SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

EV İŞLERİNDE PÜF NOKTALAR

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
poyrazım Drop Down Menu
Yeni Üye
Yeni Üye

Kayit tarihi: 01-Aralik-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti poyrazım Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: EV İŞLERİNDE PÜF NOKTALAR
    Gonderildi: 19-Nisan-2009 Saat 12:51
MERHABA KIZLAR BEN ÇALIŞAN BİR ANNEYİM HEM İŞ HEM EV HEMDE ÇOCUK ÇOK ZOR OLUYOR DÜŞÜNDÜM Kİ BU SAYFADA EV İŞLERİNDE YEMEKTE BİZE KOLAYLIK SAĞLIYACAK PÜF NOKTALARINI  PAYLAŞABİLİRİZ
Basa don
arzu_nur Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 09-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti arzu_nur Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Nisan-2009 Saat 12:55
sanırım konun yanlış yerde cnm burası 0/12 ay bebeklerle ilgiiliii
19.02.2008///Emrem dünya güzeli oğlum..
Basa don
poyrazım Drop Down Menu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti poyrazım Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Nisan-2009 Saat 12:58
PARDON DOĞRU YERE NASIL ALMAM GEREKİYOR BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM BEN YENİ ÜYEYİM
Basa don
neslihanege Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 12-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti neslihanege Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 19-Nisan-2009 Saat 13:13
YETKİLİ ARKADAŞLAR TAŞIR CANIM BEKLE
16.03.2006 19:05 CANIM OĞLUM EGEMENİM İYİKİ DOĞDUN OĞLUŞUMM
Basa don
manolya80 Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 11-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti manolya80 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 02:17
canım konunu faydalı bilgilere aldım bilgin olsun
06/04/2003(13:15) İlk gözağrım MELİH'İM

06/11/2008(22:05) Minikkuşum ARDA'M

Canözlerim benim,tekvarlıklarım
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 03:15
canlarım acı biberin elimizi vebaşka yerlerimizi yakmaması için elimizi az sıvı yağla ovmalıyız böylece biberin acısı elimizde kalmaz yağda kalır ve bizi de yakmaz
SONSUZ HAMD SANA ŞÜKÜR SANA OLSUN ALLAHIM
GÖNDERDİĞİN HEDİYE SANA EMANET
GÜLBEŞEKERİM ELIF DURUM HOSGELDIN ARAMIZA 02.10.2011..20:23
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 03:17
haa birde bunu yeni öğrendimbaşka metodlarda var tabi ama soğanın kabuğunu soyuk bir iki dakika buz dolabına koyarsak oda gözlerimizi yakmazmış;)
Basa don
kelebbek Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti kelebbek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 03:40
1- daha once de soylemistim. cok isime yariyor tekrar yazayim: kiymayi tek kullanimlik posetlere koyduktan sonra poset icinde iyice yassilastirmak. kolay cozulsun diye.

2- burada soganlar kocaman. genelde yarisini kullaniyorum yemeklerde. kup kup dogradigim soganin yarisiyla yemek yapiyorum yarisini da buzdolabi posetine yine yassi bir sekilde koyup buzuga atiyorum. bir dahaki yemege sogan hazir oluyor.

3- eskiden rondo falan kullanirdim. ama farkettim ki iyi kalite bir sef bicagi (su buyuk bicak) ve buyuk kesme tahtasi cok daha pratik.

4- tum kahvaltiliklar bir tepside duruyor. kahvalti hazirlama ve toplama derdi yok.

5- bir de evde en cok isime yarayan seylerden biri de camasir kurutma makinasi. bastan bosu bosuna elektrik harciyor diyordum ama farkettim ki ben utu yapmaz olmusum. utuden cok tasarruf ettim :))
19.10.2008
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 05:07
domateslerin di$ini soymak istediginde
bi çarpi $eklinde çizik atip iki dk kaynaya suya attinmi hemencik soyuluyolar
yemekteyiz programinda bi erkek yari$macidan ogrenmi$tim :)

balik kokusuna limon suyu birebir

çelik tenecere yanigina tek çozum limon tuzu

kireçli çaydanlik su isticisi vs içinde sirf sirke kaynatilmali su katilmadan
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010
Hakan efendi de 4 mart :)

Basa don
poyrazım Drop Down Menu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti poyrazım Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 11:39
kolay ütü için ütü masasının örtüsünün altına alüminyum folyo yerleştirildiğinde ısı geri yansıtıldığından hem enerji hemde zamandan tasarruf oluyor
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 15:27
eğer etlerinizin yumuşacık pişmesini istiyorsanız içine bir iki damla sirke damlatın
Basa don
simena_83 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti simena_83 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 20-Nisan-2009 Saat 16:01
kireç tortuları için sirkeden daha etkili bir yol varsa oda limon tuzu ile kaynatmak..
ben su ısıtıcımı ve çaydanlığımı kireçlerden bu yöntemle arındırıorum..
bi de buzdolabları içinde bulunan yiyeceklerden dolayı zamanla koku yapar..
çay tabağına az bir pamuk koyup bir paket vanilyayı az su ile sulandırıp
ıslatın onuda buzdolabına koyduğunuzda pamuğun kokuyu çektiğini göreceksiniz.

bilmezden gelişlerim APTALa yatışlarım korkumdan değil,karşımdakilerin YALAN söyleme potansiyellerine olan ilgimdendir
Basa don
matteacher Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 03-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti matteacher Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 25-Nisan-2009 Saat 22:27
çaydanlıklardaki kireçleri kuşburnuda yok ediyormuş bunu duydum ama henüz denemedim
KÜÇÜK KELEBEĞİM 5 yaşında ELİF İLAYDA 10.02.2010 (9:00)
Basa don
ASMiN Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 29-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASMiN Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 01:06
ben maydonozu cig den pek tüketmiyorum aldigim maydonozda sürekli bozuluyordu artik cok maydonoz alip kücük kücük dograyip posetlere koyup buzluga atiyorum mercimek köftesine karniyariga falan lazim oldumu hemen cikariyorum bes dakikada cözülüyor.
sarimsagida öyle yapiyorum hemen elimin altinda oluyor elim sarmisak kokmuyor böylelikle
benim simdilk alklima gelen bu geldikce yazarim:)
Basa don
arzu_nur Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti arzu_nur Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 11:57
ne güzel bilgiler kızlar sağolunn
Basa don
ahuu Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 08-Nisan-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ahuu Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 12:01
kızlar bende sıkıp kullandıgım limonları atmayıp bulaşık makinasının sepetine koyuyorum... limonun biliyorsunuzdur hem parlatıcı hemde yağ sökücü özelliği var... ayrıca makina kokusu almıyorum limon mis gibi kokuyor... buda bendenWink
BİRİCİK DÜNYALAR GÜZELİ KIZIM SENİ ÇOOK SEVİYORUM... ÜMİTSİZLİK HARAMDIR...
Basa don
ASMiN Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 29-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ASMiN Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 12:06
bu arda kesip yarisi artan limonunuzun kurumasini istemuiyorsaniz bir cay tabagina biraz seker koyun limonuda kestigini dilimin sekerin üstüne gelmek sartiyla tabakta günlerce kurumadan muhafaza edebilirsiniz
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 12:34
saolun kızlar harikasınız
18.03.2010

Basa don
ÇİLEK Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ÇİLEK Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 13:16
bende yeni ögrendim oje lekesi olan kıyafet veya oturma grubunuzu elma sirkesi ile çıkartabiliyorsunuz.
hasretlerimle yeniden doğduk 17+ olduk büyüyoruz...
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 13:19
DOLMALARI DOLDURUP BUZLUĞA ATIP İSTEDİĞİNİZ ZAMAN PİŞİRREBİLRİSİNİZ. BİRAZ PİRİNÇLER KIRILIYOR AMA PRATİK OLUYOR..

BİBERİ DOMATESİ KAVURUP BUZLUĞA KOYUN. MENEMENLİK HAZIR.. ÜZERİNE YUMURTA KIR AFİYETLE YEE
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 15:20
Domatesleri kolay soymak için bıçağın tersi ile kabuğunun üzerinden geçip sonra soyma işlemine başlarsanız cırtt diye çıkıveriyor
Sonra balık kızartıken bi cezve çaydanlık tencerede 1 tane limonu kaynatırsanız bir yandan balık kokusu olmuyor
Ben bütün yeşilllikleri yıkar sonra hava almayan kaplara koyup dolaba yerleştiririrm hem yeşil kalıyor o şekilde hemde al işini göz yıkamakla uğraşma
Birde maydanoz çok tüketmiyorsunuz diyel,im aldınız 1 demet ama biliyorsunuz ki kalacak ve atılcak
Gazete kağıdına sarıp dolapta saklarsanız yeşil kalıyor tabi 1 ay değil :)) ama normal süresinden daha uzun muhafaza oluyor
Marketten kemik alırım kaynatıp derindondurucuya atarım ufaka kapaklı kaplarda ihtiyacım oldunda iki dakkada açılıyor zaten
Kıymaları tek kullanımlık poşetlere koyup elimle dümdüz yaparım tencere attımmı 2 dakkada açılıyor
Kızartma sote haşlama için aldığınız etleri buzlukta saklarken içine zeytin yağ kekik koyarsanız yumuşacık oluyor pişirmek istediğinizde Biz eti ay başında toplu alırız çünkü ben bu şekilde saklarım
Geçmeyen wc deki sarı lekelere tuz ruhu dökmeniz kafidir
Dahada varda aklıma gelmiyor şimdilik helince yazarım
Hayatın tadını çıkar.... Baktın onu beceremiyosun Tadını kaçıranı Hayatından çıkar..! :)

12.11.2008/11.07 En kıymetlim
Basa don
sedef_85 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 25-Mart-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sedef_85 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 15:23
Orjinal mesaji gonderen Aykiz__ Aykiz__ yazdi:

domateslerin di$ini soymak istediginde
bi çarpi $eklinde çizik atip iki dk kaynaya suya attinmi hemencik soyuluyolar
yemekteyiz programinda bi erkek yari$macidan ogrenmi$tim :)

balik kokusuna limon suyu birebir

çelik tenecere yanigina tek çozum limon tuzu

kireçli çaydanlik su isticisi vs içinde sirf sirke kaynatilmali su katilmadan

Tüh be bunu önceden görseydim ben çaydanlığı yakmıştım yapardım ama attım Ouch
Hayatın tadını çıkar.... Baktın onu beceremiyosun Tadını kaçıranı Hayatından çıkar..! :)

12.11.2008/11.07 En kıymetlim
Basa don
GULNUR Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 16-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti GULNUR Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 13-Ekim-2009 Saat 21:01
soğan soyarken ağzınızı su alıp içmeden ağızda tutarsanız gözleriniz yanmazWink
17.07.2010 15:15 hayatımın en güzel anı

prensesim,ceren'im kollarımda şükürler olsun
Basa don
arzu_nur Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti arzu_nur Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Ekim-2009 Saat 12:10
Orjinal mesaji gonderen GULNUR GULNUR yazdi:

soğan soyarken ağzınızı su alıp içmeden ağızda tutarsanız gözleriniz yanmazWink

ShockedShockedben bunu bilmiyodum çok ilgin.
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 14-Ekim-2009 Saat 12:34
ben bunu hep yaparım ama soğan soyarken değil normalde LOL

bir yudum su alırım 10 dk sonra anca yutarımm..
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +