SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

KIZLAR YARDIM LUTFEN

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
EMMA Drop Down Menu
Üye
Üye

Kayit tarihi: 20-Ekim-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti EMMA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: KIZLAR YARDIM LUTFEN
    Gonderildi: 20-Mayis-2011 Saat 05:48
BENIM OGLUM 5 YASINDA VE TIRNAK YIYOR BIR YERE GOTURMEDIM AMA NETTEN ARASTIRMA YAPTIM BIRISINDEN GORME YADA ICINE KAPANIKLIK OLABILIR DIYOR BIR ARA BIRAKMISTI SIMDI GENE BASLADI
IKITANE KARDESI OLDU ACABA ONDAN YAPARMI HIC OYLE KISKACLIGIDA YOKTUR TAM AKSINE BIRSEY YERKEN BILE ESMAYA VERMEDIN ANNE DER ONADA VEREYIM DER HEMEN YEME ICME GEZME OLSUN ONUDA ALALIM DER KUCUK KARDESINIDE SEVER KISKANCLIKTAN YAPICAGINI SANMIYORUM AMA COCUK ISTE ICINDEN NERLER GECER BILMIYORUZ KI
EMYRYM 07 EKYM 2006
ESMAM 03 OCAK 2008
EYMENYM 16 ARALIK 2010
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Mayis-2011 Saat 06:11
Acy oje sür tyrnaklaryna uyurken yemez sanyrym o zaman
Sordu?unda bu tat ne diye tyrnaklaryny yiye yiye bozdun onun için tady kötü oldu dersin veya onun gibi bi?ey bilemiyorum
en iyi çözüm acy oje olacaktyr ama
Hayatyn tadyny çykar.... Baktyn onu beceremiyosun Tadyny kaçyrany Hayatyndan çykar..! :)

12.11.2008/11.07 En kyymetlim
Basa don
esmersileli Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti esmersileli Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Mayis-2011 Saat 06:49
Tyrnak yeme aly?kanly?yna ço?unlukla 3-4 ya?laryndan önce ba?lamaz. (Çok ender olarak 5 aylyk gibi erken bir dönemde görülebilir). Çocuklaryn %33 de tyrnak yeme davrany?y görülür. Bu oran erken ergenlik ça?yna kadar sürer. Ergenlik ça?ynda tyrnak yiyen çocuklaryn sayysy %40-45’e yükselir. Yani ergenlik ça?yna do?ru çocuklaryn hemen hemen yarysy tyrnak yeme davrany?y gösterir. Bunun nedeni olarak gençlerin çevreden onay görmemeleri olarak de?erlendirilir. Ayryca tyrnak yiyen çocuklaryn ailelerinin ço?unda tyrnak yiyenlere rastlanmaktadyr. Bunun içinde tyrnak yemenin bir taklit oldu?u ve büyükleri taklit etmek suretiyle ö?renildi?i ileri sürülmektedir. Ergenlik ça?ynda sosyal onay görenlerin ço?u bu aly?kanly?y terk etmektedir. konu?abilirsin istersen.. tyrnaklar çok pistir sen kimden gördün öyle ysyrmayy dersen belki örnek aldygy biri varsa anlatyr.. aly?kanlyga cevyrmys olabylyr.. tedavy olarak bunlary buldum belki ilgini ceker Tedavi ve alynabilecek önlemler En etkili yöntem 3-4 ya?laryna kadar bu aly?kanly?yn anne baba tarafyndan görmezlikten gelinmesidir. Daha sonra bu aly?kanlyk devam ederse; Çocu?un gerginlik ve uyumsuzluk nedenleri iyice ara?tyrylmaly ve bunlar saptanarak çözüm getirilmeli Çocu?u azarlamak, korkutmak, ceza vermek gibi zorlayycy yöntemlerin uygulanmasy yararly olmamaktadyr. Hatta kimi zaman daha a?yr duygusal problemlerin çykmasyna neden olabilir. Çocuklary korku kaygy yaratacak durumlardan uzak tutmak gerekir. Küçük çocuklaryn kaygy korku verici televizyon filmlerini izlemeleri, kavgaly olaylarda bulunmalary çocu?u heyecanlandyraca?y için sakyncalydyr. Tyrnak yiyen çocuklara geceleri yatarken eski hafif eldivenleri giydirmek. Çocuk gece tyrnaklaryny yemek veya ysyrmak istedi?inde hatyrlatycy olmasy bakymyndan yararly olabilir. Parmak ve tyrna?a acy fakat zararsyz bir syvy sürülebilir. Bu hem hatyrlatycy ve hem de tyrna?yny a?zyna götürdü?ü zaman acy ile birle?ti?inde terk etmeye yardymcy olabilir. Çocuklaryn ilgisi ba?ka yöne çekilebilir. Sinema, televizyon izlerken veya radyo dinlerken onun a?zyny çi?neyecek bir ?eyle me?gul etmek tyrnak yemenin ve ysyrmanyn yerine gelecek bir etkinlik olabilir. Çocuklary ara syra ba?arylaryndan dolayy ödüllendirme bazy durumlarda yarar sa?layabilir. Ancak bunun kysytly ve uygun ?ekilde kullanylmasy gerekir. Aksi takdirde çocuk yeni ödüller almak için bunu kullanabilir. Tyrnak derin kesilebilir. Çocu?un kendi tyrnak bakymyyla u?ra?masy da yararly olabilir. Bunun içinde çocu?a manikür ve pedikür malzemeleri alynabilir.
Basa don
EMMA Drop Down Menu
Üye
Üye

Kayit tarihi: 20-Ekim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti EMMA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Mayis-2011 Saat 15:47
cok tesekkur edyyorum 
EMYRYM 07 EKYM 2006
ESMAM 03 OCAK 2008
EYMENYM 16 ARALIK 2010
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 27-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 24-Mayis-2011 Saat 23:27
krese gydyyormu canym orda cocuklardan goruyorda olabylyr ama bende geneldepsykolojykte olabylycegyny duymustum sedefyn yontemy bence guzel byr dene bakalym yse yaryycakmy
a?kym + o?lum = ben

22 hazyran 2007 15:15
Basa don
esraerman Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 13-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti esraerman Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 25-Mayis-2011 Saat 01:59
bu sorun bizdede var . ak?am gene konusu oldu -- kaç kez söylememe ra?men hep elleri a?zynda ve çok ysyrmy?? a?layarak yanyma geldi... belki3-4 aydyr ceylinin tyrnaklaryny hiç kesemiyorum çünkü ysyryp kopartyo - tyrtyk tyrtyk ...
kurt çykycak karnynda-- hastaneye götürcem seni diyorum . bi daha yapmycam annecimm dio - syrf bu yüzden normal renkte oje bile sürmüorum ---- ?u acy ojeyi bende denicem . ço?u yerde duydum .. ama arkada?ymmm 3-4-5 ya? ya? arkada?larymyn çoçuklary var .. anneleri hep ayny ?eyi sölio - bizimkisini yiyor--- bende netten bakty?ymda açyklamasyna çok üzülmü?tüm ... bizdede karde? faktörü var -- umarym en kysa zamanda byrakyrlar ..... hiç ho? bi davrany? deil. ve dipten kesince acyoo - sanyrymm
---- CEYLYN & ÇA?AN EGE ----
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +