SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

televizyon synyry

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mayis-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: televizyon synyry
    Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 03:44
o?lum televziyonu ?u ana kadar çok az gördü, zaten daha 1 ya?ynda, bazen yeme?ini yemedi?inde trt çocuk açyyorum çok nadir...
bizim evde tv hiç açylmaz, onsuz ya?amaya çok aly?my?yz, o?lum da böyle aly?syn istiyorum ama o synyry nasyl tutturabilirim bilmiyorum...
görümcemin biri 3 di?eri 6 ya?ynda çocuklary televizyonda reklamlarda ne görseler istiyorlar,
ama hiç abartmyyorum arada bir de?il ne görseler...
annesinin tutumu mu bu hale getirdi orasyny bilmiyorum, benimki de böyle her gördü?ünü isterse bitane patlatyrym bu ne be Big%20smile
?aka bi yana sizin çocuklarynyza tv ile ilgili koydu?unuz synyr nedir, ya da var my?

-04.02.2010- Birlikte Yn?irah okuyalym. Allah kalbimizi geni?letir.
Basa don
süsençiçe?i Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 14-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti süsençiçe?i Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 03:49
Zeynebim hiç korkma aç bir?eycik olmaz, Erdem 1 ay reklam izledi ?imdi yüzüne dahi bakmyyor, baba ile ben kitap okuyoruz gelip onlara saldyryyor, bizi kaldyryyor oynayalym diye vs. Tamamen bizlerin tutumuyla alakaly bu olay bence. Anne baba rehin gibi izledi?inde çocuk da izliyor. Etkile?im olayy... Bizim burda bir arkada? misafirlikte dahi kapattyryyor tv. yi. Çok garipsedim. Byrak çocuk doysun, zaten bir ilgileniyr iki ilgileniyor 3. sünde sykylyyor ya? itibariyle. Hem reklamlarda çok güzel oynuyor, bebek reklamlarynda bebeklerle konu?uyor, çok ho?uma gidiyor benim. Bu konunun - seni tenzih ediyorum - abartyldy?yny dü?ünenlerdenim....
01.12.2009'dan beri güzel olan her?eyin ady Mehmet Erdem...
Allah'ym hamd ve minnet yalnyz sanadyr,yavrum sana emanet...

Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:01
ben özel bir?ey yapmyyorum süsencim, biz tv izlemiyoruz, yani tv tü kaka demiyoruz, aly?mamy?yz e?imle o yüzden de aramyyoruz,
hani aç doysun diyosunya, açylmyyor i?te bizim evde televizyon, syrf o?lum izlesin doysun diye de açmak bana pek iyi bir fikir gibi gelmiyor...
biz ailece abatmyyoruz zaten tvsiz ya?yyoruz ama abartanlaryn da hakly sebepleri yok mu sence?
bir de hani bakyyor sonra ilgilenmiyor diyorsunya, bu genel bir?ey mi bunu merak ettim? ben ak?ama kadar tv izleyen ve hiç bymayan çocuklar biliyorum, böyle de bir risk yokmuydu?
Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:03
söylediklerimden hiç tv izlemesin demek istedi?im anlamy çykmasyn,
böyle olamayaca?yny iyi biliyorum,
ben mesafeli duruyorum ve bu mesafeyi koruyabilen annelerin neler yaptay?yny merak ediyorum Wink
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:06
canim buyudukçe tv hevesi ayni kalmio
emre $u an tv de ne gorse içine du$uo, ay$enur çizgi filmyoksa yuzune bakmaz tv nin

kizim oyun oynayalim dedimmi gider kendi kapadir tv yi( çizgi fil bile olsa), kuçukken ayni emre gibi içine du$erdi :)

yemek yedirmek için çok i$e yario bizde bide

gordugunu isteemeye gelince çocuk bu istemesi normal
eve gelen reklamdakileri ister, ali$veri$e gittiginde ne gorse ister
ay$enur kayu okula gidio bende giidicem dio :)

maximum 2 saat olmak kaydiyla izletmende bi sakinca yok bence
buyudukçe oyunlar , parka gitmek, di$ari çikmak vs daha cazip gelio anladikça bazi $eyleri
Basa don
Merve Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 19-Ocak-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Merve Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:09
oglumda sever tvye bakmayi ama bende fazla bakmasini istemiyorum en fazla 2saat yeterli diye dusunuyorum...
METEHANIM_15/12/2009 21:00
Annen Kurban Olsun Seni Yaradana Canim Oglum...
Basa don
bluerose Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 13-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti bluerose Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:27
Bende bu konuda herhangi sakynca görmeyenlerdenim. Bizim evimizde tv sabah açylyp ak?am yatarken kapanyyor. Kyzym müzik kanallaryny çok seviyo ve bu aralar kayu ya takmy? durumda. Onun haricinde tv kar?ysynda durup saatlerce izledi?ini görmedim. Kimisi konu?masyna engel oluyor falan diyor bu bence yapyyla alakaly. Kyzym 2 ya?ynda ve ?akyr ?akyr konu?uyor ma?allah.. Bence bi synyr koymamyn anlamy yok. Hee i?imi göriyim diye çocu?u saatlerce tv kar?ysynda byrakmanyn da anlamy yok tabii. Ay?e Ypek tv açyksa da oyuncaklaryyla oynuyor boyama yapyyo bizimle oynuyo fark etmiyor yani..
Ay?e Ypek'im artyk 5 ya?ynda... (13.03.2009 08:40)

Elif'im de geldi ho?geldi...(11.08.2014 13:55)
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 04:29
ben hic karismiyorum. ister izlesin ister izlemesin. kapatmak aklima gelmezse butun gun yumurcak acik duruyor. caillou ve sevdigi bir kac dizi disinda hicbir seye bakmiyor. hatta bazen uydudan kapatiyor tv.yi. aksamlari da biz tv izleyecek olsak da o bakmiyor zaten, butun aksam uzerimizde tepiniyor. keske oturup izlese de bizi harap etmese :)) bak simdi caiilou bitti. gidip kapaticam. ablasi gelince acar artik.
19.10.2008
Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 05:20
evde ak?ama kadar televizyonun açyk durmasy benim ne çocuklu?umda ne gençli?imde hiç olmady, evlendim yine olmady, zaten 2-3 aya kadar tv bile yoktu evde, yani bu duruma ben tahammül edemem, sürekli ona maruz kalmak rahatsyz eder beni.
kendi synyrymy kendim koyayym pek benim kafadan yok =)
Basa don
elif.im Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti elif.im Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Mart-2011 Saat 05:38
Orjinal mesaji gonderen zeyneb zeyneb yazdi:

evde ak?ama kadar televizyonun açyk durmasy benim ne çocuklu?umda ne gençli?imde hiç olmady, evlendim yine olmady, zaten 2-3 aya kadar tv bile yoktu evde, yani bu duruma ben tahammül edemem, sürekli ona maruz kalmak rahatsyz eder beni.
kendi synyrymy kendim koyayym pek benim kafadan yok =)
aynen katylyyorum.ben çocukken okullar açylyr açylmaz bizim tv bozulurdu ne hikmetseLOL yada kanallar çekmezdi(tabi o zamanlar uydu falan yoktu) me?er hepsi babamyn zeka oyunuymu? bizi tv den uzakla?tyryp ders çaly?tyrmak için.?imdiki çocuklar yemez bunu :) ?imdi de öyle pek dü?künlü?üm yoktur.zaten okuldan gelince tek iste?im sessizlik oluyo.
o?lum artyk 3 ya?ynda...
güzel kyzym...sen de abin de Rabbime emanetsiniz...33+
Basa don
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti süsençiçe?i Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 10-Mart-2011 Saat 01:02

ben özel bir?ey yapmyyorum süsencim, biz tv izlemiyoruz, yani tv tü kaka demiyoruz, aly?mamy?yz e?imle o yüzden de aramyyoruz,
hani aç doysun diyosunya, açylmyyor i?te bizim evde televizyon, syrf o?lum izlesin doysun diye de açmak bana pek iyi bir fikir gibi gelmiyor...
biz ailece abatmyyoruz zaten tvsiz ya?yyoruz ama abartanlaryn da hakly sebepleri yok mu sence?
bir de hani bakyyor sonra ilgilenmiyor diyorsunya, bu genel bir?ey mi bunu merak ettim? ben ak?ama kadar tv izleyen ve hiç bymayan çocuklar biliyorum, böyle de bir risk yokmuydu?
Ben yazymyn sonunda zaten seni tenzih etti?imi söylemi?tim, abartylyyor seklindeki yorumum senin için de?il örnek verdi?im arkada?ym içindi. Her anne-baba çocu?unun iyili?ini ister sadece teknik ve taktikleri farklydyr. Ben esirgeyerek ya da önleyerek yapmyyorum bu tür seyleri. Çaydanly?a saldyryyorsa, hafif so?uduktan sonra ellemesine izin everiyorum örne?in artyk yapmaz oldu, keza çay barda?yna da ayny ?ekilyde. Tv de de açtym ilgilenmedik hiç o orda çaly?ty durdu, cocuk 1 ay izledi ve bitirdi ?imdi sadece dikkatini ceken ?eylere bakyyor. Sizde tv açylmyyorsa öyle devam edersin, nasyl istersen, ben sana byrak kar?ysyna bütün gün aç tv yi demedim. Ben çok ho?görülü bir anneyim sanyrym; Erdem çimlerde yuvarlanmak isterse yuvarlanyr, kediyle oynamak isterse oynar, çikolatamyzdan ysyrmak isterse ysyryr, o an açyk olan reklamy sevdiyse sesi açylyr Erdem oynar...Ama Erdem için ayry program açylmaz çizgi film vs. Erdem te?vik edilmez onu izlemeye.
Tv. nin ba?yndan hic ayrylmayan çocuklar YEME?Y TV NYN KAR?INDA YYYEN ÇOCUKLAR genellikle.Yani ben çevremden öyle gözlemliyorum.
Dipnot : Tv yi her yerde kapattyran arkada?ymyn çocu?u açyk tv buldu?unda Erdem den daha dikkatli bakyyor, Erdem seçme safhasyna geçti ama o odaklanma safhasynda halen...

Basa don
mayamiyo_78 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 30-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mayamiyo_78 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 00:48

gunduz hiç acmyyorum aksam babamyz gelince acyyor ama doruk bakmyyor bile...zaten surekli gezme halinde tv bulunan odada bile duramyyoruz hehe

<font color=MAGENTA>Varly?yn öylesine sevinçki içimde,burnumda çilekli sakyzymyn kokusu[/COLOR]

RABBYM SANA SONSUZ ?ÜKREDYYORUM
Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 01:20
Orjinal mesaji gonderen süsençiçe?i süsençiçe?i yazdi:

Ben yazymyn sonunda zaten seni tenzih etti?imi söylemi?tim, abartylyyor seklindeki yorumum senin için de?il örnek verdi?im arkada?ym içindi. Her anne-baba çocu?unun iyili?ini ister sadece teknik ve taktikleri farklydyr. Ben esirgeyerek ya da önleyerek yapmyyorum bu tür seyleri. Çaydanly?a saldyryyorsa, hafif so?uduktan sonra ellemesine izin everiyorum örne?in artyk yapmaz oldu, keza çay barda?yna da ayny ?ekilyde. Tv de de açtym ilgilenmedik hiç o orda çaly?ty durdu, cocuk 1 ay izledi ve bitirdi ?imdi sadece dikkatini ceken ?eylere bakyyor. Sizde tv açylmyyorsa öyle devam edersin, nasyl istersen, ben sana byrak kar?ysyna bütün gün aç tv yi demedim. Ben çok ho?görülü bir anneyim sanyrym; Erdem çimlerde yuvarlanmak isterse yuvarlanyr, kediyle oynamak isterse oynar, çikolatamyzdan ysyrmak isterse ysyryr, o an açyk olan reklamy sevdiyse sesi açylyr Erdem oynar...Ama Erdem için ayry program açylmaz çizgi film vs. Erdem te?vik edilmez onu izlemeye.
Tv. nin ba?yndan hic ayrylmayan çocuklar YEME?Y TV NYN KAR?INDA YYYEN ÇOCUKLAR genellikle.Yani ben çevremden öyle gözlemliyorum.
Dipnot : Tv yi her yerde kapattyran arkada?ymyn çocu?u açyk tv buldu?unda Erdem den daha dikkatli bakyyor, Erdem seçme safhasyna geçti ama o odaklanma safhasynda halen...

bizi tenzih etmedi?ini söylemedimki zaten, farkyndayym, abartanlaryn hakly sebepleri yok mu dedim, açyklamasyny yaptym sadece, benim abartmama gerek yok çünkü zaten tv hayatymyzda yok gibi bir?ey dedim...
doysun kelimesine katylmady?ymy belirttim ve tam tersi de olamazmyydy böyle bir risk yokmuydu diye sordum sana, gerçek bir soruydu ima de?ildi!
televizyon synyry koymam çimlerde yuvarlanmasyna engel de?il, kendine zarar vermedi?i sürece istedi?ini yapmakta özgür bir çocuk o?lum..
e?er tvye aly?mamy? çocuklar gördüklerinde daha çok odaklanyyorlarsa buna ben ve çevremdekiler dahil de?iliz demekki...
bizim de hiçbir zaman televizyonlu bir hayatymyz olmady çünkü...
yani burda bi genelleme yapmak çok yanly?...
tvye aly?anlaryn da kar?ysynda yemek yiyen çocuklar oldu?unu nereden çykardyn gerçekten merak ediyorum, bana anlatmany isterim, çünkü benim o?lum kusmaya çok yatkyn, önceden hareketli oyuncaklarla dikkatini da?ytyyordum ?imdi onlarla ilgilenmiyor ben de ö?ürdü?ünde televizyonu açyyorum dikkati da?ylyyor...
e?er gerçekten söyledi?in gibiyse zorda da kalsam bunu yapmayaca?ym artyk...

Basa don
canance Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti canance Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 01:23
 ben daha izlesin bende i?leri yapabileyim diyorum.ama o?lum çok fazla izlemiyor.izledikleri nadir reklamlar,trt çocukta sadece sevdi?i çizgi filmler ve sevdi?i müzik çykarsa,birde binde bir bizim izledi?imiz filmleri.biz televizyon izlemeyi severiz ve evdeyken hiç kapanmaz .bazen tv açykken biri kapatyrsa izlemiyor olsada açyk olcak açyn diye a?lar o?lum ama ba?ymlysy de?ildir.
semih erenim 03.02.2009 canym o?lu?um
selin nisam 25.09.2012 canym kyzyma da kavu?tum
Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 04:48
Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in bu konudaki görü?lerini payla?mak istedim:
"Yster çocuk-bebek kanaly olsun, ister büyükler için yayyn yapan bir kanal olsun, ikisini izlemenin bir farky yok. Kesin olarak bir çocuk, televizyon izlememeli. Çocuk beyni 0-3 ya?ta saniyede 30 milyon sinaps (Yki nöronun ya da nöronla ba?ka bir hücrenin ba?landy?y yer) olu?turur. Çevreye adaptasyonunda 30 milyon kayyt yapar. Ne sizin elinizdeki kayyt cihazy, ne kamera, kysacasy hiçbir alet saniyede 30 milyon sinapslyk kayyt yapabilir. Dolayysyyla tüm o hyzly geçen görüntülerin hepsini tek tek kaydediyor. Zaten bu dikkate alynarak çocuk kanallary yava? yava? akan görüntülerden olu?an programlar yapyyor. Ama bununla i? bitmiyor. Çünkü çocuk beyni 5 duyusuyla algylar ve bu 5 duyusuyla algylady?yny da kodlar. Kapydan çykaryz. Pencereden bakaryz. Bunlar bebeklikten itibaren kodlanarak ö?reniliyor. Hepsi de 5 duyuyla algylanyyor. Televizyon ise sadece iki duyuyu, görme ve i?itmeyi çaly?tyryyor. Di?er üç duyunun çaly?masyny köreltiyor. Bu da özellikle 0-3 ya?arasyndaki çocuklar için çok önemli."
-Mother&Baby degisinden alynty-
Bunu payla?tym fakat yine de konuyla ilgili dü?üncelerini bizzat kendisinin bir makalesi yahut kitabyndan bulmaya çaly?aca?ym.
Basa don
sida Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sida Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 05:12
benim o?lum sadece reklamlara ve trt çocuktaki payta?a bakyyor..onun dy?ynda tv açyk olsa da evin içinde ba?ka odalarda filan gezindi?i için pek ilgilenmiyor..

zeyneb ; senin ya?am tarzyn bu oldu?u için o?luna da izletmiyorsun, sen sana göre do?ru olan ?eyi yapyyorsunn .. ben tv yi seviyorum ,o nedenle çok abarty olmayacak ?ekilde izlemesinde de bir beis görmüyorum.. zaten sürekli evde olan bi çocuk e?il o?lum, örne?in anneannesinde mutlaka açyyorlar, sürekli kapayyn tv 'yi diyemem, ben i?teyken ne yaptyklaryny bilmiyorum yada tam tersi biri bizegeldi?inde biz tv seyretmiyoruz diyemem, o ndenle zaten ister istemez tv ile tany?yyor çocuklar.. ya eve hiç tv almayacaksyn ve çocuk onun ne oldu?unu bile bilmeyecek yada evinde tv varsa bir?ekilde seyredecek, yani evde tv var ama çocu?a izletmeyin gibi bir?eyin zaten pek bir uygulama alany yok gibi geliyor bana, o yada bu ?ekilde o tv açylyyor..
14.10.2009 Canym O?lum..
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 27-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 05:19
cagyn byr bucuk aydyr krese gydyyor ama   krese gytmeden   aksam babasy gelene kadar normal kanal hyc acylmazdy gunde byr saat felan yumurcak tv yzlerdy oda sadece cayuarka bahcebylymy ve marsuplamy ve ucuzlery yzlerdy baska seye bakmazdy

symdy yarym gun kreste
neredeyse hyc tv yzlemyyor yany byrebyr yzlemyyor ama tv acyk   bazen baska seyle ylgylensede a bu boylemyymys soylemyymys dyye anlatyyor
a?kym + o?lum = ben

22 hazyran 2007 15:15
Basa don
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti süsençiçe?i Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 07:39

bizi tenzih etmedi?ini söylemedimki zaten, farkyndayym, abartanlaryn hakly sebepleri yok mu dedim, açyklamasyny yaptym sadece, benim abartmama gerek yok çünkü zaten tv hayatymyzda yok gibi bir?ey dedim...
doysun kelimesine katylmady?ymy belirttim ve tam tersi de olamazmyydy böyle bir risk yokmuydu diye sordum sana, gerçek bir soruydu ima de?ildi!
televizyon synyry koymam çimlerde yuvarlanmasyna engel de?il, kendine zarar vermedi?i sürece istedi?ini yapmakta özgür bir çocuk o?lum..
e?er tvye aly?mamy? çocuklar gördüklerinde daha çok odaklanyyorlarsa buna ben ve çevremdekiler dahil de?iliz demekki...
tvye aly?anlaryn da kar?ysynda yemek yiyen çocuklar oldu?unu nereden çykardyn gerçekten merak ediyorum, bana anlatmany isterim, çünkü benim o?lum kusmaya çok yatkyn, önceden hareketli oyuncaklarla dikkatini da?ytyyordum ?imdi onlarla ilgilenmiyor ben de ö?ürdü?ünde televizyonu açyyorum dikkati da?ylyyor...

Zeynep tarzyny, özellikle ünlemini ! ho?görüden uzak ve nezaketsiz buldum, bu sekilde bir tepkiyi hakkedecek ne bir yorum yaptym ne de bir imada bulundum, her zamanki gibi sana yardymcy olmaya calystym, herkesin ters dü?tü?ü noktalar olabilir ama i? karsydakini incitmeye geliyorsa her zaman müdahale ettim kendi adyma da geri cekiliyorum, görüyorum ki en dogrusunu biliyorsun zaten...Yazdyklaryna bunun dysynda yorum dahi yapmayacagym zira ne pedagog ne de psikiatristim...

Basa don
anxious Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Aralik-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti anxious Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 08:59
cocuk uzmanalrinin ozellikle burdakilerin onerdikleri 2 yasina kadar tv yok ondan sonrada gunde 2 saat tv yada bilgisayar deniyor. nedeni olarakta Attention deficit hyperactivity disorder (ADHD) denen hastaligin yani dikkat bozuklugu ve hiperaktiviteye neden olabilecegi ayni zamanda tv deki renkli hareketli goruntuler yuzunden bormal hayatin cocuga sIkIci gelecegi bulgusu.. Tabi bu demek degilki tv izleyen her cocuk boyle olcak sadece bunlar yapilan arastirmalarda ortaya cikmis bi bulgu. ben basta hic izletmiyordum ama simdi pepee ve susam sokagina bakmasina izin veriyorum. zaten bu yaslarda uzun sure konsantre olup bakamaiklarini anladiktan sonr akasamlari tv yi arada bi aciyoruz. gun icinde sabah acip aksam kapatma gibi bir durumumuz yok zaten izlemedigimizden resmen evde gurultu kirliligi yapiyor ama bazen bakiyorum oglum evde sIkIlmis oluyor o zaman sirf dikkatini dagitmak icin tv yi aciyorum 2 dakiak bakiyor kumandayla kanallari degistiriyor sonra hoppp geri oyuncaklarina donuyor.surekli acik oldugunda zaten bakmiyor bile ama genede geriden gelen sese cocuk alisiyormus tv kapali oldugunda sessizlikten rahatsiz oluyormus???
Niyetim basta 2 yasina kadar hic TV sonrada azar azar izlemesiydi ama bazen mecbur kalip aciyorum..
Ilk gozagrim oglum Ahmed Janim 2/4/2010
Prensesim Ela Neris'im 10/6/2011
Basa don
gülünhüznüyüm Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 13-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülünhüznüyüm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 12:28
ben byr egytymcy olarak hyc zorlamyyorum oglum uc yasyna gyrecek oyle oturup ona byrseyler ogreteyym dyyede ugramyyorum tv acyyorum yzlyyor

cocuklar cocukugunu yasasy

krese gydynce ogretecekler
okula ba?layynca zaten tv seyredemyyecek...

byrseyy ne kadar yasaklasan ne kadar usutune dusersen ounla ymtyhan oluyorsun

herkesyn kendy fykry...

Aslynda hayatyn hiçbir evresinde kötü insan yoktur. Her insan huzur verir; kimi geldi?inde, kimi gitti?inde..
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Mart-2011 Saat 14:21
geçenlerde arkada?larla biraradaydyk..bir hanym vardy birde cici bir kyzy ama bir görseniz bir kibar bir kibar bir tatly...bana ?eker uzatty alyrmysyn dedi bende te?ekkür ederim dedim anne almayacakmy? dedi üzüldü bu çok ho?uma gitti di?er konu?malaryda öyle alyrmysyn verirmisin vb..annesine dedim maa?allah ne güzel yeti?tirmi?siniz dedim,kadyn dediki ben bi?ey yapmyyorum callio izliyor ordan ö?reniyor dedi bende çok ?a?yrdym..bende tv nin zararly oldu?unu dü?ürdüm..

Elif & Melike
Can parçalarym
Basa don
zeyneb Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeyneb Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Mart-2011 Saat 08:45

Zeynep tarzyny, özellikle ünlemini ! ho?görüden uzak ve nezaketsiz buldum, bu sekilde bir tepkiyi hakkedecek ne bir yorum yaptym ne de bir imada bulundum, her zamanki gibi sana yardymcy olmaya calystym, herkesin ters dü?tü?ü noktalar olabilir ama i? karsydakini incitmeye geliyorsa her zaman müdahale ettim kendi adyma da geri cekiliyorum, görüyorum ki en dogrusunu biliyorsun zaten...Yazdyklaryna bunun dysynda yorum dahi yapmayacagym zira ne pedagog ne de psikiatristim...

az-çok tanyndy?ymy sanyyordum, ?u ana kadar bu forumda ?ahsyma hakaret bile edildi, ben buna bile nezaketten uzak bir tavyr segilememi? biri olarak tarzymy nasyl ho?görüden uzak buldu?unu hiç anlayamadym ytyr...
en do?rusunu bildi?imi iddia etmedi?imi sen de biliyorsun, fikrinizi sordum ve katylmady?ym yönlerini herkese belirttim, bu ba?ly?y açarken benim gibi dü?ünen varsa neler yapyyor diye merak ediyordum, kimsenin tutumlaryny yargylayacak de?ilim, ne haddime, beni ne ilgilendirir, herkes kendi çocu?unu istedi?i gibi büyütsün...
bu diyalogun nasyl bu duruma geldi?ini hayretle izliyorum, ünlemim mi sorun oldu, bence ba?tan okumanda fayda var, özellikle o cümleyi...
"sana sordu?um gerçekten bir soruydu, ima de?ildi" dedim...
üstüne bastyrmak için de ünlem koydum... bundan kendine ne çykardyn? sana imada bulundu?unu falan my söyledim?
yazy?ma dilinin azizli?ine u?ramamy?tym ?imdiye kadar, o kadar dikkat etmeme ra?men bunu ya?amak beni üzdü, ne kadar dikkat etsek de gönül bu, kyrylyyor engel olamyyorsun...
o yüzden hakkyny helal et...

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +