SSS SSS  Forumda Ara   Uye Ol Uye Ol  Giris Giris

MUHTEŞEM YÜZYIL

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 27>
Yazar
  Baslik Ara Baslik Ara  Topic Options Topic Options
NAZLI27 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 27-Mayis-2008
Durum: Cevrimdisi
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti NAZLI27 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Ocak-2011 Saat 00:00

bir an once çarsamba olsada baslasa artik su dizii

superr bisey olacagindan eminim..
ilk goz agrim anneligi tattigim Ahmet Emir'im 25.08.2008

Eren'im de geldi hosgeldi 02.07.2010
Basa don
gülünhüznüyüm Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 12-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülünhüznüyüm Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 01-Ocak-2011 Saat 03:02
Bır tarıhcı olarak bır ıkı seyı ıfade edecegım..
Bu bır dızı bazı dogru bılgıler olabılır ama bır cok kurguda var..

araştırmayı okumayı sevmeyen bır mıllet olarak tarıhı dızılerden ogrenmeyı pek severız..

Bır dızı olarak seyretmek gerekır bunu..

Aslında hayatın hiçbir evresinde kötü insan yoktur. Her insan huzur verir; kimi geldiğinde, kimi gittiğinde..
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Ocak-2011 Saat 11:56
Ben de, o dönemin Zatlarını da olaylarını da BU DÖNEM DİZİLERİYLE !!! anlatmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Yönetmendi sanırım; Meral Okay da anlattı zaten, kurgular olduğunu ve bu kurguları diziye geçirirken zorlandıklarını.
Üstelik benim bildiğim Kanuni öyle cariyelerin arasında saraylarda değil seferlerde geçirmiş ömrünü...
Canımın içi yavrum dünyamıza geldi, ay gibi doğdu... Sonsuz şükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ımız sana emanet..
28.11.2011
Basa don
dermur_der Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Ekim-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti dermur_der Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 02-Ocak-2011 Saat 18:34
çok pahalı bir diziymiş.maliyeti çok olmuş yani
show tv bu kadar borcun içinde nereden bulmuş bu parayı.

kesin acun vermiştir.show  tv den paralarını alamayınca ortak olmuşya
balböceğim geldi :) 31 ağustos 2010
Basa don
NAZLI27 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti NAZLI27 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Ocak-2011 Saat 16:20
 KIZLAR FACE DE BOYLE BIR SEY BULDUM
Kanuni'nin içki içtiği, harem hayatını cinsellikten ibaret gösteren dizi çarpık ...bilgilerle dolu.

Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatından kesitler sunma iddiasıyla çekilen Show TV'nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı Devleti'ni kendi zihinlerinde oluşturdukları 'harem'den ibaret sananların çarpık tarih anlayışını bir ke...z daha gözler önüne serdi. 5 Ocak'ta yayına girecek dizinin tanıtımları bile Osmanlı'nın yanlış aksettirildiği tartışmaların alevlendirdi. Tanıtımlar, senarist Meral Okay'ın ömrü savaş meydanlarında geçen Kanuni Sultan Süleyman'ın adaletini ve Avrupa'yı dize getiren kahramanlıklarını bir kenara bırakıp diğer kötü örneklerde olduğu gibi 'harem' safsatasına sığındığını ortaya koydu.

İVEDİK KAFALI ADAMLARIN İŞİ

Cihan padişahı Kanuni'nin zaferlerini görmezden gelen Muhteşem Yüzyıl fragmanlarında, Kanuni ile ilgili gerçekdışı bilgiler de ön plana çıkarılıyor. Fragmanlarda, Hürrem Sultan, işkenceler altında Kanuni'ye zorla eş yaptırılıyor. Kanuni'yi kadın düşkünü olarak gösteren dizi, padişah için toplanan kızların hamamda toplanması ve padişah için birbirleriyle "havlet yarışında" olduğu da yansıtılıyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sinema Direktörü Yusuf Kaplan, dizinin daha önce kendilerine destek almak amacıyla başvurduğunu ancak "rezalet" nedeniyle bu talebi kabul etmediklerini dile getirdi. Kaplan, "Bu senaryoyu yazanlar sömürge kafalı, Recep İvedik zihniyetli adamlardan başkası değil" dedi. Tarihçi Yazar Ali Satan ise "Bu batının algısıdır. Oryantalist yaklaşım" diye tepkisini koydu.

GAY SAHNESİ BİLE VAR

Kanuni kitabının yazarı Tarihçi Okay Tiryakioğlu, "Son zamanlarda Türk dizlerinin yurt dışında satılıyor olması bunda etkili oldu. Kar amacı güdüyor. Çok şaşırmadım. İzleyici gerekli cezayı verecektir. Gay sahnesi bile var dizide böyle saçmalık olmaz. Kanuni asla içki içmiyordu. Bu koca yalan. Ömrünü Allah için adamış bir kişidir Kanuni... Diziye izleyicinin ilgi göstermeyeceğine inanıyorum" dedi. Tarihçi Mustafa Armağan da Kanuni'nin içki içtiği sahneyle ilgili şu yorumu yaptı: "Kanuni'nin içki içtiğini ilk Halil İnancık yazmıştı. Ama o nereden buldu bilgiyi bilmiyorum. Kanuni içki yasaklayan bir padişahtır. Yazdığı mektuplardan da anlıyoruz ki inançlı bir mü'mindir."

Gerçekler çarpıtılmış

Yapımcılığını Timur Savcı'nın üstlendiği dizide, 10. padişah Kanuni Sultan Süleyman'ın sözde hayatı anlatılıyor. Show TV ekranlarında seyirciyle buluşacak olan dizide, Kanuni'yi Halit Ergenç canlandırırken, Valide Sultan'ı ise dominant anne karakteriyle Haziran Gecesi, Aşk-ı Memnu gibi dizilerde oynayan Nebahat Çehre oynuyor. 5 Ocak'ta yayınlanacak dizi için hazırlanan dört ayrı fragman da internette yayınlanmaya başlandı. Eleştirmenler reytingi adına popüler oyuncuların dizi için toplatıldığını ve aynı kaygıyla, tarihi gerçeklerin çarpıtılarak senaryonun çok tartışılacak hale getirildiğine vurgu yapıyor.

Basa don
NAZLI27 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti NAZLI27 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 03-Ocak-2011 Saat 16:28
bu yazilanlar gibiyse ve çok sikayet alirsa dizi fazla yayinda kalmaz bu durumdaa
daha baslamadan olay olmuss

Basa don
duygu83 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 12-Agustos-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti duygu83 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 07:22

"Kanuni Sultan Süleymanın hayatından kesitler sunma iddiasıyla çekilen Show TV?nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı Devletini kendi zihinlerinde oluşturdukları ?harem?den ibaret sananların çarpık tarih anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi. 5 Ocakta yayına girecek dizinin tanıtımları bile Osmanlının yanlış aksettirildiği tartışmaların alevlendirdi. Tanıtımlar, senarist Meral Okayın ömrü savaş meydanlarında geçen Kanuni Sultan Süleymanın adaletini ve Avrupa'yı dize getiren kahramanlıklarını bir kenara bırakıp diğer kötü örneklerde olduğu gibi "harem" safsatasına sığındığını ortaya koydu. Çarşamba akşamı Show TV ekranlarında "Muhteşem Yüzyıl" adlı bir dizi başlıyor. Bu dizide reyting uğruna geçmişimiz karalanıyor, ecdadımız şehvet düşkünü gibi gösterilmek isteniyor. Geçmişiyle övünen milletler geleceğe güvenle bakarlar. Bizim geçmişimiz bu dizide anlatılanlar gibi değil. Anlı, şanlı şerefli tarihimizle alay ediliyor. Osmanlı yarı çıplak raks eden cariyelerle değil, dünya medeniyetine ve İslam alemine yaptığı hizmetlerle anılmalıdır..!!!

iğrenç bi dizi olcak en fazla 5 hafta vriyorum, reytingler yerden kalkmaz, yapacakları şeyler belli başlı klişeler her zamanki gibi saray da güsel kadınlar var birbirleriyle çekişip gider yapıyolar, sahte gereksiz gerilimli sözler, gerilimli müzikler, sert halit' in mavi gözlü bakışları bağrış çağırışları, yani OSMANLI ahlakı ve imparatorlukla uzaktan yakından ilgisi olmayan şeyler, Osmanlı imparatorluğu 600 yıl boyunca bağırış çağırış entrikayla deil, ahlak, düzen ve maksimum devlet ahlakı ile yönetildi,
AKSİ TAKDİRDE SAHTEKARLIĞA BİZANS OYUNU DEİL
OSMANLI OYUNU DENİRDİ!!!!!

Mucizem,Meleğim Ecrin Elbi 12/10/2008
Basa don
anxious Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 17-Aralik-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti anxious Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 08:15
Kesinlikle fragmanlarini izleyince bile yazik dedim o kadar para dokmusler ama rezil bir dizi olacagi kesin..Tarihi istedikleri gibi carptirmaya devam ediyorlar valla yazik diyorum.. Daha soylencek cok sey var ama neyse, bence izlemeyin arkadaslar boyle rezil senaryolara reyting vermeyin..
Ilk gozagrim oglum Ahmed Janim 2/4/2010
Prensesim Ela Neris'im 10/6/2011
Basa don
Eovyn Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 04-Kasim-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti Eovyn Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 12:21

KESİNLİKLE BU SENARYOLAR Bİ OYUN, BİLİNÇLİ YAPILMIŞ DÜZMECELER BUNLAR!! GÜN GEÇTİKÇE TARİHİNE, OSMANLI ZİHNİYETİNE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKAN, ARAŞTIRAN, ÖZÜMSEYEN GENÇLİK ARTIYOR. HAZMEDEMİYOLAR, GÜYA KAFA KARIŞTIRIYOLAR !!!

Canımın içi yavrum dünyamıza geldi, ay gibi doğdu... Sonsuz şükür sana Ya Rabbim,
Furkan'ımız sana emanet..
28.11.2011
Basa don
deha Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Mart-2009
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti deha Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 04-Ocak-2011 Saat 16:05
bende merak ediyorum bu bölüm izlemeye çalışışıcam ama anlamadığım bi yön var sanki kanuninin hayatı sadece harem içinde gibi gösteriliyor fragmanda birde oğlancı izlenimi yaratmışlar uumarım öyle değildir yaaa 
SONSUZ HAMD SANA ŞÜKÜR SANA OLSUN ALLAHIM
GÖNDERDİĞİN HEDİYE SANA EMANET
GÜLBEŞEKERİM ELIF DURUM HOSGELDIN ARAMIZA 02.10.2011..20:23
Basa don
duygu83 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 12-Agustos-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti duygu83 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 01:07
bu taş yabancı hatunlarda pek meşhur oldu carolineden sonra şimdi bide bu
konuşmaları aynı :))
yanlız alexi titancteki rozza benzettm ..
tüm türkye gibi bende halvet olup olmayacakların heyecanla merakla beklledm :)
Mucizem,Meleğim Ecrin Elbi 12/10/2008
Basa don
NAZLI27 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti NAZLI27 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 02:00

izleddimm o kadarda kotu sahne yoktu çok çabuk bitti ama sankii suresi diger dizilere gore kisami nee

Basa don
gül_s Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 23-Eylül-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gül_s Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 04:10
Bende izledim ve yorumlarımı belirtmek istedim.Böyle filmlerin senaryolarında evet çarpıtma oluyor buna herzaman katılmışımdır.Fakat farklı bir yönden bakıyorum öyle ki bugüne kadar bizim tarihimizle ilgili geçmişe baktığımızda herhangi bir dizi,sinema olduğunu göremiyorum.Geçmişi çokta uzun zamana dayanmayan birçok devlet tarihlerini filmlerinde ve sinemalarında bizlere izletmekte çokta başarılı olmuşlardır.Benim düşüncem bizler bu filmi izleyelim doğrusunu yanlışını görelim ve umarım bu film daha sonra çekilecek, tarihimizi anlatan yapıtların başını çeker.
Bu arada maliyetli bir film olduğunu bende düşünüyorum.Ama o takılar,aksesuar ve kıyafetler çok harika.Umarım bir çıkmaza girmez ve devam eder :)
Oğlum artık en iyi arkadaşım :)
Basa don
gülbin Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 27-Mart-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti gülbin Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 13:06
ben beyendım ya cok emek verılmıs kıyafetler mekanlar ılk bolumler genelde konuyu oturtmak ıcın zor olur aslında osmanlının en fazla topragına ulasmaya basladıgı yıllar cok sefer cok yer alınacak   nasıl fılımde yer alıcak bılemıyorum sımdıden ama bunun bır fılm oldugunu bılıp ona gore ızlersek bence zevklı bır fılm olur gercek tarıh olarak degılde ne fılmler yayınlandı tv de ben nerdeyse hıcbırını ızlemıyorum onlara nasıl fılm gozuyle bakıldıysa bunada bakılmalı bu tarz dızılerın olmasına ıyı gozle bakanlardanım elveda rumelı   delı saraylı sımdı bu bence guzel oluyor
aşkım + oğlum = ben

22 hazıran 2007 15:15
Basa don
bluerose Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 13-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti bluerose Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 13:28
Valla bende izledim ve beğendim açıkçası. İlk bölümü son ana kadar hiç reklam koymadan verdiler insanları diziye bağlamak için. Bence başarılı bir strateji. Wc ye gitmeye bile kalmadı kocam.
Diziye gelince, Kanuni rolü birazcık abartılı olsa da başarılı bence. Aleks de kesinlikle iyi ama bana Carolini hatırlattı birazcık konuşmaları. Hürrem Sultan'ın ne kadar fettan olduğunu hepimiz az çok biliyoruz. Ve bence bu dizide anlatılanlar da çok abartılmayacaktır. İlla ki kurgu olacak orası aşikar. Ama o döneme ait bilmediğimiz o kadar şey var ki.. Kanuni'nin zaferden zafere koştuğunu, Osmanlı'nın en muhteşem zamanlarını yaşadığını hepimiz biliyoruz. Ama harem de su götürmez bir gerçek. Kanuni'nin Hürrem'e olan aşkı da hakeza. Ve Osmanlı'yı padişahların arkasında kadınların da az buçuk çekip çevirdiği..
Kendi fikrim benim hoşuma gitti ve takip etmeyi düşünüyorum..
Ayşe İpek'im artık 5 yaşında... (13.03.2009 08:40)

Elif'im de geldi hoşgeldi...(11.08.2014 13:55)
Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 13:47
BENDE ÇOK BEĞENDM.
HEM SÜRESİ ACISINDAN UZUN OLMAYAN REKLAMLARDA CN SIKMAYAN Bİ DİZİ HEMDE EMEK VERİLMİŞ HERŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR DİZİ..
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:02
açıkçası beğenmedim Osmanlı'yı karalamadan başka bişey değildi ne yani 600 yıllık Osmanlı Devleti haremlerden cariyelerden mi ibaret?? Halifeliği sürdüren ve dini önemli olan bir ülkenin padişahı sadece uçkurunun derdinde mi yani bu kadar basit mi ya biz kendi milletimiz bu karalamaları yaparsak elin yabancıları neler yapar bizim tarihimizle ilgili yazık çok üzüldüm hayal kırıklığı yaşadım resmen
18.03.2010

Basa don
pinar35 Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti pinar35 Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:06
Orjinal mesaji gonderen meralper meralper yazdi:

açıkçası beğenmedim Osmanlı'yı karalamadan başka bişey değildi ne yani 600 yıllık Osmanlı Devleti haremlerden cariyelerden mi ibaret?? Halifeliği sürdüren ve dini önemli olan bir ülkenin padişahı sadece uçkurunun derdinde mi yani bu kadar basit mi ya biz kendi milletimiz bu karalamaları yaparsak elin yabancıları neler yapar bizim tarihimizle ilgili yazık çok üzüldüm hayal kırıklığı yaşadım resmen
cnm ilk bölümden ne olacağını anlayamayız kii..
sadece uçkuru değil süleymanı namaz kılarkende gösterdiler.
herşeyin bi zmnı var bence bekleyip görücez.
Basa don
meralper Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 06-Temmuz-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti meralper Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:07
bilmiyorum pınarcım umduğum gibi çıkmadı hiç
18.03.2010

Basa don
bluerose Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 13-Ocak-2008
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti bluerose Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:17
Orjinal mesaji gonderen meralper meralper yazdi:

Meralcim canım sakın beni yanlış anlama. Kesinlikle Osmanlı düşmanı biri değilim aksine bayılırım tarihimizin o zamanlarına. En beğendiğim padişahlardır Kanuni ve de Fatih Sultan Mehmet. Ama padişahlarımızın maalesef uçkurunun derdinde olduklarını düşünmüyorum desem yalan olur. Gelmiş geçmiş hiçbir padişah haremi yasaklayıp kapatmamış mesela, ya da ne bilyim 2. Selim hamamda bir cariyenin peşinden koşarken düşüp yaralanmış ve bu ölüm sebebi olmuş. Padişah eşlerini hep sonradan dönme cariyelerden seçmişler hiç Türk yok.  Bunlar bizim bildiğimiz gerçekler. Bi de bilmediklerimiz. Mesela Kanuni'nin öz oğlunu öldürdüğünü biliyor musunuz? Ama sebep kim Hürrem.
Bu dizinin bişeyleri abartacağı illa ki olacak. Ama daha ilk bölümde önyargılı olmamalı bence. Çok diziyi savunuyor gibi oluyorum sanki bana para verecekler.LOL
Ayşe İpek'im artık 5 yaşında... (13.03.2009 08:40)

Elif'im de geldi hoşgeldi...(11.08.2014 13:55)
Basa don
sheyla Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Ekim-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sheyla Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:39
kızlar bende pek begenmedim ya ama harem -devlet meselesi anlamında falan degil güncel geldi bana nasıl diyeceksiniz sanırım dizi oyuncuları yakın tarihte popüler dizilerde oynadıklarından ve güçlü karakterleri canlandırdıklarından yadırgadım.mesela firdo sanki peykerle konuşuyor.. halil ergençte başta tahta ilk oturdugunda oooo falan demiştimm nasıl yakıştı ama sonra ibrahimle konuşmaları olan bi sahne vardı havayi fişekleri izlerken hiç öyle padişah gibi degl di enseye tokat geyik muhabbeti yapacak gbiydi:P alışmışız kara kaşlı kara gözlü sert bakışlı kara sakallı padişahlara yadırgadım halit ergençci biraz maviş maviş gülerek bakarken.birde hürrem sultan sülüman dedi bayıldı yaa koskoca padişahta tuttu az daha ilk yardım uygulucaktı:D hahaaayy neyse yaa dizi sonuçta izleriz izlemezsek ayıp olur portföyümüze onuda ekleriz kış akşamları uzun malum.
Basa don
sheyla Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 01-Ekim-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti sheyla Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:42
birde tarih diziden hiç ögrenilirmi arkadaşlar ancak esinlenilmiştir işte.durup durup hürremi çekerler neden acaba Thumbs%20Down
Basa don
ay_ışığı Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ay_ışığı Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:45
Ya bence bu dizi o zamanları yansıtmaktan çok dizi yapmak için ortaya konulmuş.
Deli Saraylıyı hatırlarsınız. aşk yok ihtiras yok ihanet yok. Ne oldu hiç tutmadı yayından kalktı.
Ama bizim milletimiz bu tip şeyleri daha çok tercih ediyor. Bakınız Aşk-ı Memnu.
diziye çok fazla harcama yapılmış 2500 m lik bir alana yeniden topkapı sarayı inşa edilmiş. dekorasyonlar  fln aynı yapılmaya çalışılmış. 4 milyon liralık yatırım yapılmış sırf dekorasyona
evt bir çok şey çarpıtılıyor fakat ıı nasıl söyleyeyim bizde de bunlar tutuyor d,z, olarak.
<font color=red><strong>Saçlarım hep Boynumda Ha Haaaaay Ne Güzel Kareleer</strong></font>
Basa don
yaprakkk Drop Down Menu
Moderatör
Moderatör

Kayit tarihi: 15-Mayis-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti yaprakkk Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:47
alex süpe güzel bir kadın bene titanikteki roza benzettim onuda çok beğenmiştim zaten
tarihi filmlerden öğrenmek olmazda en azından bilgi olur osmanlıda harem varmış denir
gidşat olarak beklediklerim oldu farklı bişeyle karşılaşmadım

ben kore tarihi dizlerini izledim okadar etkileyici gelmiştiki abna tarihlerinde yaşananlar yapılan anlaşmalar hep sözle
 kıyafetler herşey güzeldi ama dizi yada film boyunca tek cinsel içerikli sahne yoktu en abartılsıı el tutuşmak ve sarılmaktı

burda ise tam tersi neredeyse herşey o kısıma yöneltilmiş ilk bölüm olduğu için olabilri izliycem kendi tarihimizide severim bakalım neler olcak
Hatice ceylin 14/05/2008

Zeynep nisa 15/06/2013

Rabbim meleklerime saglik mutluluk iman nasipetsin insallah

Basa don
ay_ışığı Drop Down Menu
Kidemli Uye
Kidemli Uye

Kayit tarihi: 14-Nisan-2007
Gonderi Secenekleri Gonderi Secenekleri   Tesekkurler (0) Tesekkurler(0)   Alinti ay_ışığı Alinti  Cevap YazCevap Gonderiye link ver Gonderildi: 05-Ocak-2011 Saat 14:50

Süheyla ablanın da dediği gibi bu diziyi tarih öğrenmekten çok dizi izlemek için izleyeceğiz bnce.

yapım teknik güzel prodüksiyon güzel emek ve para harcanmış bıl bol:)))
oyunculkl güzel. Nebahat çehre ve  mahidevrana bayıldım benn

<font color=red><strong>Saçlarım hep Boynumda Ha Haaaaay Ne Güzel Kareleer</strong></font>
Basa don
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 27>
  Konuyu Paylas   

Foruma Atla Forum Izinleri Drop Down Menu

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

GebelikveAnnelik.net uyelerimizin yapmis olduklari paylasimda ucuncu kisilerin telif hakki sahibi bulundugu her turlu paylasim (yazi, resim vb) materyallerinin kullanilmasi durumunda dogacak hukuki ve cezai sorumluluk paylasimi yapan uyeye ait olacaktir. Sozkonusu haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in hicbir hukuki sorumlulugu bulunmamakta olup haksiz kullanim nedeniyle GebelikveAnnelik.net'in ucuncu kisilere odemek zorunda kalabilecegi her turlu tazminat ve idari/adli para cezalari GebelikveAnnelik.net kullanicilarina rucu edilecektir. Forumumuza uyelerimiz tarafindan eklenen tum paylasimin ticari kaydi gudulen, telif hakki ihlaline neden olabilecek materyaller olup olmadiklari en ust duzeyde incelenmektedir. Ancak her yazinin veya resim dosyasinin orijinal kaynagi tespit edilemediginden, bu iceriklerle ilgili gerekli duzenlemeleri bize ulasmaniz durumunda derhal gerceklestirebiliriz.

Gizlilik Sözleşmesi - Facebook - Twitter - Instagram - Pinterest - Google +