SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Kardes hazyrly?y

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Kardes hazyrly?y
    Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 09:52
Gün yakla?tykça bir korkuda aldy beni Tabiki büyü?ü yeni uyemize hazyrlamanyn zorlu?u
Suan Emre'ye basymyza gelecek tatsizliklardan bahsediyorum, uykumuz bölünecek cok a?layacak biz onu susturmanyn çarelerini arayaca?yz sende bize yardymcy ol çünkü sende bebektin ve sende a?lyyordun falan diye anlatyyorum. Bolca kaka yapacak temizleriz de?il my sen yardym etmezsen ben karde?ini buyutemem diye mesajlar veriyorum. Elbette kyskanacak ama bu durumu az hasarla atlatmasy için neler yapabilirim az cok bisey okudum sizlerin deneyimleri de cok önemli....
Emre'ye hediye torbasy hazyrladym icinde hosuna gidecek boya kalemleri, hamur, resim defteri, spor ayakkaby, by kat kyyafet, jelibon, seker ve sakyzlardan olusan hastaneden gelince vermek için kardesin senin için getirdi demek istiyorum.
Birde yeni kyyafetler almy?tym gecen yyl onlaryn etiketlerini sökmedim eger Emre ye gelmezse hediye hemen onlardan Bitane hediye çantasyna koyup vermek için.
Kre?e gönderecektim biz bebekle evde kalyrken kre?e gitmek üzer diye vazgeçtim. Bizde durumlar boyle
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 10:24
valla dilo$um seninki azcuk buyuk :) bizim tecrubeler uyarmi bilmiyorum
ben ilk zamanlarda emreyi sadece emzirmek için kucagima alirdim sevmezdim gunduz, gece severdim aysenur gormesin diye
sonra zamanla emre buyudukçe bende normale donmeye ba$ladim

aklima geldikçe yazarim canim
benim fazla seçenegim yokdu ikisiylede ilgilenen ben olunca elimden geleni yaptim i$te
bugun aysenur çok sevr karde$ini( yumurcagi kapatmadigi , saçini çekmedigi yada gozunu oymadigi surece :) )

Duzenleyen Aykiz__ - 07-Kasim-2011 Saat 10:25
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 10:28
dogmadan once diyodum karde$ gelicek diye ama anlamiyodu, benim emrenin $imdiki ya$inda abla oldu
emreye abi olacan desem bön bön bakar bana :))

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 10:39
:)))))
Emre büyük esim izin alabilirse alacak sykyntyly donemi birlikte atlatmak istiyoruz. Benim geçirece?im zamanda önemli in?allah korktu?umuz gibi olmaz
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 10:49
korktugunuz ne ki ?
benim elti ikinciyi yapdi gecen ay
kizi 2007 haziranliydi, bi bildkki sorma cadi
ka$igini vermiyo adama bu bizim diye , gunahini kiskanir vermez adama o derece:)
ama karde$ine çok du$kunmu$ $imdi çok  seviyomu$

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 10:52
Kyskançlyk olacak ama ben icine kapanmasyndan korkuyorum. Yn?allah Emre de dü?kün olur karde?ine. Eltimler geldi demi?tim ya :)) onun kyzy emreden bir yas küçük hadi oyuncaklaryndan getir oynasyn diyorum nerde kyytirik kyryk dökük oyuncak var onu bulmu? iki tane araba :)))
O?lum sunu verelim diyorum o daha küçük oynamayibilemez diyor bahaneside hazir
Basa don
EsraErsin Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 19-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti EsraErsin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 14:24
Canim benim tecrübem yok bu konuda.
Insallah en az hasarla atlatirsiniz bu dönemi.
Annesinin Bitaneleri ECRINI'm 25.04.2009, 01:25

ELZEM SERRA'm 16.12.2012, 20:58

Süpriz Yumurtam 21+4

Basa don
caramel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 10-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caramel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 14:43
valla buraya yazylanlary ben de merakla bekliycem.
benim okuduklarym arasynda ilgimi çeken bi?ey olmu?tu. büyük olan yeni gelen karde?iyle çok ilgileniyorsa bunlar da kyskançlyk belirtileriymi?.
mesela benle karde?im arasynda bu durum ya?anmy?. annemler o zaman sevigiye yormu?lar ama bunu okuyunca farkettim ben karde?imi kyskanyyormu?um resmen.
bu belirtilere de dikkat etmek lazym. karde?ini seviyor gibi gözükse de kyskanyyor olabilirmi?.

http://www.mucahitozturk.com/default.asp?mct=detay&Topic_ID=41673

Bazy çocuklar karde?i do?duktan sora ona yo?un ilgi ve alaka gösterir. Her ihtiyacyny kar?ylamak ister ve bebe?in bakymynda anneye yardymcy olmak için çabalar. Bu çocuklar genellikle kyskançly?yny dy?a vurmayan çocuklardyr. Gösterdikleri sevgi ilgi çok abartyly ve sahtedir. Aslynda kyskançlyk duygusunu dy?a vurmadaki zorluklary nedeni ile böyle davranmaktadyr. Karde?lerini kyskandyklaryny belli ederlerse annelerinin tamamen kendilerinden uzakla?aca?y gibi bir duyguya kapylyr ve hissettiklerini dy?a vuramazlar.
EGE'M ...(20.06.2008 13:42)

EFE'M ...(19.03.2012 11:30)
Basa don
caramel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caramel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 14:45
aykyz kadir beye sormu?tu. ey?enur, emreyi emerken görünce meme emmek istiyor, ne yapayym diye.
o da meme ver, nasyl olsa emmeyecek, vermemezlik yapma demi?ti. onu da aklymyn kö?esinde tutuyorum.

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 15:41
Evet benide korkutan bu iste dü?ündüklerini belli edememe, yada dy?a vuramama.... Emre cok duygusal icine kapanyr gibi endi?em var yada kirilinca usulünde pek söylemez ondan da korkuyorum
Basa don
Merve Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 19-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Merve Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Kasim-2011 Saat 23:41
canim benimde tecrubem yok malesef...
ALLAH yar ve yardimcin olsun...
insALLAH bu donemi kolay atlatirsin.. MASALLAH emre buyudu ve herseyi anliyor inaniyorumki kolay olacaktir sizin icin insALLAH tabi...
METEHANIM_15/12/2009 21:00
Annen Kurban Olsun Seni Yaradana Canim Oglum...
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Kasim-2011 Saat 00:45
evet caramel kadir beyin dedigi gibi istedi amaemmedi aysenur
en son tadina bakip kaçiyodu çok tatli diyodu :)  içtigi bi yudumdu yani
sonra izine falan gittik unutttu, bu arada buyudude tabi :) ben ablayim diye dolaniyo ortada

bizde $oyle oluyo $u an, ben ablayim yemegimi kendim yerim, wc ye kendim giderim vs diyo
yani ben bakinca olumlu goruyom ama uzman goru$unu bilemem tabi

ak$am kom$um vardi kiizyla gelmi$ , kiz dedi emre yi bize ver bizim olsun dedi vermedi :) o bizim  ben karde$imle   oynuyom diyo :)

Duzenleyen Aykiz__ - 08-Kasim-2011 Saat 00:53
Basa don
caramel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caramel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Kasim-2011 Saat 01:46
Orjinal mesaji gonderen datceken datceken yazdi:

Evet benide korkutan bu iste dü?ündüklerini belli edememe, yada dy?a vuramama.... Emre cok duygusal icine kapanyr gibi endi?em var yada kirilinca usulünde pek söylemez ondan da korkuyorum

in?allah içine atmaz, tepki gösterir. en azyndan anlarsynyz ve ona göre davrany?larynyza yön vermeye çaly?yrsynyz canym. ilk ba?larda biraz sancyly bir süreç olabilir ama zamanla aly?yr.

ben e?ime, annemlere tembihliyorum hep. hastaneden itibaren egeyi ihmal etmeyin diye.
ben ameliyathaneden çykmadan görmü?lerdi egeyi. camekanly bir odada giydirip, ilk kontrollerini yapmy?lar. bizimkiler de dy?arydan izlemi?ler.e?ime yine ayny ?ey olacak, o syrada sen egeyi kuca?yna al birlikte izleyin, anlat ona dedim. amaaan bana güvenme, in?allah dedi, sinir etti beni.
annem de o ?a?kyn gibi oldu geçen sefer, akly ba?yndan gidiyo, ona güvenme diyo
görümcemin o?lu var, ege onu çok seviyo. anneme söyliycem hastanede bakty e?im yine ?a?kynla?my? ona veya görümcemin e?ine söylesin. onlar ilgilensinler.

Basa don
minicikbebisim Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti minicikbebisim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Kasim-2011 Saat 01:47

bu konuya yorumlari sabirsizlikla bekliyor olacagim... daha 2. dusunme asamasindayken oglumu dusunuyorum nasil davrancam ne soylucem falan diye.. simdi buyudu mayista 4 yasina gircek... bizim yolda henuz bir bebegimiz yok (2. yani) kismet olursa artik yilbasindan sonra dusunuyorum... oglum diyor artik anne bebek alalim diye bende diyorum oglum erkekmi olsun kizmi.. sen ona agliyinca bakarmisin arabani verirmisin gibilerinden sorular soruyorum bazen... daha bu sabah krese gitmeden anne bebek ne zaman gelicek diyor:))) suandaki tepkisi iyi ama benim oglanda cok citkirildimm.. datcekenin oglan gibi kiskansada soyleyemez sanirim... kafam cok karisik wala...

23.05.2008 & KAAN
06.12.2012 & AZRA
Allahim yavrularim sana emanet...
Basa don
caramel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caramel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Kasim-2011 Saat 01:49
aman ma?allah aykyz, Allah bozmasyn in?allah. iki karde? birbirlerine hep ba?ly olsunlar.
bakalym bizlerde durumlar nasyl olacak :)

Basa don
miray Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 05-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti miray Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 09-Kasim-2011 Saat 10:27
canym ben de bi?ey ekliyeyim; bebek do?unca hastanede seni gördü?ü "ilk sahne"nin kuca?ynda bebekle olmamasy lazymmy?. yani bebek be?i?inde olacakmy?, sen büyü?ü yanyna alyp sevip öpüp karde?ini gösterecekmi?sin
yüre?im.. yaraly ku?um... topla ve aç kanatlaryny....
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 09-Kasim-2011 Saat 11:23
canim bi bilgim yok malesef ama insallah hasarsiz atlatirsiniz masallah emre cin gibi bi cocuk zorlanmiycagnizi umut ediyorum
SONSUZ HAMD SANA ?ÜKÜR SANA OLSUN ALLAHIM
GÖNDERDY?YN HEDYYE SANA EMANET
GÜLBE?EKERYM ELIF DURUM HOSGELDIN ARAMIZA 02.10.2011..20:23
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 09-Kasim-2011 Saat 12:00
Miray bu detayy okumustumda unutmu?tum sagolasin.
Yn?allah kolay bir süreç olur
Basa don
tugce2008 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 13-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti tugce2008 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 02:58
yazacak cok seyim var ama vaktim yok:))bi ara yazycam
11 10 2008   15.10
21 10 2011   12.45      
Basa don
hülya Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Haziran-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti hülya Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 03:48
Dilekcim sen mükemmel ve duyarly bir annesin eminim pa?alarymy en güzel uzla?tyracak ve onlarla keyifli bir ömür süreceksiniz... Karde? kyskançly?y kaç ya?ynda olursak olalym olacak bir?ey canym.
üzüm gözlüm iyiki varsyn..02/11/2007 saat:11.10

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 11:03
Hülya cok te?ekkür ederim in?allah oyleyimdir, in?allah Emre korktu?um kadar etkilenmez.
Filiz vakit yarat cok önemsiyorum luuutttffffeeeeeennnnn
Basa don
sulec Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sulec Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 13:02
ben de senin tecrübelerini bekliyorum dilo?um
emre hakandan 1 ya? büyük ama olsun

27/07/09 12:25 HAKAN GELDY
16/01/12 08:15 LEVENT GELDY
Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 13:19
Ben filizi sen beni seni kim bekleyecek ?ule :)
Nedense hiç küçü?ü dü?ünmüyorum sanki Emrenin üstüne kuma alyyormu?um gibi geliyor bazen. Tövbe diyeyim :)))
Basa don
caramel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caramel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 13:51
Orjinal mesaji gonderen datceken datceken yazdi:

Ben filizi sen beni seni kim bekleyecek ?ule :)
Nedense hiç küçü?ü dü?ünmüyorum sanki Emrenin üstüne kuma alyyormu?um gibi geliyor bazen. Tövbe diyeyim :)))

sulecinkileri de ben beklerim :))
kuma heee... ayny duygular içindeyiz denese

Basa don
datceken Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti datceken Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Kasim-2011 Saat 14:01
Ama by nevi öyle ;))))
Anneme diyince kyzyyor oda öz evladyn diye ama Emre dünyaya tek cocuk olarak ilk cocuk olarak geldi tüm ilgi onda sonra birden ilgi bölünüyor sen buyuksunler ba?lyyor. Ama kardesi emreyi kabul ederek geldi baya?y bildigin kuma :))))))
Varamam tövbe de gece gece günaha gidecem büyük konusmamismdir in?allah ;)))
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +