SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Bayat mama ve bebeğim

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 15-Aralik-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Bayat mama ve bebeğim
    Gonderildi: 03-Ocak-2011 Saat 18:00
İyi günler doktor bey nereden başlayım nasıl anlatayım şaşırdım. Bir uzman olarak görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Öncelikle benim sütüm doğumdan itibaren oldukça iyiydi ama daha sonra yapmam gereken zorunlu seyahatlerde yeteri kadar sağamadığım için sütüm azaldı. Yapmam gereken ilk zorunlu seyahatimde oğluma annem ile eşim baktı. Eve yaklaşık 300 ml süt bırakmıştım ve üstünü amamyla tamamladılar 26 saate de ben zaten geriye dönmüştüm. İkincisinde oğlumdan 36 saat kadar ayrı kaldım ve alelacele çıktığımdan eve süt bırakamadım. Yeni bir mama kutusu alıp eve bıraktım ve yola çıktım. Evde süt olmadığı için benim aldığım mama yetmemiş ve annem eşimden yeni bir kutu almasını istemiş eşim de almış. Annem bir iki kez o kutudan vermiş. Geri geldiğimde sütüm iyice azalmıştı ve oğlum uyuyamıyordu. Açlıktan olduğunu düşünüp geldiğim gece yol yorgunu bir kez verdim. Sonra da ertesi gece eşim verdi. Oğlumun kakasının rengi açık sarıya dönmüştü. Ben inat ve ısrarla emzirmeye devam ettim. Eşim oğlum ağladıkça aç bu çocuk mama verelim diye tuturuyordu. Bende kızdım amamyı hepten kestim. Oğlum mamalardan sonraki ilk kakasını hardal sarısı renkte neredeyse pıhtısız bir şekilde yaptı acaba ishal mi dedim ama o gün sadece bir kez yaptı. İki gün sonra da iki kez kaka yaptı. Normal renkte ve kıvamdaydılar. Şimdi ise oğlum 5 gün dolacak hiç kaka yapmadı. Biraz zeytinyağı içirdim bir etkisi olmadı. Bacaklarını hareket ettirdim. Makatını zeytinyağına batırılmış kulak çubuğu ile uyardım. Karnına hafif ılık su torbası koydum(tabi bunlar ne kadar doğru bilemiyorum) ama yine de yapmadı. Acaba süttüm mü yetmiyor bir öğün mama versem mi dedim? Mama elimde düşünürken bir de ne göreyim ben yokken eşimin aldığı mamanın son kullanma tarihi geçeli bir aydan fazla bir zaman olmuş. Ve benim oğlum birkaç kez o mamadan içmişti. Mamadan en son içtiği tarihten itibaren 9 gün geçmiş. Beş gündür de kakasını yapmıyor. Bayat mama ile bir ilgisi olabilir mi ve bu konuda ne yapmam gerekir?

Kusura bakmayın biraz uzun oldu.
Hoşgeldin mucizem...
Basa don
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Ocak-2011 Saat 18:04
Yazmayı unutmuşum oğlum 3050 gr doğdu.
1. ay sonunda 4400  gr
2. ay sonunda 5900 gr
3. ay sonunda 6900 gr civarıydı.
4. ayın bitmesine birkaç gün var ve  7700 civarı.
Hoşgeldin mucizem...
Basa don
DrKadirTugcu Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 12:56
1- Hiç aç kalmamış....4 ayda 6.8kg. olması yeterli idi..
2-Bu aylarda, mama yiyen çocuklar hergün, anne sütü içen çocuklar 5-6 günde bir kaka yaparlar, normaldir. Çocuğunuzun "ayarları" ile oynamayın...
3- Mamalardaki son kullanama tarihleri çok emniyetlidir, 6 ay geçse bile bir şey olmaz, merak etmeyin..Bozuk mamalarda, kutu içini kokladığınızda, acı yağ kokusu gelir.
4- ANNE SÜTÜ VERME İSTEĞİNİZ ÇOK GÜÇLÜ..4-5 gün ara verseniz bile sizden süt gelir. Çocuğa giren süt miktarından emin değilseniz, çıkan kaka ve idrara bakın, o size en iyi fikri verecektir. 
5- Rahat olun, sakin olun, etrafıda telaş ettirmeyin..   
Basa don
sirince Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sirince Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 13:06
Çok sağolun doktor bey içimi rahatlattınız. Oğlum da beşinci günü tamamlamadan yaptı kakasını. İdrarında da eskiye nazaran hiçbir değişiklik yok.
Hoşgeldin mucizem...
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +