SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

acil-İnsülin direnci-PKO-diaformin

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
özlemwill Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Ocak-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti özlemwill Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: acil-İnsülin direnci-PKO-diaformin
    Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 01:10

Ben adet görmeye başladığımdan beri seyrek adet görüyorum. Bu durum bebek isterken daha da abartılı bir şekil aldı, ve adet söktürücü olmadan adet olamaz duruma geldim. Yani bi şekilde müdahale etmesem 40-50 günde bir zorla adet oluyorum evvelden beri. Evlenmeden önce çeşitli tahlilller yaptırdım ve bana hep "hormonlarımda bi anomali olmadığı" söylendi ve düzenleme amaçlı doğum kontrol hapı yasmini kullandım yıllarca. Bu aya kadar kullanıyodum düşünün.Confused

Berkeye gonaphen kullanarak zorla gebe kalabildim, bilen biliyo. Doğumdan sonra 10 ay adet görmedim. Sonra yine adet görememe krizleri başladı, yine kadın doğumcuya gittim HORMON tahlilerimi istedi. Ve şu anda hatırlayamadığım LH olabilir, bir değerin olması gerekenin 3 katı olduğunu söyledi ve PKO teşhisi kondu mu size dedi. Hayır dedim.

Ama genç kızlığınızdan beri bu kadar seyrek adet görmeniz PKOlu olma ihtimalinizin yüksek olduğunu gösteriyo dedi. Ve çözüm olarak Yasmine devam dedi, ben yine devam yasmine.
bu defa yasmine rağmen 1 günlük gecikmeler ve çok çok çok az kanamalar olmaya başladı.

Dün akşam mantar enfeksiyonu için muayeneye gidince konuyu açtım, alttan muayene etti "pek de kistik bir yapı yok ama eğer değeriniz öyle çıktıysa PKO lu olabilirsiniz" diye bana DİAFORMİN verdi, tahlilsiz!!!!! Yasmini de bırak dedi. bir kaç ay sonra tahlilleri yineleriz dedi.

Lütfen fikri olan yardım etsin. İlaç beni mahvetti. Zaten doktor ilk birkaç gün sarsar demişti, ceset gibiyim biri beni doğrasa hayır diyemem.
9 haziran 2009... BERKE ilk "yaz aşkı"m, ilkyaz aşkım, ilk aşkım. İkinci OĞLUM HOŞGELDİN 22. Hafta...
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 01:21

geçmi$ olsun canim

tecrubem yok bu konuda
ama bildigim kadariyla bu geçmeyen bi hastalik, bi omur seninle
dogum kontrol hapiyla etkisi azaltiliyo hastaligin adet goremeeme ortadan kalkio falan
$eker hapinida duymu$tum ama tam olarak hatirlamiom verilme nedenini

adet duzensizliginden sonraki belirtide killanma , a$iri kilo vs

benimde adetlerim duzensiz olurdu, bazen 3 ay bile olamdigi olurdu kizken
27 ekimde evlendik 2007 de evlendik , 17 aralikda 2007 de adet oldum en son aysneur dogdu, emzirme falan derken ikinciyi istedim, 10. ayda yumurtalama oldu ve korunmadigimiz için emre oldu bu sferde
$imdide emreyi emziriom yine adet olmadim , yani 3 yildir adet olmuyom :s
emzirme olmasa ara$tirtcam gidecem dr ada, emzirince bi$ey yapamiyom :(
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 01:33
http://www.doktorsitesi.com/etiket/diaformin?t=soru&ana_id=&o=&sayfa=2
canim bak burda çok bilgi var ama uyelik istiyor
bu site ayda 1 sefer sorunuda cevapliyo( 1 den fazla sorulariçin izel ucretli uyelik lazim )

neyse
ben $ifremi unutmu$um cevpalri okuyamadim
uye olup bi oku istersen hatta sorunuda sor
ayrintili sor çunku dr a cevap veremion tek mesaj hakkin oldugu için
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
özlemwill Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti özlemwill Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 02:13
ÇOK SAĞOL CANIM
9 haziran 2009... BERKE ilk "yaz aşkı"m, ilkyaz aşkım, ilk aşkım. İkinci OĞLUM HOŞGELDİN 22. Hafta...
Basa don
sida Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sida Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 13:27

Özlemcim, benim ablam da aynı rahatsızlğa sahip ve bu nedenle 5 aylık bebeğini kaybetti.. :( tüp bebek uygulaması yaptılar,tuttu  ama maaelsef bebeği kaybettik.. yaklaşık 10 yıllık evlilier ve çocukları yok.. şu anda insülin direnci için düzenli ilaç kullanıyor..çok şükür ki rabbim sana bir çocuk nasip etmiş, umarım bir an önce herşey yoluna girer..

14.10.2009 Canım Oğlum..
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Durum: Aktif
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2010 Saat 15:27
canım bende de pko vardı ve soğan kürüyle atlattım çok şükür tavsiye ederim
18.03.2010

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +