SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Forum KilitliSalatalarınız da SUSAM kullanmak istermisiniz?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
diyetabla Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 24-Subat-2010
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti diyetabla Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Salatalarınız da SUSAM kullanmak istermisiniz?
    Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 01:18

Kendisi UFAK :)) fakat besin değeri açısından ZENGİNDİR.

SUSAMIN içerisinde B vitaminleri, E vitaminleri, demir, magnezyum, çinko,omega 6 ve omega 9 yağ asitleri vardır.

E vitamini: gençleştirici etkisi vardır. omega-6 ve tekli doymamış yağ asitleri saç ve cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur.

B vitamini: sinir sistemini destekler.

SUSAM kalp sağlığı ve kemikler için gerekli olan kalsiyum ve magnezyum bakımından önemli bir kaynaktır. Aynı zamanda içerdiği selenyum sayesinde kırışıklıkların önlenmesinde yardımcıdır.

Günlük minimum 1 tatlı kaşığı susam size fayda sağlayacaktır.

PEKİ 1 TATLI KAŞIĞI SUSAM NEYE EŞDEĞER?

1 TATLI KAŞIĞI SUSAM = 5 ADET ZEYTİN = 5 ADET BADEM=
1 TAM CEVİZ= 1 TATLI KAŞIĞI SIVI YAĞ

Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 03:56
teşekkür ederim kullanacağım
18.03.2010

Basa don
diyetabla Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti diyetabla Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 06:15
:))
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 06:29

hamişlikte de diyette muhakkak bulundurmamız lazım desenize..

teşekkürler...
Canımın içi yavrum dünyamıza geldi, ay gibi doğdu... Sonsuz şükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ımız sana emanet..
28.11.2011
Basa don
hdincel Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 30-Aralik-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti hdincel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 09:24
Susamı kavurduktan sonra mı koyuyoruz salataya yoksa
dogrudan çiğ olarak mı koyuyoruz?
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Eylül-2011 Saat 09:42
teşekkürler..:)
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
yaprakkk Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 16-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti yaprakkk Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 26-Eylül-2011 Saat 01:08
çok güzel ben susamı çok severim salataya kullanamk değişik olsa gerek mutlaka deniycem :))
Hatice ceylin 14/05/2008

Zeynep nisa 15/06/2013

Rabbim meleklerime saglik mutluluk iman nasipetsin insallah

Basa don
diyetabla Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti diyetabla Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 28-Eylül-2011 Saat 00:26
susamı kavurmadan çiğ olarak kullanabilirsiniz.:)
Basa don
aysel Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 23-Ekim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aysel Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Haziran-2012 Saat 06:24
teşekkür ediyorum bu faydalı bilgi için.
HAYATIMA ANLAM KATAN KUZULARIM VE KOCACIM. İYİKİ VARSINIZ.
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Subat-2014 Saat 17:55
dıyet ablamız nerelerdesınız ? :)
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +