SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Dogum Sancisi Nasil Olur?

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Mart-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Dogum Sancisi Nasil Olur?
    Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:13
Merhaba arkadaslar
dogum sancisi nasil oluyor sanki anlayamazmisim gibi geliyor :$ bi anlatir misiniz
bir kac gundur belime adet sancisinda oldugu gibi bi agri giriyor bobrek agrisina da benziyor kasiklarima bicak saplanir gibi oluyor surekli idrarim var gibi braxton hicks sancilari sanirim birde cok asagida tasiyorum ben bu kuzuyu:))
SONSUZ HAMD SANA ŞÜKÜR SANA OLSUN ALLAHIM
GÖNDERDİĞİN HEDİYE SANA EMANET
GÜLBEŞEKERİM ELIF DURUM HOSGELDIN ARAMIZA 02.10.2011..20:23
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:16
bu arada kasilmalarim aslinda sancisiz sertlesme toparlanma seklinde oluyor bu agrinin nedeni baska bisey mi sizce
gerci eskisi kadar kasilmamda olmuyor yada calisinca ayakta ben hissetmiyorum
Basa don
gullubahar Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Subat-2010
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:24

bende söyle oldu canım

ilk önce karnımın alt kısmında 2-3kez çok az şiddette sancı oldu ve kısa süreli geçti
aynı anda suyum da gelince ben anladım zaten
daha sonra belimde hissetmeye başladım aynen dediğin gibi adet sancısına benzer
ama benim kuzu yukarıdaydı daha
doktor kontrolün ne zaman
sıklığı nedir
daha erken haftadasın ihmal etme doktoruna hemen sor gerekirse çalşıma dinlen diyebilir nacizane fikrim
SAHRA'm güzel kuzum doğdu 2460gr 15/09/2010-06:50 34+4 / 23.06.2013/19.08.2014

Basa don
papatyam26 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti papatyam26 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:28
canım benim dr a aynı bu soruyu sorduğumda adam kahkaha atıp merak etme anlarsın demiştiLOL

ama sana şöyle söyleyim.sürekli bir ağrı olmuyor.sancı gelip 15-30 saniye arası sürüyor.sonra ara veriyor.tabi ilk başlarda düzene girmiyor.derken düzenli ve sık gelmeye başlıyor

benim ilk sancım başladığında hastaneye gittim.sonra dr um muayene edip 5 dakikada 1 e düşşün ve 2 saat sancı çek öyle gel.boşuna saatlerce burda durursun demişti.gerçekten ve sancımın 18 saatini evde 6 saatini hastanede çektim

evde olmanın şu avantajıda var.aralarda birşeyler atıştırıp uzanıp duş alma şansın oluyor.yani enerjin tükenmiyor.
dr um su kan gelirse yada sancın aniden çok sıklaşırsa o zaman hemen gel demişti
biraz uzun oldu ama detaylar böyle canım.allah sağlıkla kurtarsın canım
17.08.09 defne'm...
Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:39
Orjinal mesaji gonderen deha deha yazdi:

bu arada kasilmalarim aslinda sancisiz sertlesme toparlanma seklinde oluyor bu agrinin nedeni baska bisey mi sizce
doktoruna telefon et
gel kotrol edelim diyebilir
eğer ki erken doğum belirtisiyle engellemeye uğraşacaktır , benim öyle yaptılar
dikkate al ,36hatfayı bitirmeye bak
ihmal etme ısrarla ihmal etme diyorum , en azından telefon edip de sor

Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:50
canim haftaya carsamba kontrolum benim dr bu ara cok rahat nedense ne desem normal deyip duruyor canim
Orjinal mesaji gonderen gullubahar gullubahar yazdi:

bende söyle oldu canım

ilk önce karnımın alt kısmında 2-3kez çok az şiddette sancı oldu ve kısa süreli geçti

aynı anda suyum da gelince ben anladım zaten

daha sonra belimde hissetmeye başladım aynen dediğin gibi adet sancısına benzer

ama benim kuzu yukarıdaydı daha

doktor kontrolün ne zaman

sıklığı nedir

daha erken haftadasın ihmal etme doktoruna hemen sor gerekirse çalşıma dinlen diyebilir nacizane fikrim
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:53
hulyacim kasigimdaki agri dedigin gibi oluyor bazen ard arda 3-4 kez bazen baya ara vererek kizim hareket edince mi oluyor acaba idrar kesem filan sizim sizim sizliyor resmen
bel agrim hep var gibi canim hafif hafif
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:55
baharcim insallah bekler daha benim dr cok yogun gel der demesine ama gidincede araya sikistiriyor ilgilenmiyor bile Allaha sukur kanama lekelenme su gelmesi yok sukur ki
Orjinal mesaji gonderen gullubahar gullubahar yazdi:

bu arada kasilmalarim aslinda sancisiz sertlesme toparlanma seklinde oluyor bu agrinin nedeni baska bisey mi sizce gerci eskisi kadar kasilmamda olmuyor yada calisinca ayakta ben hissetmiyorum

doktoruna telefon et
gel kotrol edelim diyebilir

eğer ki erken doğum belirtisiyle engellemeye uğraşacaktır , benim öyle yaptılar

dikkate al ,36hatfayı bitirmeye bak

ihmal etme ısrarla ihmal etme diyorum , en azından telefon edip de sor
Basa don
papatyam26 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti papatyam26 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:56
karnım kasığım belim hepsi birden ağrıyordu sancı gelince.ama dediğim gibi vurup geçiyor.birde beni uykumdan uyandırdı ilk sancım.yani azıcık şiddetliceLOL
 dr un dediği gibi farkedilmeyecek birşey değil
17.08.09 defne'm...
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 12:56
deryam son zamanlarda idrar testi yaptrdın mı idrar yolu enfeksiyonun falan olmasın
çünkü elifte hep bel ağrım var deyip duruyordu ordan aklıma takıldı istersen tedbiren bi yaptır bişey varsa ki yoktur inş ama önlem alnmş olur kuzuda içerde rahat bi kaç hafta daha geçirir

Elif & Melike
Can parçalarım
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:00
ayyy hulosumm cahillik pek zor kiz ne biliyim anlarim demi bazen gece yatarken agrim olunca diyorum gece siddetli sanciyla mi uyancam ki diye:))
Orjinal mesaji gonderen papatyam26 papatyam26 yazdi:

karnım kasığım belim hepsi birden ağrıyordu sancı gelince.ama dediğim gibi vurup geçiyor.birde beni uykumdan uyandırdı ilk sancım.yani azıcık şiddetliceLOL
 dr un dediği gibi farkedilmeyecek birşey değil
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:02
gulsumcum yapilmadi canim uzun zamandir aile hekimliginde yaptirayim diyodum ama yapmiyolarmis orda esim tansiyon icin dahiliyeye gidecek o giderken bende gideyim diye dusunuyorum canim
Orjinal mesaji gonderen ankara_06 ankara_06 yazdi:

deryam son zamanlarda idrar testi yaptrdın mı idrar yolu enfeksiyonun falan olmasınçünkü elifte hep bel ağrım var deyip duruyordu ordan aklıma takıldı istersen tedbiren bi yaptır bişey varsa ki yoktur inş ama önlem alnmş olur kuzuda içerde rahat bi kaç hafta daha geçirir

Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:05
aile hekimliğinde bizim yapıyorlar ama bi kit ile yapılıyor hastanede değerlere bakılıp yapılması daha iyi bugün gideblrsek bende yaptrcam ara ara yaptrıyorum ben

Elif & Melike
Can parçalarım
Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:10
herkesin çok farklı oluyor
senin suyun gelmeden patlamadan açılma sancı başlayabilir elbette
muhakkak anlarsın doğum sancısını
benim görümceye suni sancı yaptılar hiç sancılanmadı,ağrısı olmadı böylesi de var hemde 1cm açılması varken
denildiği gibi idrar yolu enf.için gerekli tahlilleri yaptmanda fayda var
çok insan biliyorum bi gittik ki 1cm açılma ile doğum başlamış diyen
özetle ne yap et 36hfta bitene kadar tut bebişi karnında LOLLOL
şaka bi tarafa doğacağı varsa ne yapsan durmaz elbette
hayırlısıyla seni yormadan doğsun allahın izniyle sağlıkla sıhhatle

Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:10
hastanede sabah idrar verip ogleden sonra aliyosun benim randevum ogleden sonra canim ertesi gune cikar dra da bi sonraki randevumda gosterebilirim anca iste univ hastanesinde sikinti oluyor ozele de esimi bekliyorum canim iste insallah yoktur enfeksiyon
druma sari akintim var dedim su gibi degilse onemli degil dedi:$
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:14
bugün bende üniv hastanesine gidicem 3 ten sonra dr a istettricem yarın sabah vermeye gideirm ancka bende,ama dr a göstermesen bile netten bakar anlarsın va rmı yok mu,ben çoğu test sonucumu göstermiyorum kendim anlıyorum çok bilmişim yaLOL
dr u boşver canım bişey oldu mu da kimse olmaz ben öyle demedim derler
sen yaptr tedbiren

Elif & Melike
Can parçalarım
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 13:15
baharcim insallah tutabilirim kuzuyu icerde:)) konusuyorum bekle annem daha diye ama insallah sabirsiz cikmaz cok sagol canim
Basa don
BETÜL Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti BETÜL Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 14:03
canım bu tür sancılar kasılmalar normal,hatta daha da artacak ama 38 de doğum yaparsın bence ben 37+5 te yaptım,senin gibi şikayetlerim vardı çok kasılmam oluyordu karnım taş oluyordu resmen 2-3 hafta artarak sürdü bu şekilde  ama çok sancım olmuyordu  1 hafta 2cm açıklıkla gezmişim 
 doğum ağrısı çok farklı onu kesin anlarsın
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 19:14
insallah betulcum dedigin gibi bekler 38inci haftayi kizim bide kv beni surekli korkutuyor yok karnin iyice asagiya indi yok vaktini beklemiycek erken gelicek agri sizi olunca korkuyorum haliyle
Basa don
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gullubahar Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 19:18

insallah betulcum dedigin gibi bekler 38inci haftayi kizim bide kv beni surekli korkutuyor yok karnin iyice asagiya indi yok vaktini beklemiycek erken gelicek agri sizi olunca korkuyorum haliyle
erken de gelse hiç de korkma korkacak bişey yok ki
erken doğacaksa da doğacak zaten ne yapılacaksa doktorlar uğraşıyorlar
erken doğup hemen hastaneden çıkan çok bebek var
ben hep dedim anne karnında değil de dünyada büyüyecek

Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Eylül-2011 Saat 19:23
canim haklisin ama iste insan korkuyor bisey oluverir diye Rabbim yazdiysa yapacakda yok gerci
Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Eylül-2011 Saat 11:11
doğum yaptığım gün sabah Nst de sancım çıkmamıştı,Öğlen ayklarımı üşütmüşüm gibi adet sancısı çeker gibi başladı.Akşam da adet sancısının çok şiddetlisi idi.Sen merak etme mutlaka ayırırsın diğer sancılardan
Gözümün iki nuru...
İpek & İnci

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Eylül-2011 Saat 12:01

bildigin adet sancisinin $iddetli hali canim ve geçmiyor gittikçe SIK araliklarla kriz gibi geliveriyo :)

anlamaman imkansiz

ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010
Hakan efendi de 4 mart :)

Basa don
sivasli Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 24-Aralik-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sivasli Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Eylül-2011 Saat 13:07

anlatilmaz yasanir dermisim LOLLOL cnm anlamaman imkansiz,duzenli gelir dogum sancisi gittikce agrisi siddetlenir,dinlenmeyle falan gecmez,gittikce suresi kisalir.adet sancisinin dayanilmayacak derecede siddetlisi Big%20smile.simdi senin dediklerin yalanci dogum sancilari rahim kendini doguma hazirliyo cnm benimWink sana tavsiyem dogum sancilarinin basladigini anladigin zaman mutlaka sicak suyun icine otur mutlakaa ;) acilmani daha hizlandiriyo
14.09.2008 ...ilker'im

22.08.2011...prenses kizim

08.06.2013
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Eylül-2011 Saat 20:54
canim insallah yaa anlayamam gibi geliyor:)) bilgecim nst hic yapilmadi daha bana
Orjinal mesaji gonderen şeker kız şeker kız yazdi:

doğum yaptığım gün sabah Nst de sancım çıkmamıştı,Öğlen ayklarımı üşütmüşüm gibi adet sancısı çeker gibi başladı.Akşam da adet sancısının çok şiddetlisi idi.Sen merak etme mutlaka ayırırsın diğer sancılardan
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +