SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Forum Kilitligebelikte OMEGA 3 kullanımı

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
BERALP Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 29-Kasim-2011
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BERALP Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: gebelikte OMEGA 3 kullanımı
    Gonderildi: 02-Mayis-2012 Saat 10:20
iyi akşamlar doktor bey,efa marka OMEGA 3 balık yağı kullanmak istiyorum siz önerirmisiniz balık yağı kullanımını?ayrıca 675mg ve 1200 mg lık iki ürünü mevcut bu markanın günlük ne kadar alımı uygun olur sizce?teşekkürler
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 20-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Temmuz-2012 Saat 05:15
ben de kullanıyorum balık yağını doktorum dedi kullan diye günlük 300 mg alıyorum... sakın doktora danışmadan kullanma canım ne olur ne olmaz....
Hoşgeldin meleğim,canım oğlum zekeriya Buğra'm
22 ocak 2013 saat 17:35 dünyamızı aydınlattın oğlum şükürler olsun
Can kizim Buse hira`m hoşgeldin aramiza hamd olsun seniverene26 aralik 2014 12'15
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Temmuz-2012 Saat 05:22
hoş zaten soruyorsun doktora bendekde laf LOL
Can kizim Buse hira`m hoşgeldin aramiza hamd olsun seniverene26 aralik 2014 12'15
Basa don
BERALP Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 29-Kasim-2011
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BERALP Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Temmuz-2012 Saat 05:26
3aydır kullanıyorum busem balık yağını çok zinde hissediyorum kendimi özellikle akşam saati yemekten sonra içince farkediyorum,kesinlikle bebeğe de faydalıymış,bilmiyorum ondan mı ama benim bebiş çok hareketli :) efa marka dış jelatini doğal olduğu için onu tercih etmiştim .
Basa don
BUSEM Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BUSEM Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Temmuz-2012 Saat 06:19
Orjinal mesaji gonderen BERALP BERALP yazdi:

3aydır kullanıyorum busem balık yağını çok zinde hissediyorum kendimi özellikle akşam saati yemekten sonra içince farkediyorum,kesinlikle bebeğe de faydalıymış,bilmiyorum ondan mı ama benim bebiş çok hareketli :) efa marka dış jelatini doğal olduğu için onu tercih etmiştim .

BENİM DAHA 15-20 GÜN OLDU DOKTOR YAZDI SEVEN PULSE TRIOMEGA DİYE Bİ MARKA DOKTOR ÇOK FAYDALI OLDUĞUNU SÖYLEDİ BEN ÖĞLEN İÇİYORUM AMA ÖYLE DAHA Bİ ZİNDELİĞİNİ GÖRMEDİM BELKİ SONRALARI GÖRÜRÜM.... AMA DEDİĞİN GİBİ BEBEĞE ÇOK FAYDALIYMIŞ....
Basa don
muse Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 28-Agustos-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti muse Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Agustos-2012 Saat 11:31
banada eşim sevenseas almış o nasıl kızlar tavsiye ediyormusunuz kızımada içiriyorum bende içiyorum
CANIM KIZIM TUANA 17.04.2008
MİNİK KUZUM DİLA 06.03.2013

Basa don
Leylak Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Ekim-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Leylak Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Agustos-2012 Saat 06:46
nasıl olsa doktor bu bölüme uzun zamandır yazmıyor diye kural ihlali yaparak benim doktorumun yorumunu yazayım. çok tavsiye etmiyorum gerek yok dedi. günde bir taneye izin verdi (kutuda günde 3 tane öneriliyordu). içinde A, D, E, K vitaminleri var bunlar vücutta birikme yapabiliyor doz aşımı sakıncalı dedi. ben de içmemeye karar verdim. hoş benim doktorum kendiliğinden folik asit bile tavsiye etmedi, ben içeyim mi diyince iç dedi.
Basa don
BETÜL Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BETÜL Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Agustos-2012 Saat 07:57
arkadaşlar benimde kullanmam gerekiyor hamilelikten değil ama ecce ya da anxious araştırmışlardı,burayı okurlarsa yardımcı olabilirler mi,kimyasalı az olan felan vardı
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Agustos-2012 Saat 13:10

kızlar omega 3 kapsüllerle ilgili bildiklerimi paylaşmak istiyorum.

anxiousla bu konuda konuşmuştuk. amerikada yaşıyor ve pek çok marka orada ucuz oluduğu için domuz jelatinini tercih ediyormuş. kendisine böyle söylemiş bir firma. bu şu demek sığır da kullanıyorlar hangisi ucuza gelirse onu kullanıyorlar yani. o yüzden üzerinde sadece jelatin yazıyor bu tiplerde. trde de satılıyor bu ürünler.
helal ve kocher sertifikası olmasına dikkat etmek lazım.

omega 3 kapsül olarak balık jelatininden üretilen 3 ürün var bildiğim
carlson omega 3 kapsül (kızıma limonlu şurubunu veriyorum-harika birşey-portakallısı böyle değildi)
licaps capsugel omega 3
cosmic omega 3
son 2sini aynı firma üretiyor.

her balık yağı a,d,e,k vitaminleri içermiyor. verdiklerim saf balık yağlarıdır, vitamin içermiyor. koruyucu olarak e vit var içinde, düşük konstantrasyonda. bir önemi yok, güçlü bir antioksidandır e vit.

bunları yaz kış kullanabilirsiniz d vit. içermediğinden, çocuklar da aynı çekilde kullanabilir.
hamileler rahatlıkla içebilir, yalnız kan sulandırıcı alıyorlarsa önce doktorla görüşsünler.
omega 3 kanı sulandırıyor aynı zamanda o yüzden aspirin vb ile dikkatli kullanılmalı.

kişisel görüşüm kanama pıhtılaşma sorunu olan anne adayları hamilelik öncesi ve esnası düzenli olmega 3 kullanımıyla bu sorunu ilaçsız veya daha az ilaçla atlatabilirler.

Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Agustos-2012 Saat 13:15
Orjinal mesaji gonderen muse muse yazdi:

banada eşim sevenseas almış o nasıl kızlar tavsiye ediyormusunuz kızımada içiriyorum bende içiyorum
musecum yazında mı içiyorsunuz? sevenseas balık yağı olmasının yanında multivitamin aynı zamanda. uzun süreli kullanımda vücut tembelleşmeye başlıyor, üretmemeye başlıyor üretebileceği şeyleri, yani nasılsa dışarıdan devamlı geliyor diye düşünüyor. kışın grip mevsimlerinde hastayken vs kullanmanızı tavsiye ederim multivitaminleri. yazın meyve bol, sadece omega 3 işinizi görür.
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Agustos-2012 Saat 13:17
bir de kızlar bazıları antibyotik içeriyor bu balıkyağlarının, içeriğini iyi okuyun lütfen.
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +