SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

kakada kan

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 16-Mayis-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: kakada kan
    Gonderildi: 01-Kasim-2013 Saat 00:37
doktor bey sanırım tüm problemler beni buluyor. demin bebeğin bezini değiştirirken kakasında kan gördüm bunun nedeni nedir ne olur bana bilgi verin. kızım 2,5 aylık ve anne sütü alıyor.

Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Kasim-2013 Saat 02:01
dr. bey kakası sarı renkteydi ve kan taze kırmızı beş altı yerde kakasında bulaşmış gibi az az benek gibi görüldü. nedeni ve tedavisi hakkında bana bilgi verirseniz çok sevinirim..

Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Kasim-2013 Saat 18:48
dr. bey bugün yine kaka yaptı hatta bezinden taştı. kakası cıvık içinde jöle gibi yani mukusun içinde yine üç dört yerde kan vardı.. bana bilgi verin ne olur ne yapmalıyım..

Basa don
DrKadirTugcu Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Kasim-2013 Saat 22:10
Cok yedirilen her bebekte gorulebilen bir durumdur... Meme aralarini acin ve bir memede; 10 dakikadan fazla tutmayin. Alakasiz zamanlarda aglarsa, ( cenesi kapansin diye) hemen memeye tutmayin.. Goreceksiniz, o tablo hemen kaybolacak, kaka normale donecek. Sakin bizim cahil doktorlara bundan bahsetmeyin, basiniza bin turlu isler acarlar...Hakikaten barsak kanamasi olan bir bebek, uzun zamandan beri agir hastadir, genel durumu bozuktur ve kilosu normalin altindadir. Bakin kilosuna gorursunuz, ne kadar fazlalik oldugunu...   
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Kasim-2013 Saat 01:51
evet dr. bey her zamanki gibi haklısınız. sorun bağırsaktan kaynaklanmıyormuş. gerçektende bebekte herhangi bir olumsuz durum yoktu.
size yazdıktan sonra tekrar kaka yaptı ve poposunu kurularken peçeteye kan bulaştı. çatlaktan şüphelendik. dr. gittik ve ışıkla baktı gerçekten yarım santim kadar çatlak var. doktor bize her bez değişmede herhangi bir pişik kremi sürmemizi istedi. ben oğlumda pişik için saf zeytinyağı kullandım . kızımda da almadım. siz bu konuda ne önerirsiniz.
*çatlakta saf zeytinyağı işe yarar mı?
*çatlak için hangi önerebileceğiniz bir tedavi veya krem var mı?
*ayrıca çatlak genelde kabızlıktan oluşmaz mı? benim kizım kakası cıvık bazen sulu oluyor.sadece gazlı bir bebek olduğu için ıkınarak ve sesli yapıyor. yani bezini bir anda dolduruyor. kızımda çatlağın sebebi nedir?

bilgi verirseniz çok sevinirim..

Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Kasim-2013 Saat 20:32
Catlak filan yok, uyduruyor.. O gordugu "catlak", catlak degil, "pli" tabir edilen, popo deliginin buzuldugu zaman ortaya cikan durumudur. Sifir acikliktan, 2-3cm capa kadar acilabilmesi icin, popo dokusu o sekilde bir deri fazlaligi olusturmustur. Gordugunu zannettigi "catlak" iste o deri kivrimidir..
Poposuna her hangi bir pisik kremi kullanmaniz yeterlidir. Zeytinyagi cok cabuk, altina bagladiginiz kagit-bez tarafindan emilecegi icin, koruyucu etkisi kremler kadar olamaz.
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Kasim-2013 Saat 01:32
dr. bey banada gösterdi, çizik gibiydi hafif kanlıydı. ama bugün kaka yaptı ve kan yoktu. siz cevap yazana kadar zeytinyağı sürmüştüm. artık pişik kremi kullanırım çok teşekkür ederim.

dr. bey kafama takılan bir soru daha var. çatlak kabız olmayan bebekte oluşur mu?

Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Kasim-2013 Saat 19:42
Olmaz... Kabizlikta bile olmaz... Oranin dokusu, esnemeye cok yatkindir.

Duzenleyen DrKadirTugcu - 03-Kasim-2013 Saat 19:42
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Kasim-2013 Saat 03:45
evet dr. bey artık bezlerimizde kan yok çok şükür. çok sağolun...

Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Kasim-2013 Saat 04:13
dr. bey maalesef yine aynı sorun tekrarladı. iki üç kez yine bezde kan görüldü. en son ki hepsinden fazlaydı. mukuslu ve kanlı olması beni tedirgin ediyor.
yukarıdaki önerilerinize uydum. 3 saatten önce emzirmiyorum. hatta bazen 3 saat dolsa bile ağlamasını bekliyorum. gazını da iyi çıkarıyorum ama nedense yine kusmaları da devam ediyor. emzirirken bağırsaklarında sanki su akıyor elimle hissediyorum. ve guruldama sesleri de çok geliyor.hadi bunlar gazdan ama
kakasında kan olmasının sebebi nedir? dr. bey sizden başka kimse güzel bilgi vermiyor lütfen bana yardımcı olun..

Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 12-Kasim-2013 Saat 21:03
Bir evvelki ile bugunku kilolarini bana yazabilirmisiniz?
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Kasim-2013 Saat 18:55
13,08,2013 tarihinde 3,090 doğdu
13,09,2013 3,900
21,10,2013 4,800
02,11,2013 5,000
14,11,2013 5,300

Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Kasim-2013 Saat 21:43
Catlak veya baska bir hastalik yok, kesinlikle fazla yediginden, o sekilde kaka yapiyor.

Ayricada; Farzedelim "catlak" var!!! Ne tavsiye etti???

Duzenleyen DrKadirTugcu - 13-Kasim-2013 Saat 21:44
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Kasim-2013 Saat 22:02
çatlak için sadece pişik kremi sürmemi söyledi.

ayrıca dr. bey kızım kakasını genelde hızlı ve fışkırtarak yapıyor. yani gazlı bi şekilde attığı zaman kan görülüyor.ve mukusda var. böyle küçük bebekte bağırsak enfeksiyonu olmaz değil mi?

Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Kasim-2013 Saat 20:49
Olabilir de.... O zamanda kilo alamazdi, hasta cocuk tablosu olurdu.
Bu konu cok uzadi, farzedin, catlak var, ve pisik kremine devam edin....
Basa don
gelincik Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gelincik Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Kasim-2013 Saat 23:32
haklısınız dr. bey teşekkür ederim.

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +