SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

Kuranda Geçen Çocuk İsimleri ve Anlamları

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Kayit tarihi: 15-Subat-2007
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Baslik: Kuranda Geçen Çocuk İsimleri ve Anlamları
    Gonderildi: 01-Aralik-2008 Saat 23:27
Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları A

ACAR : Cesur, becerikli

ACER: HZ.İsmail'in annesi

AFRA: Ayin 13.Gecesi, afra binti ubeyde;sahabe hanımlarından

AHSEN: (Ar.) Daha güzel, çok güzel, en güzel. Erkek ve kadın adı

AKAY: Dolunay

ALGAN: Fetheden , alan

ALYADUA: Gökyüzünün yakarışı

ARDA: 1. Hükümdar veya kumandan asası. 2. İşaret olarak yere dikilen çubuk. 3. Meriç ırmağının Edirne yöresindeki önemli bir kolu. 4. Uygur yazılarında geçen çok eski bir Türk adı. 5. Sonra gelen.

AYŞIL: Ay gibi ışıl ışıl

AZRA: Yine iffete tekabül eden, namuslu ve tertemiz kadın anlamındadır. Kirlerden arındırılmış, masum manasında.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları B

BARAN: Yağmur

BELİNAY: Cennette peygamber cicegi

BENGİSU: Ebedilik,ölümsüzlük veren su

BEREN: 1. Güçlü, kuvvetli. 2. Akıllı

BERFİN: kardan yapılmış,tertemiz

BERRA: (Ar.). - Doğru sözlü, hayır işleyen kimse. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

BERRE: Manası temizleyicidir

BETUL: O’nun nefsani kirlenmelere karşın korunmuşluğunu, iffetli ve onuruna düşkün olduğunu anlamlandırır.

BÜŞRA: Mutluluk getiren haber

BUĞLEM: Cenneti müjdeleyen melek

BURAK: Hz. Muhammed'in Miraç'ta bindiği efsanevi ata verilen isim.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları C

CEYLİN: Cennetin kapısı, cennete açılan kapı.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları D

DALAN: (Tür.) Er. 1. Biçim, şekil. 2. İnce, narin, zarif.

DALYA: (Tür.) Ka. - Yıldız çiçeği.

DİDAR: (Fars.) Ka. 1. Yüz, çehre. 2. Görme, görüşme. 3. Görüş kuvveti. 4. Açık meydanda

DİREM: (Fars.) Er. 1. Akça, para. 2. Gümüş para

DUHA: (Ar.). 1. Kuşluk vakti. 2. Kur'an-ı Kerim'de 93. surenin ismi. -Kız ve erkek adı olarak kullanılır.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları E

EBRAR: (Ar.) Er. 1. Hayır sahipleri. 2. İyiler, dindarlar, özü sözü doğru olanlar. Şeş Ebrar: Altı hayır sahibi, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin.

ECHER: (Ar.) Ka. 1. Son derece güzel kadın. 2. Gündüz iyi görmeyen karmaşık gözlü.

ECİR: (Ar.) Er. 1. Bir iş ya da emek karşılığı verilen şey. 2. Sevap. 3. Aziz sevgili.

ECRİN: ALLAH'IN hediyesi anlamını taşımaktadır.

EFGAN: (Fars.) Er. - Figan, ağlayıp inleme, feryat.

EFSA: cennet ırmaklarından birinin adı,sihirbaz

ELYESA: (Ar.) Er. - Kur'an-ı Kerim'de adı geçen bir peygamber

EMİN: (Ar.) Er. 1. Korkusuz kimse. 2. Emniyette olan. 3. İnanan, güvenen. 4. İnanılır, güvenilir. 5. Şüpheye düşmeyen, kati olarak bilen. 6. Emanet olarak idare edilen dairelerin başı. - 7. (Hz. Muhammed (s.a.s) ve Cebrail'in adı.

EMİR: (Ar.) Er. 1. Bir kavmin, bir şehrin başı. 2. Büyük bir hanedana mensup kimse. 3. Peygamberimizin soyundan gelen. 4. Kumandan. 5. Abbasi devletinde başkomutan. 6. Osmanlı devletinde beylerbeyi ve Tanzimat'tan sonra sivil paşalığın ilk derecesi.

EMRE: Aşık, dost, Beylerbeyi, Büyük erkek kardeş.

ENER: (Tür.) Er. - En yiğit, en kahraman kişi

ENSAR: (Ar.) Er. 1. Yardımcılar, muavinler, müdafiler, koruyucular. 2. Medine'ye hicretle Mekkeli muhacirlere yardım eden, Medineli müslümanlara verilen ad. Kur'an-ı Kerim'de çok geçen kelimelerden birisidir. ERAY: Ay gibi parlak, temiz erkek.

ERÇİN: (Fars.) - Merdiven, basamak. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır

ERVA: (Ar.) Er. 1. Çok güzel genç. 2. Son derece cesur ve yiğit adam.

ERVA: Temiz ahlakli kiz

ESLEM: Allah'a tesim olmak anlamında canım.değerlendirebilirsin.(hem kız hem erkek için olabiliyo)

ESREFUNNISA: Kadınların en şereflisi, hanımların en onurlusu anlamına gelir.

EYÜB: (Ar.) Er. 1. Sabırlı. 2. Dönen, pişman olan, günahlarına tevbe eden demektir. Kur'an'da adı geçen peygamberlerden. Güzel sabır sahibi. Allah'ın imtihanına güzellikle sabredip mükafat ve ihsana ulaşmıştır. -Türk dil kuralı açısından "b/p" olarak okunur.

EZGÜ: (Tür.) - Makam, hava. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

EZRA: (Ar.) Ka. 1. Pek fasih, sözü düzgün adam. 2. Beyaz kulaklı siyah at.

EZRAK: (Ar.) - Mavi gözlü. Gök rengi saf ve temiz su. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları F

FERMA: (Fars.). 1. Emreden, buyuran. 2. Amir. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

FEYZAN: Çok bereketli,çok verimli

FÜSUN: (Ar.) Ka. - Büyü sihir. Şaşırtıcı güzelliğe sahip, hayret verici derecede güzel.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları G

GİZEM: (Tür.) Ka. - Sır karşılığı olarak kullanılan uydurma bir kelime.

GONCA: (Fars.) Ka. 1. Henüz açılmamış gül, tomurcuk. 2. Sevgilinin ağzı.

GÖĞEM: (Tür.). - Halk dilinde yeşile çalan mor. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

GÜRHAN: (Tür.) Er. 1. Hanlar hanı. 2. Kara-Hitay prenslerine verilen unvan

GÜRKAN: (Tür.) Er. 1. Bol kan. Genç, taze, gelişmiş, serpilmiş.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları H

HÜMA: (Ar.) Er. 1. Devlet kuşu. 2. Saadet, mutluluk

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları İ

İCLAL: Kudretli büyüklük

İLTEBER: (Tür.) Er. - Eski Türklerde vali, kumandan anlamlarında unvan.

İREM: (Ar.) 1. Cennet bahçesi. 2. Ok veya kurşun atılan nişan tahtası. 3. Cenk denilen musiki aleti ve bunu icad edenin adı. 4. Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacıyla yapılan bahçe olup, Şam'da veya Yemen'de bulunduğu söylenir. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır

İREM: Cennet

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları K

KAAN: (Tür.) Er. 1. Çin ve Moğol imparatorlarına verilen isim. 2. Hakan, hükümdar.

kadın adı olarak kullanılır

KANSU: (Tür.) Ka. 1. Çin'in kuzey batısında önemli bir sınır kenti. 2. Çin'de müslümanların en çok bulunduğu eyalet.

KARİN: (Ar.) Er.l. Yakın. 2. Nail olan. 3. Hısım komşu. 4. Mabeynci

KATRE: (Ar.) Ka. 1. Damla. Damlayan şey

KAYHAN: (Tür.) Er. - Sert, güçlü sesli okuyucu, kayayı bile delecek güçte sesi olan okuyucu.

KAYRA: Tanrı yardımı; Tanrı'dan ya da büyük bir kimseden Gelen iyilik, kayırma, yardım, destek

KAYRAL: (Tür.) Er. - Kayrılan, himaye edilen (kimse)

KEREM: Cömertlik, soyluluk büyüklük

KEVSER:Cennette bulunduğuna inanılan kutsal su

KORAY: (Tür.) Er. - İyice kor rengine gelen ay.

KORÇAN: (Tür.) Er. - Ateşli, canlı, hareketli.

KÜBRA: (Ar.) Ka. 1. Büyük olan (Ekber'in müennesi). 2. Hadicetü'l-Kübra: Hz. Peygamberin ilk hanımı.

KUMRU: (Fars.) Ka. - Güvercinlerden, uzunca kuyruklu boynunun yanlarında benekler bulunan ve güvercinlerden daha küçük olan boz renkli kuş.

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları M

MARZIYE: Allah’ın kendisinden razı olduğu, Rabb’ine varmaya hazırlanmış kişi anlamındadır. Bunun diğer bir formu olan isim ise Raziye’dir ki, Allah’tan razı olmuş kişi, Allah’ın kaderine razı olan kadın anlamına gelir.

MERİH: (Ar.) Er. - Dünya'dan sonra güneşe en yakın olan gezegen

MERT: Sözünün eri, sözünde duran

MİNA: Liman

MİRAY: (Fars.) Ka. - Ayın ilk günleri

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları N

NİSA: Kuranı kerimin 4. suresi anlamı kadın

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları O

OGÜN: (Tür.). - Anımsanan belirli bir günde doğan. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır

OĞUZ: (Tür.) Er. 1. Mübarek, saf ve iyi yaratılışlı. 2. Genç, sağlam, güçlü. 3. Anlayışı kıt, bön. 4. Köylü. Tosun. 5. Türk efsanelerinde geçen büyük bir kahraman. Büyük bir Türk boyu olarak kullanılır

ONUR: Şeref, haysiyet, izzet-i nefs

ORHUN: (Tür.) Er. 1. Orta Asya'da bir ırmak. 2. Orta Asya Türklerinin kullandığı en eski yazı. 3. Yüksek, yüce Hun anlamında

OYTUN: (Tür.) 1. Kutsal, mübarek. 2. Beğenilen, güzel yer. Alçak yer, ova. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

OZGAN: (Tür.) Er. - Öne geçen, kazanan, başarılı

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları R

RANA:Güzel göze hoş gelen

RAVZA: Suyu yeşilliği bol olan yer bahçe

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları S

SARA: (İbr.) Ka. 1. Prenses. 2. (Fars.) Hz. İbrahim'in hanımı. 3. Halis, katkısız, temiz

SARE:Saf temiz

SARP: (Tür.) Er. 1. Çetin, sert, şiddetli. 2. Dik, çıkılması ve geçilmesi zor.

SARPER: (Tür.) Er. - Sert, güçlü erkek.

SEDEF: (Ar.) Ka. 1. Bazı deniz hayvanlarının (midye, istiridye gibi) sert, beyaz ve parlak kabuğu. 2. Bu kabuktan yapılmış veya süslenmiş eşya.

SEDEN: (Tür.) Ka. - Uyanık, tetikte, gözü açık olan

ŞEHBAL: (Fars.) Ka. - Kuş kanadının en uzun tüyü

SELEN: (Tür.) - Sel gibi coşkun, taşkın kimse. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

SELİKA: (Ar.) - Güzel konuşma ve yazma kabiliyeti. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır

SELVA: (Ar.) Ka. 1. Bal. 2. Büyük bıldırcın. Tih çölünde bulundukları sürece, israiloğullarına Allah tarafından kudret helvasıyla birlikte, karınlarını doyurmak için gönderilen kuş. 3. (İsp.) Ekvator da sık balta girmemiş orman

SEMA: (Ar.) Ka. 1. İşitme, duyma. Musiki dinleme. 2. Gökyüzü. 3. Felek.

SENA: (Ar.) 1. Övgü ile ilgili. 2. Şimşek parıltısı 3.Şükretme

SERTAÇ: (Fars.) Er. - Baştacı, çok sevilen, sayılan.

SERTAP: (Tür.) Er. - İnatçı, direngen.

SEVDE: (Ar.) Ka. Siyah, esmer, esmer güzeli. Mü'minlerin annelerinden birisi Hz. sevde.

SEVİL: (Tür.) Ka. - Her zaman sevilen, beğenilen biri olma temennisi

ŞEVVAL: (Ar.). - Hicri takvime göre yılın 10. ayı, ilk üç günü şeker bayramıdır. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

ŞEYMA: (Ar.) 1. Bedeninde ben veya benzer bir izi olanlar. 2. Hz. Peygamber'in süt kardeşi

SEYYIDETUNNISA: Kadınların efendisi.

SEZER: (Tür.) - Duyar, hisseder, anlar. - Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

SORGUN: (Tür.) Er. 1. Bir tür söğüt ağacı. 2. Sıtkı, sert. 3. Çok uzun ve güzel saç.

SOYHAN: (Tür.) Ka. - Han soyundan gelen.

SUDEN: peygamber efendimizin cennette en çok sevdiği ağacın ismi

SÜSEN: (Tür.) Ka. - Çiçekleri iri, güzel görünüşlü ve kokulu bir süs bitkisi. Zambak.suresinin 3. ayetinde insanın ahseni takvim üzere yaratıldığı beyan

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları T

TAHIRE: Hz. Fâtıma’nın tertemiz olduğunu anlatan isimlerinden biri. Bu isimle, Fâtıma’nın Peygamberimiz’den bir parça olduğu bilgisine atıf yapılır.

TUANA: Cennete düşen ilk yağmur damlası

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları U

UMUT: Ummak, beklemek, ümit etmek

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları Y

YAREN: Dost,arkadaş

YIGIT: Güçlü, cesur

Kuranda Geçen Erkek - Kız Çocuk İsimleri Ve Anlamları Z

ZEHRA: En yaygın ismidir. Gül yüzlü, parlak yüzlü, çiçek simalı anlamlarına gelir. O, Efendimiz’in kokladığı bir çiçek gibidir adeta.

ZEKIYE: Bu isim O’nun arı duru hale getirilmiş hanımlığını anlatır.

ZİNNUR:Nur saçan

ZİŞAN: (Ar.) 1. Şanlı, şerefli. 2. Canlı. 3. Bir tür lale. Erkek ve kadın adı olarak kullanılır

ZİŞAN: Onurlu şerefli

ZÜMRA: Güzel iyi ahlaklı,zeki bilgili kadın

kaynak: Kuranda Geçen Çocuk İsimleri Ve Anlamları

Duzenleyen mystical - 30-Mayis-2011 Saat 14:05
Basa don
aisenur Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 26-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti aisenur Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Aralik-2008 Saat 23:54

mystical çok teşekkürler,güzel bi çalışma olmuş

yalnız kaynağı tam olarak öğrenebilir miyim?

yazar adı,kitabın adı

eğer burada söylemiyorsa özelden alabilir miyim,

teşekkürler tekrar 

Basa don
Ekim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 10-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ekim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2008 Saat 00:44
SAGOL CANIM!!! SÜPER BU!!!
INSALLAH BI GÜN BURDAN ISIM SECMEK BIZLEREDE NASIP OLUR!!
CANKUSUM kucagimda!!!
En güzel gün 15Ekim 2009, Saat 7:14

El Bebek Gül Bebek Gel Bebek Gel
Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2008 Saat 01:16
kaynak olarak yazi sonunda belirttim tahminim tek tek toparlanmis bu isimler cunku her harften ayni sayida isim yok, bundan dolayi toplanip yapilan bir calisma gibi geldi bana
Basa don
miray Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 05-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti miray Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2008 Saat 03:51
İSİM ARAYAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN ÇOK GÜZEL SEÇENEKLER VAR GERÇEKTEN. AMA ACABA BU İSİMLERİN HEPSİ KURAN'DA GEÇİYOR MU TEREDDÜT ETTİM. BAZI İSİMLER ÖZ TÜRKÇE ÇÜNKÜ.
Sükuta bürünmüşse diller
Yara derindir
Yara derin ise
Allah Kerimdir
Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2008 Saat 04:08
miray bende kesin emin degilim sadece gorunce ekleyeyim dedim, ismi begendikten sonra tekrar arastirilabilir gercekten kuranda gecen bir isim mi diye

Duzenleyen mystical - 02-Aralik-2008 Saat 04:09
Basa don
berfinim Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 23-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti berfinim Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Aralik-2008 Saat 04:59
BERFİN: kardan yapılmış,tertemiz
NİSA: Kuranı kerimin 4. suresi anlamı kadın
berfin nisa ablamin kizinin adi cok güzel benimde nickim ona dayanio..ama kislar berfin kuranda yok kürt ismi söylimWink

BELİNAY: Cennette peygamber cicegi teyzemin kizinin adi ben bulmustum intrnetten teyzem beni aradi dogum yaptim kziimin adi yokkk ne olur bize gzl isim syle dedi bende netten arastrdim belinay cok gzl dedi koydulrr..smdi hep diyor teyzesi herkes ismini cok begnio...
BARAN: Yağmur büyük ablamin en kücük oglusunun adi talha baran..talha kurandan baranda yine kurandan degil kürt ismi ama gzl kislarrWink
MERT: Sözünün eri, sözünde duran mert de kuranda degil galiba buda ablamin büyük oglunun adi hüseyin mert koydu mert ben cok istiodum ilk yigenimdi ablam koyduu..ama kuranda yok kislar benm bildigim...
mystical cok gzl calisma olmus emegine saglik..insallah rabbim bizlerede burdan isimler secmek nasip olur...
nar taneleri nur taneleri annesinin birtaneleri...
canim oglum mehmet berken:02.07.2010 10:20
canim kizim ecrin ruken :02.07.2010 10:22
Basa don
ö.canan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 18-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ö.canan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 22-Agustos-2009 Saat 18:56
kızlar bende kızımın adını berra koymayı düşünüyorum ne dersinizi beğendiniz mi
ecrin berra
kızlarım;
ZEYNEP BERRA
04.12.2009 18:30
Elif Azra
16.06.2012 13:30

Basa don
ezaf Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Mayis-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ezaf Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 22-Agustos-2009 Saat 21:32
bende bu ismi koymayı dusunmustum hatta aylarca eylül berra diye sevdim kızımı ama son anda vazgectim..arastırdım ki Peygamber Efendimiz anlamından dolayı bu ismi degistirmis..bazı isimler anlamının kotulugunden dolayı degistirilmis ya bu da anlamı cok guzel oldugu icin degistirilmis..nette bu ismi aradıgında daha detaylı acıklamayı bulursn canancım..bende bu yuzden Efendimizin degistirdigi isimde ısrar etmek istemedim ve suan baska isim arayıslarındayım...tabi karar senin Wink

ø¤º°`°º¤ø,¸ !!!!HAYATIMIN ANLAMI SENİCOK SEVİYORUM CANIM KIZIMº¤ø,¸¸,ø¤º° 40+3 te kavustuk birbirimize..
el bebek gül bebek gel bebek ;)
Basa don
ö.canan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ö.canan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 22-Agustos-2009 Saat 21:59
canım evet bende okudum dediğin gibi ancak ismin kötülüğünden değilde kızının bu isimle gururlanıp kendini büyük göreceğini düşündüğü için değiştirmiş
kızlarım;
ZEYNEP BERRA
Elif Azra

Basa don
ö.canan Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ö.canan Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 00:56
ezafcım bende araştırdım kafama takıldı çünkü ama Peygamber efendimizin değiştirdiği isim berre ..... yani berre ve berra farklı anlamlarda kullanılıyor berre  temizleyici demek berra hayırlı insan demek yinede kafam karıştı ya
kızlarım;
ZEYNEP BERRA
Elif Azra

Basa don
dervis55 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Haziran-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti dervis55 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 00:58
ellerine saglik saglik canim güzel ve yararli paylasim.
10.08.08
Sefkatte günes gibi ol,cömerlikte akarsu gibi ol,hatalari örtmede gece gibi ol,tevazuda toprak gibi ol,
öfkede ölü gibi ol,ya oldugun gibi görün,ya oldugun gibi ol
Basa don
hande Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 11-Temmuz-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti hande Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 15:01
çok güzel bir paylaşım tşk
canlarım melisim ve mertim hayatıma hoşgeldiniz..Rabbim sizi korusun inşallah..
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 15:41
çok güzel isimler var gerçketen
inş bi gün bende burdan isim seçebilirm...
elifim güzel kızım..
01.12.2011
Rabbim sen yavrularımı koru
kızım abla oluyor
13+
Basa don
esmersileli Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Haziran-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti esmersileli Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 15:52
ya ben mina konusunda çok kararsız kaldm :S
eylül mina olucakdı ama bıyerde bakıyorum peygamberın namaz kıldıgı dağ olarak gecıyo bıyerde şarap mantarı bıyerde liman.
napcamı şaşırdım :S
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Agustos-2009 Saat 16:16
BENİM KIZIMIN ADI KURANIM İLK HARFİ AMA BU LİSTEDE YOK Confused
Elif Naz'ım.... Nazlı Kızım.........

04.05.2009 Pazartesi 08:30 da dünyamı aydınlattın Meleğim...

Bitanecik kızçem seni çok seviyorum minik cimcimem.

Basa don
mystical Drop Down Menu
Yönetici
Yönetici

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti mystical Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 24-Agustos-2009 Saat 12:49
pinar yukarida yer alan listede tum isimler yer almiyor genelleme yapilmis bir liste
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 24-Agustos-2009 Saat 12:58
:)  teşekkürler
Elif Naz'ım.... Nazlı Kızım.........

04.05.2009 Pazartesi 08:30 da dünyamı aydınlattın Meleğim...

Bitanecik kızçem seni çok seviyorum minik cimcimem.

Basa don
zeynep20 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeynep20 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Kasim-2009 Saat 18:20
kızım olursa beyza oğlum olursa eymen koymayı düşünüyorum hayırlısı inşallah
beyza =günahla kirlenmemiş tertemiz
eymen=sahbe isimlerinden sonradan müslüman olmuş hayırlı kutlu en hayırlı demkmiş
Basa don
zeynep20 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti zeynep20 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Kasim-2009 Saat 18:22
ve ceylin cennetin kapısı anlamında değilmiş isim çok hoşuma gitmişti hatta bi arkadaşlım kızına koyacaktı son anda vazgecmiş hale su koymus adını yani belli bi anlamı yok cok araştırdım cennetin altı kapısı isimleri arasında gecmiyor bilginize
Basa don
caniminici Drop Down Menu
Devamli Üye
Devamli Üye

Kayit tarihi: 26-Subat-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti caniminici Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Kasim-2009 Saat 18:28
benim arkadasim da HAVLE ismini koydu ilk kadin sahabelerindenmis
sizin sevginiz kalbimde o kadar büyük ki kalp atişalarımda yalnız siz ve sevginiz var cennet kokulularim.   MUSTAFA ENES 15.08.2001,TOLGA 25.06.2003,ECRIN 10.06.2008
Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Mart-2012 Saat 03:16

Kur'andan koyulabilecek gerçekten çocuğa anlam katabilecek birkaç kız ismi biliyorum.

Elif
Yakut
Mercan
Cennet
Nur
Kamer
Dünya
Nisa
Kevser
Firdevs

Kur'anda bu isimler dışında anlamlı bir isim çıkmaz kız çocuklarına.

İREM Kur'anda bahsedilir ama cennet değildir. Helak edilmiş bir kavmin bağlarıdır, Allah'a nispet olsun diye büyüklenerek yaptırılmış bağlardır. yalancı cennet bağlarıdır.

Basa don
Ecce Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 02-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Ecce Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Mart-2012 Saat 03:16
unuttuğum  varsa eklerim inşallah.
Basa don
ankara_06 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 21-Kasim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ankara_06 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Mart-2012 Saat 03:56
ellerine sağlık ecce güzel olmuş

hehe elif enn başta:))
elifim güzel kızım..
01.12.2011
Rabbim sen yavrularımı koru
kızım abla oluyor
13+
Basa don
Aykiz__ Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 06-Nisan-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Aykiz__ Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 23-Mart-2012 Saat 12:21
ecce kiz ayse yokmu :)
ayşenur'um 22/09/08
Ahmet Emre'm 25/04/2010

Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.com'un ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Bize Ulaşın - Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Google +