SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Uzun protokol tüp bebek yaptıranlar bakar mısınız

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 26-Aralik-2011
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Uzun protokol tüp bebek yaptıranlar bakar mısınız
    Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 14:39
Merhaba arkadaşlar. Geçen ay tüp bebek tedavisine başlamıştım biliyorsunuz. 3 tane yumurta oluştuğu için dr bu ay tüp bebek değil aşılama yapalım dedi. Tamam dedim ama aşılamadan bir gün önce yoğun kanamam oldu 4 gün sürdü ve aşılamada iptal oldu.

Bu ay adetimin 2.günü tekrar gittim ama kist olduğu için şimdi tedaviye başlayamıyoruz doğum kontrol hapı verdi. 2 afta sonra kontrole gel, kistin giderse adetinin 21. günü uzun protokol tüp bebek tedavisine başlayalım dedi.

Uzun protokol yaptıran kimler var? Neler yaşadınız, süreç ne şekilde ilerliyor bilgi verebilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.
Kısmetten öte bir şey yokmuş...

Basa don
elif.im Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti elif.im Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 15:57
zişancım öncelikle geçmiş olsun.inşallah bundan sonraki süreç sana hep hayır getirir ve tabi bebiş :) "uzun protokol tüp bebek" ne demek bilemedim ben.arkadaşların cevabını ben de merakla bekliyorum.hayırlısı olsun şimdiden canım :)
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 16:43
canım hakkında hayırlısı neyse o olsun uzun protokolle ilgili aşağıdaki yazıyı buldum alıntıdır
Uzun protokol (long protokol) olarak belirtilen kullanım bir yandan eşit düzeyde ve aynı büyüklükte follikül gelişimini sağlarken, diğer taraftan LH denilen yumurtlamayı tetikleyen hormonun erken ve bizim kontrolümüz dışında yükselmesini önler.

Bu tedavi protokolü daha çok yumurtalıklarındaki yumurta sayısı yeterli olan veya beklenenden daha fazla yumurta gelişebilecek hastalara uygulanır. Uzun protokolün diğer bir avantajı tedavi zamanının istenilen şekilde programlanabilmesidir.

Uzun protokolde tedaviye adetin 21. günü başlanır ortalama 10-12 gün süre ile yumurta baskılayıcı ilaçlar kullanılıp, yeni adetin 3. günü yumurta geliştirmeye yarayan diğer ilaçlara başlanır ve yumurta çatlatma iğnesine kadar her ikisine de devam edilir.

18.03.2010

Basa don
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 16:49
Teşekkür ederim arkadaşlar. Busemm vardı uzun yaptıran. Gelse de birşeyler söylese keşke

Basa don
ÇİLEK Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ÇİLEK Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 18:45
Canım benimde bildiğim kist oluşumu varsa erken tedavi altına alıp hem yumurtanın gelişimi artırmak hemde kist oluşup diğer yumurtalara zarar vermemesi için busem in uzun protokoli farklı onda genetik sorun yüzünden di yumurta saayısını fazla elde etmek için 2 ay süren 2defa yumurta toplanan bir işlem 
hasretlerimle yeniden doğduk 17+ olduk büyüyoruz...
Basa don
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 18:57
2 aya yakın sürdüğünü biliyorum da iki kez yumurta toplanacak anlamadım. Öyle birşey denmedi bana. Kafam karıştı şimdi :S niye iki kez yumurta toplansın ki

Basa don
Leylak Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 10-Ekim-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Leylak Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Mart-2013 Saat 19:23
yok canım uzun protokolde iki kere yumurta toplanmıyor. busem iki tur ilaç kullandı ondaki genetik meseleden dolayı eleme olacağından bol yumurtaları olsun diye. kafan karışmasın.
16.04.2013 Hoşgeldin çok özlenen bal bebek!
Rabbim, şükürler olsun... Tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatlar ver
Basa don
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 10:26
Tamam anladım teşekkür ederim. Beklemek ne zormuş ya. İlk ay tedavi yarıda kesilince bu adetin 2. gününü hevesle bekliyordum. Şimdi 21.günü bekleyeceğim başlamak için. Gerçi 26 martta randevum var. kist gitmiş mi diye bakacaklar bakalım olaylar ne şekilde gelişecek

Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 20-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 21:40

evet canım benim uzun protokoldu 2.5 ay sürdü tedavim 2 kere yumurta toplandı fazla yumurta elde etmek için yapıldı..  mart 18 de tedaviye başladık 9 nisanda yumurta toplandı ve donduruldu 3 hafta ara verdik vücudun dinlenmesi için ve 2 mayısta tekrar ilaç kullandım 24 mayısta tekrar yumurtam toplandı 29 mayıstada transferim yapıldı vee 8 haziranda kan değerim 221 di yani hamileydim .. inşallahh sende bu duyguları yaşarsın ... uzun protokol olması çok iyi olmuş vücut çok daha iyi adapte oluyo... sormak istediğin bişey olursa bir tık uzağındayım canım WinkSmile

Hoşgeldin meleğim,canım oğlum zekeriya Buğra'm
22 ocak 2013 saat 17:35 dünyamızı aydınlattın oğlum şükürler olsun
Can kizim Buse hira'm sende hoşgeldin aramiza hamd olsun seni verene)26 aralik 12.15
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 21:41
Orjinal mesaji gonderen Leylak Leylak yazdi:

yok canım uzun protokolde iki kere yumurta toplanmıyor. busem iki tur ilaç kullandı ondaki genetik meseleden dolayı eleme olacağından bol yumurtaları olsun diye. kafan karışmasın.

aynen öyle oldu canım Wink
Can kizim Buse hira'm sende hoşgeldin aramiza hamd olsun seni verene)26 aralik 12.15
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 21:44
Orjinal mesaji gonderen zisan34 zisan34 yazdi:

Tamam anladım teşekkür ederim. Beklemek ne zormuş ya. İlk ay tedavi yarıda kesilince bu adetin 2. gününü hevesle bekliyordum. Şimdi 21.günü bekleyeceğim başlamak için. Gerçi 26 martta randevum var. kist gitmiş mi diye bakacaklar bakalım olaylar ne şekilde gelişecek

geç olsun da güç olmasın canım boşver .. bana da çok uzun gelmişti 2.5 ay geçmek bilmedi ama sonu iyi olsun yeterki  Wink
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 21:50
Orjinal mesaji gonderen zisan34 zisan34 yazdi:

2 aya yakın sürdüğünü biliyorum da iki kez yumurta toplanacak anlamadım. Öyle birşey denmedi bana. Kafam karıştı şimdi :S niye iki kez yumurta toplansın ki

sende uzun protokolde  1 kere yumurta  toplanacak canım ben de genetik hastalık yüzünden öyle oldu  PGT yapılacaktı (embriyoda genetik tarama)  o yüzden fazla yumurta olması lazım dedi doktorumuz şansımızın yükselmesi için, çünkü sağlıklı ve hastalıklılar ayrılacağı için öyle yaptılar düşün ben den 2 turda toplam 14 yumurta toplandı sadece 3 tanesi sağlıklı çıktı diğerleri elendi yarışmadan LOLLOL 3 yumurtadan 2 sini transfer ettiler bi tanesi tuttu oda içerde uyuyo şimdi velet LOLBig%20smile  diğeri tutmadı  3.de donduruldu seneye falan onuda transfer yaptırıcaz kısmetse işte böyle şekerimWink
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2013 Saat 22:02
bide ben ilk tüp bebekte bende de kist vardı canım, doktor doğum kontrol hapı verdi kullandım 1 ay falan kullandım yanlış hatırlamıyosam , ama kist geçmemiş ve bana kist aspirasyonu yapılmıştı .. yani patlattılar kisti sonra tedaviye başlamıştık .. inşallahh senin bunlara gerek kalmadan geçer
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Mart-2013 Saat 00:56
Canim hayirlisi olsun .bende de kist vardi ..ama dogum kontrol hapini kullaninca 1 ayda gecmisti ...
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Mart-2013 Saat 11:26
Teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun kist için soğan kürü yapsam mı kist için ilk kontrolüm haftaya salı günü. 1 hafta uygulasam belki işe yarardı

Basa don
EsraErsin Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti EsraErsin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2013 Saat 03:43
cok gecmis olsun cnm, hakkinda hayirlisi olsun insallah
Annesinin Bitaneleri ECRINI'm 25.04.2009, 01:25

ELZEM SERRA'm 16.12.2012, 20:58

Süpriz Yumurtam 21+4

Basa don
zisan34 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zisan34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2013 Saat 10:29
Orjinal mesaji gonderen EsraErsin EsraErsin yazdi:

cok gecmis olsun cnm, hakkinda hayirlisi olsun insallah
Amin teşekkür ederim

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +