SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

yeni dogan da el_ayak soguklugu

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: yeni dogan da el_ayak soguklugu
    Gonderildi: 29-Nisan-2010 Saat 05:01
merhaba dr bey
oglum bugun 5 gunluk oldu

el ve ayaklari soguk
body, pyjma ve uyku tulumuyla uyyo ama yinede soguk
hastanede çorap'a gerek yok dediler giydiremdim
eve eglince içime sinmedi giydirdim yine soguk ayakalri :(

4 kg dogdu, 3.900 du bugun hastaneden çikarken, kilo alimi çok iyi ddendi
bi sorunumuz yok normalde $ukur konrolleri hep normaldi

ilk gun sordugumda , vucut once onemli organlara çok kan dola$imi verio o yuzden ellerin soguk olamsi denmi$ti , ama geçmedi ilk gunden beriOuch

neden olabilir dr bey, aylik randevusundan once gotursemmi bi dr a
bide onemi varmi bilmiorum nerdeyse 24 saat uyyor Sleepy

Duzenleyen Aykiz__ - 29-Nisan-2010 Saat 05:02
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
sida Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sida Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Nisan-2010 Saat 12:14

cnm ben yeni doğan bebeklerde dolaşım sistemi yeterince gelişmediğinden belli bir süre bu problemlerin  olabileceğini okumuştum..doktorumuzun cevabını ben de merak ediyorum çünkü benim oğlumun da 3-4 ay böyle olmuştu, şimdi ısınıyor.. sevgiler..

14.10.2009 Canım Oğlum..
Basa don
ASYA Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASYA Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Nisan-2010 Saat 13:58

Hocam benim de kızım 7 aylık hala elleri ve ayakları buz gibi.benim de ellerim ve ayaklarım her zaman buz gibidir.doktorumuz genetik olabilir demişti.kansızlıktan olabilir mi,kan sayımı yaptırmamıza gerek var mı?

Gözümün iki nuru...
İpek & İnci

Basa don
DrKadirTugcu Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Nisan-2010 Saat 18:37
Aşırı giydirilen bebeklerde, terleme olur ve bu ter bir tek, el-ayak ve kafadan buharlaşabildiği için sadece o bölgeler soğur. Ter; sıvı halden buhar haline geçerken, bulunduğu satıhtan ısı çeker, bu ısı kaybı ile o satıh soğur, içerdeki kan orada soğuyarak, "termoregulasyon" denilen durum oluşur. Çok giydirmezseniz, normalleşir.  
Basa don
Superisi34 Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 22-Subat-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Superisi34 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 29-Nisan-2010 Saat 19:09
benim kızımdada ara ara oluyor ve gerçektende ben baya giydiriyorum kafası hep terliyor...eller hep soğuk ama artık fazla giydirmiyorum sahidende sıcacık elleri falan.bizi aydınlattığınız için sağolun hocam..
SENSİN SEN HAYAT KAYNAĞIM MELEK KIZIM
07.01.2009 17:00
Basa don
DrKadirTugcu Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti DrKadirTugcu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Mayis-2010 Saat 11:37
DUYURU:
11 Mayıs-7 haziran arası yokum... Amerikada olacağım, imkanlar elverdiğince yardım etmeye çalışırım, şimdiden, olabilecek gecikmeler affola... Dr. Kadir ( 11 Mayıs'a kadar buradayım.)
Basa don
gülünhüznüyüm Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 12-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülünhüznüyüm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Mayis-2010 Saat 20:51
hocam hayırlı yolculuklart sızı ozleyeceğizz

Aslında hayatın hiçbir evresinde kötü insan yoktur. Her insan huzur verir; kimi geldiğinde, kimi gittiğinde..
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Mayis-2010 Saat 21:24
hayirli yolculuklar , iyi tatiller hocam
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +