$ü :))

gazam mubarek olsun Big%20smile

ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 12:12
kahvaltimi ettim ama ben mi onu yedim omu beni yedi bilmiyorum valla :(
hiç sevmedim kahvaltimi , cevizin tadi hele brbat
neyse oglene sevdigim bi$ey yapayim
aksamada somon ve salatam olucak  ve  mercimek çorbasi
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 12:51
Orjinal mesaji gonderen ankara_06 ankara_06 yazdi:

nesrin canan karatay dolandırıldı diye boşadın mı kadını:)))
zaten kaç kg fazlan vardır ki senin 3-5 kg cuktur eminim
1 ay karatay yapsan 4-5 kg gider
biz eşimle oturttuk hamdolsun karatayı
yiyerek kg vermenin adı karatay:)) amma reklam yaptım he:))

LOLLOLLOLLOL hehehheee.. boşadım mı bilmeeemmm... ama ben hiç karatay maratay yapmadım ki. yaa diyet bana göre değil yaaa.. çok kızıyorum kendime. bi boğazıma sahip çıkamıyorum.. bu ara kilo aldım galiba yeniden. göbek önde gidiyor Angry hareket de bi işe gidiş gelişte yürüyüş..
ama cidden kızların dediği kadar var. acayip gaza getiriyosun adamı. ben de çok özendim yazdıklarını okuyunca ama az sonra öğle yemeği zamanı unuturum Big%20smile
benim eşimi ikna etmem lazım cidden birlikte olursa güzel olur...

28.11.2011
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Kasim-2013 Saat 12:54
kilom da 63-64 civarı.. aynen dediğin gibi bi 5 kilo versem evlenmeden önceki kiloma dönüyorum... ahhh ne zormuş yemekten kendini alıkoymak.. annaneme kızardım. onca rahatsızlığı var. yani yok yok onda ama hominigırtlak götürüyo diyeee.. ama ben yaşlılığımda ondan kötü olcam galibaaa Disapprove
28.11.2011
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Kasim-2013 Saat 21:29
Orjinal mesaji gonderen meralper meralper yazdi:

ay gülsüm maşallah ne güzel ya emeklerinin karşılığını almak ne güzel değil mi ben ekmeksiz duramıyorum maalesef bu ara ekmeğe dadandım ekmekten ayrılırsam başlayacağım tekrar karataya Big%20smile

evet canım ya karşılığını alınca daha bir yapıyor insan
bende derdim canım ekmeksiz yaşayamam diye ama oluyormş işte,eşimle ben yaptıysak herkes yapar:))
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Kasim-2013 Saat 21:29
Orjinal mesaji gonderen Aykiz__ Aykiz__ yazdi:

gulsum az once 57 geldim tabiki aç karnina  daha bi$ey yemedim sabahin korunde :s
ve yumurtalarim kaynasin kahvaltimi yapicam, karataya ani dönü$ yapiyorum bugun itibariyle, u dönü$ü :))

gazam mubarek olsun Big%20smile

e hadi hayırlı olsun karatay profesörü
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Kasim-2013 Saat 21:33
gaza getiriyorsam ne mutlu bana
benide gaza getiriyorlardıda bende tık yoktu
aniden gelişti herşey:))

yalnız ben grip oldum diyet miyet hak getire
habire çorba içip duruyorum
yani yasak bişey yemiyorum ama akşam saat 10 da çorba içtim.

grip olmak istemiyorum ölücem sanıyorum grip olunca:((

ocakta mercimek çorbası var tavuk sulu
yanına bol sebzeli bulgur pilavı,fasulye bile atıcam içine.salata ayran yeter:))

eşim kendine 3-4 bölmeli beslenme kabı aldı
peynir-zeytin-domates-ceviz koyuyor okula götürüyor
eşimi görenlerde tek tek getirmeye başlamş
simit poğça yemekten kurtuldum diyor:))
elifim güzel kızım..
01.12.2011
kızım abla oluyor
22+3
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Kasim-2013 Saat 22:29
gulsum bugun kom$uda bozdum valla :( ama oglen yurumu$tum yarim saat kadar
in$alalh onu kar$ilar :(

aksama balik yogurt falan yeyimde karatay beni affetsin demi :))))
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Kasim-2013 Saat 22:33
kizlar benim boy 1.63

kilo aldigimda yani 60 a yakla$tigimda yuzum falan toplu oluyormu$ bana yaki$iyormu$
ama gobekde çikiyor onu goren yok yuzumu goruyolar :s

55 olunca çok a$iri zayifsin çita gibi giydiginde yaki$miyor diyolar

net deki hesaplamalara gorede 55 ideal kilom

nasil etsem karar veremedim, $u an 56-57 arasiyim gobek yok gibi , iyi guzelde ben bu kilomu nasil sabit tutucam
yersem kilo aliyorum  yemezsemde zayifliyorum, ben ikisinide istemiyorum aslinda :)
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Kasim-2013 Saat 12:39
önemli olan dengelemek galiba seren.. karbonhidratı çok azaltma.. demişsin ya öğlen kaçırdım akşam dikkat etmem lazım.. aynen öyle devam et bence.. bir de paketli gıdalardan olabildiğince uzak kalmak lazım. hem abur cuburdan hem diğerlerinden. bu kilo almak için değil de genel sağlık için gerekli...hepimiz için..
28.11.2011
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 32>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +