SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Forum Kilitligebelikte yaptırdığım kanal tedavisi..

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
elif.simsek Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 06-Nisan-2009
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti elif.simsek Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: gebelikte yaptırdığım kanal tedavisi..
    Gonderildi: 06-Nisan-2009 Saat 17:26
merhabalar..

Gebeliğimin 20,haftasında yaptırdığım kanal tedavisi ile geçici dolgu yaptırmıştım..
haliyle dolgu düştü ama gebeliğim bitmediğinden tekrar dolgu taktırmıştım (geçici)

şimdi az bişey kaldı malum yemek yiyemiyorum içinde kalıntı kalsın ağrı yapıyor..
sorum şu film falan çekilmeden yapılan bu kanal tedavisine güvenip o geçici dolguyu düşüttürüp yerine kalıcı dolgu taktırabilirmiyim?

emziren anne olduğumdan ağrı kesicide alamıyorum çok kötüyüm yardım lütfen..
Basa don
mor_kedi Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Eylül-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mor_kedi Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 08-Nisan-2009 Saat 14:21
kanal tedavisi sırasında en az 1 tane periapikal film çekilmelidir. film çekilmeden tamamlanan kanal tedavisinin sağlıklı olmama ihtimali büyüktür. gebelerde ağrılı diş şikayetinde dişin "acil tedavi"sini yaparak ağrıyı keser, yani sinirleri alıp içine ilaç koyarak belirli aralıklarla bu ilacı yeniler, asıl tedaviyi gebelik sonrasına bırakırız. bunun nedeni gebelik sırasında film çekmek istemememizdir. büyük olasılıkla doktorunuz sadece sinirleri alıp içine ilaç koymuş, tedaviyi tamamlamadığı için de üzerine geçici dolgu yapmıştır. bu aşamada film gerekmez. geçici dolguyu tekrarlatmanızı öneririm. kanal tedavisi tamamlanmadan kalıcı dolgu yapılmaz.
hoş geldiniz :)
prensesim ÖYKÜ ELİF (4 mayıs 2008)
prensim ÖMER ALP (22 nisan 2010)
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +