SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Siteye Resim Ekleme Resimli Anlatim

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Kayit tarihi: 16-Subat-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Siteye Resim Ekleme Resimli Anlatim
    Gonderildi: 17-Haziran-2009 Saat 11:26
Arkadaslar bu konumuzda size adim adim siteye resim yuklemeyi resimli sekilde anlatacagim. En basite indirgemeye calistim ki herkes sorunsuz sekilde sitemize resim ekleyebilsin diye.

Ilk Adim ImageShack Sitesine Resimi Yukleme

Ilk olarak http://imageshack.us/ adresine giriyoruz. Daha sonra acilan sayfada Browse butonuna basarak hangi dosyayi yuklemek istiyorsak onu secip open butonuna basiyoruz. Burada seceneklerden images/videos secili olur dilerseniz baska bir siteden resim yuklemek istiyorsaniz url secenegini isaretliyebilirsiniz, ardindan hangi resimi yuklemek istiyorsaniz o resimin internet sitesinde ki adresini yazarak yuklemeyi baslatabilirsiniz.

Dosyamizi sectikten sonra yukarida yeralan resmimiz gibi dosya adimiz ve boyutu ekranda gorunecek. Bu islem ardindan Upload options/Resizing kismina tiklayalim.

Gordugunuz gibi resim boyutlarimizi secmemiz icin bir drop down menu acildi. Buradan do not resize kismi secili kalirsa resmimiz orjinal boyutu ile yuklenir. Burada ki secimde biz en yuksek 800x600 secenegini secmeliyiz veya daha kucuk boyutlar olan 640x480, 320x240. Bu kisma ozellikle dikkat edelim arkadaslar bu boyutu belirlemedigimizde foruma eklenince resimlerimiz cok buyuk cikiyorlar. Bu secimimizide yaptiktan sonra UPLOAD NOW butonumuza basarak bekliyelim.

Resim yukleme islemimiz bitti. Hangi sekilde istiyorsak o linki kullanabiliriz artik. http:// ile basliyan Direct link secenegi kullanmamiz gereken secenegimiz.

Ikinci Adim Siteye Resim Yukleme

Imageshack sitesinden aldigimi linki simdi sitemize yuklemeyi anlatacagim. Mesaj yazma kismimizin asagidaki isaretli yerinde bulunan agac isaretine tikliyoruz.

Acilan sayfada http:// yazan yere imageshack sitesinden aldigimiz adresi yapistiriyoruz.

Adresimizi yapistirdiktan sonra onizleme butonuna basiyoruz ve ardindan resmimizin yuklendigini gordukten sonra ok butonuna basarak resmimizin yuklenme islemini sona erdirmis oluyoruz.

ONEMLI: Arkadaslar eger siteye buna ragmen resim yuklemeyi basaramadiysaniz sizden ricam imageshack adresinden aldiginiz linki mesajiniza yazin ben veya diger yonetici arkadaslarimiz onu resim olarak en kisa surede yukleyecegiz.

Keyifli sohbetler......

2. Alternatif: TinyPic Sitesine Resimi Yukleme

Ilk olarak http://tinypic.com sitesine gidiyoruz. Daha sonra acilan sayfanin ortasinda yukarida gordugumuz ekran cikiyor. Burada File yazan kisimda yer alan sag bolumdeki Browse butonuna tikliyoruz. Acilan pencereden yuklemek istedigimiz resim ya dosyamizin yerini belirliyerek Open butonuna basiyoruz.

Daha sonra kucuk pencere kapaniyor ve File bolumune sizin secmis oldugunuz dosya ya da resimin adres satiri ekleniyor. Bundan sonra Tags yazan kisima dilerseniz resim ya da dosyaniz ile ilgili aciklama girebilirsiniz.

Resize kisminda default secili kalir ise resminizin orjinal boyutlari korunacaktir. Dilerseniz istediginiz diger olculerden bir tanesini secebilirsiniz. Burada ki secimde biz en yuksek 800x600 secenegini secmeliyiz veya daha kucuk boyutlar olan 640x480, 320x240. Bu kisma ozellikle dikkat edelim arkadaslar bu boyutu belirlemedigimizde foruma eklenince resimlerimiz cok buyuk cikiyorlar.

Bu secimimizi de yaptiktan sonra tek yapmaniz gereken UPLOAD NOW butonuna basarak beklemek.

Bekleme sonunda sayfamizda 4 farkli kod cikacak buraca html for websites direk link seklinde sitenize eklemeniz icin olusturulmus link. Resim yuklendikten sonra genellikle kullanilan 4. secenekte Direct Link for Layouts. Buradan adresi kopyalayip sitemize ekliyoruz...

Duzenleyen mystical - 06-Mart-2010 Saat 14:11
Basa don
melistuana Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 27-Mayis-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti melistuana Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Haziran-2009 Saat 11:32
teşekkürler sayın yöneticimiz
Allah'ım,Sen'den bidiğim ve bilmediğim bütün hayırları dilerim...Bildiğim ve bilmediğim bütün şerlerden de Sana sığınırım...
ARDAM VE KAANIM CANLARIM HOŞGELDİNİZ YUVAMIZA..26.11.2010 12:20-12:25
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 24-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Haziran-2009 Saat 11:38
teşekkürler sevgili mystical..:)
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 17-Haziran-2009 Saat 13:47
Teşekkürler ...
Hayatın tadını çıkar.... Baktın onu beceremiyosun Tadını kaçıranı Hayatından çıkar..! :)

12.11.2008/11.07 En kıymetlim
Basa don
Misafir Drop Down Menu
Misafir
Misafir
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Misafir Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Haziran-2009 Saat 07:25
teşekkürlerTongue
Basa don
zambak Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 09-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zambak Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Eylül-2009 Saat 12:13
ya ben yukarıdaki resimde anlatılan gibi koymuyorum resim başka bişekilde koyuyorum oluyor halla hala anlamadım.
HAYATIMIN İLK MUCİZESİ
CANIM OĞLUM
21.11.2008
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Ekim-2009 Saat 05:44
bende farklı şekilde koyuyorum resim yüklendikten sonra 2 kez üstüne tıklayınca resim açılıyor copy yapıp siteye koyuyorum
Elif Naz'ım 4 Mayıs 2009
Zeynep'im 21 Ağustos 2017
Basa don
miracle84 Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 23-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti miracle84 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2009 Saat 06:11

arkadaslar ben harfiyen uyuyorum bütün asamaları gecip siteye yüklemeye gelince olmuyor "önizleme hatası lütfen uzantıyı yada ismi kontrol edin " diye uyarı verio kontrol etmekten deli olucam Wackobi yardım edin lütfen nolur

özel ve biricik kızımız reyyan şeymamız artık 1 yasında
biliyorum umut ışığı hep varolacak.
Basa don
miracle84 Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 23-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti miracle84 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Kasim-2009 Saat 07:30
hallettim sonunda aferin banaClap
özel ve biricik kızımız reyyan şeymamız artık 1 yasında
biliyorum umut ışığı hep varolacak.
Basa don
ebruvemelegi Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ebruvemelegi Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Aralik-2009 Saat 03:50
site sorun veriyo başka bildiğiniz site varsa sölermisinizzz
             "eLa DuRu" mM

Herhangi birinin senden nefret etmesinin seni kıskanmasının tek sebebi ,aslında sadece senin gibi olmak istemesidir<
Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Aralik-2009 Saat 10:12
imageshackte sorun yok ama dilerseniz http://tinypic.com sitesini alternatif olarak kullanabilirsiniz...
Basa don
kybele Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 07-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kybele Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Aralik-2009 Saat 15:29
ben yükleyemedim sorun var sanırım
HAYATIMIN ANLAMLARI...
KAAN 13.12.2007 09.45
KUZEY 12.07.2011 09.23

Basa don
cemrecix Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti cemrecix Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Ocak-2010 Saat 15:39
:) kendi resmimi gorunce birden sasirdim ama iyi oldu anaaaaaa neymisim ben oyle ya yarim dunya gibi cikmis yuzum :))

mystical image degismis ve ben bu yuzden resim ekleyemedim.oradaki hangi linki almam gerekli bilmiyorum bir suru link cikiyor.yardimci olurmusunuz lutfen ...tesekkurler
Sizi cok ozledim teyzoslar (Efecix) ;)
Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Ocak-2010 Saat 15:46
sadecce gorunum degisti baktim bende, yakinda yeni halini eklemeye calisirimm degisen bir sey olmadi gorunum disinda yine direct link yazan kisimdaki linki alip eklemeniz yeterli, imageshackte turkce bolumude olustu saniyorum tam emin degilim ama bir kac yerde okumustum

Duzenleyen mystical - 14-Ocak-2010 Saat 15:47
Basa don
kanatsizmelek Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 14-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kanatsizmelek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 15-Ocak-2010 Saat 00:40
Orjinal mesaji gonderen cemrecix cemrecix yazdi:

:) kendi resmimi gorunce birden sasirdim ama iyi oldu anaaaaaa neymisim ben oyle ya yarim dunya gibi cikmis yuzum :))

mystical image degismis ve ben bu yuzden resim ekleyemedim.oradaki hangi linki almam gerekli bilmiyorum bir suru link cikiyor.yardimci olurmusunuz lutfen ...tesekkurler
Canım ben hiç linkle yapmıyorum.
Upload ettikten sonra açılan resme tıklıyorum. Tekrar resim farklı boyutta açılıyo. Açılan resme bir kez daha tıklıyorum o zaman biraz ufaltıyor boyutunu. Ve o reme sağ tıklayıp kopyala deyip bizim cevap yazdığımız sayfaya yapıştırıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Sadece Upload  süreci biraz uzun sürüyor son zamanlarda.

Toprak Emre'm 23.03.2010 09:40

Tuana Elvin'im 17.12.2011 08:45
Basa don
berfinim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti berfinim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 21-Ocak-2010 Saat 08:39
yaa imageschack degismis öbür adresten yaptim doa büyük oldu denemeydi kusura bakmayin mystical silebilrisin:)
nar taneleri nur taneleri annesinin birtaneleri...

canim oglum mehmet berken:02.07.2010 10:20

canim kizim ecrin ruken :02.07.2010 10:22
Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mart-2010 Saat 14:12
arkadaslar resim ekleme resimlerini degistirdim, hem imageshack yeni hali hem de tinypic sitesinden nasil resim eklenecegini ekledim
Basa don
berfinim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti berfinim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 06-Mart-2010 Saat 14:35
tesekkür ederiz mystical...
artik sorunsuz resim ekleniyor imageschaktan:)
nar taneleri nur taneleri annesinin birtaneleri...

canim oglum mehmet berken:02.07.2010 10:20

canim kizim ecrin ruken :02.07.2010 10:22
Basa don
feelings Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti feelings Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 07-Mart-2010 Saat 09:07
Orjinal mesaji gonderen mystical mystical yazdi:

imageshackte sorun yok ama dilerseniz http://tinypic.com sitesini alternatif olarak kullanabilirsiniz...

güncel
Alperim oğlum benim,Zeynebim kızım benim sizi çok seviyorum
siz benim yaşama gücüm,sevincim,herşeyimsiniz..
Basa don
Svetlana Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 05-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Svetlana Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 09:01
http://tinypic.com açılmıyorrr...
 imageschack de uye olmadan ekleyemiyormuyuz artık?
Beceremedım... eskiden bir sorun yaşamıyordum... şimdi yapamadım :S
HAMD OLSUN BİZİ YARADANA

Ve Annesinin güzeli Elif Nisam dünyaya gözlerini açtı

Allah'ım sen bebeğimi koru!
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 09:09
http://www.hizliresim.com/
burdan dene svetlana...
Basa don
Svetlana Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Svetlana Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 09:38
Teşekkür ederim, Aykızım!!!! Clown
HAMD OLSUN BİZİ YARADANA

Basa don
Svetlana Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Svetlana Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 09:54
Aaaa... yine yapamadım... Site çalışıyor, link verdi... ama bizim foruma yapıştıramadım onu... Çok mu becereksizim ben? Bilmem
HAMD OLSUN BİZİ YARADANA

Basa don
luna Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 28-Eylül-2011
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti luna Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 12:20
Ben imageshack'e uye olarak resim ekledim, baska turlu olmadi çünkü. Üye olmak ucretsiz ve basit svetlana'cım, aklında olsun :)
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 18-Mart-2012 Saat 12:40
svetlana resim yuklenince yukardaki ikinci linki kopya yapi$tir yapacaksin foruma...
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +